(101)

Liczba oddanych głosów: 288

Wi�cej o wydarzeniu

Lech - Legia. Puchar za zmianę, czyli Berg sprawdził Lecha

Wiele spadło ostatnio krytyki na barki Henninga Berga - Norwegowi oberwało się za styl Legii, za kiepskie wyniki, za wystawianie Marka Saganowskiego i domniemany konflikt z Orlanda Sa. Tymczasem finał pokazał, że szkoleniowiec zdobywców Pucharu Polski wciąż wyróżnia się w Ekstraklasie.

• KONIEC

Dziś do rozdania mieliśmy tylko jeden Puchar Polski i przypadł on Legii. Oby nikt nie spuścił go z autobusu. Tego życzymy pucharowi, mistrzom Polski gratulujemy, Lechowi życzymy więcej szczęścia w przyszłym roku. Albo w tym sezonie. Dziękujemy za udział w relacji, na godz. 20:00 zapraszamy natomiast na mecz Sevilla - Real Madryt.

• KONIEC

Maciej Gostomski, bramkarz Lecha, cały mecz grał, jakby był podłączony do prądu, tak elektryczne (czytaj - nerwowe, niepewne) były jego interwencje. Natomiast jego kolegom ewidentnie prąd odcięło w drugiej połowie, bo zamiast kontynuować dobrą postawę z pierwszej części meczu, oni... stanęli. Nie było wymienności pozycji w ataku, w środku pola Łukasz Trałka i Karol Linetty zaczęli przegrywać pojedynki w środku pola z Ondrejem Dudą. Legioniści wyróżniali się spokojem, oni stwarzali groźne okazje i przede wszystkim mogli zagwarantować sobie wyższe zwycięstwo - choć jeden gol Marka Saganowskiego wystarczył, by w pełni uzasadnić wiarę Henninga Berga w 36-letniego napastnika. Przecież Norwega przede wszystkim rozlicza się z pucharów... - podsumowuje Michał Zachodny.

• KONIEC MECZU

90. min. + 5

Koniec meczu! Legia zdobywa Puchar Polski!

• 90. min. + 3

Zawodnicy Lecha stracili już chyba nadzieję na korzystny wynik. Przy piłce utrzymują się Legioniści, ale odpuszczają już sobie atak na bramkę i skupiają się na utrzymaniu przy futbolówce.

• 90. min. + 1

Sędzia dolicza pięć minut.

• 89. min.

Zmiana w Legii. Żyra miał zakrwawiony nos i musiał opuścić boisko. Zmienił go Kosecki.

• 88. min.

CZERWONA KARTKA DLA DOUGLASA. Żyro obrywa łokciem od zawodnika Lecha, sędzia daje mu drugą żółtą kartkę. Słusznie.

• 87. min.

Legia się cofnęła. Piłkę pod polem karnym dostał Kownacki, który zdecydował się na strzał, ale zablokowali go obrońcy Legii.

• 85. min.

Prześliczna akcja Keity i Hamalainena. Ten pierwszy kapitalnie odegrał piętką z pierwszej piłki, ten drugi próbował zakończyć strzałem z woleja. Zablokowanym, więc będzie rzut rożny.

• 83. min.

Strzał Kucharczyka na bramkę, ale piłka zatrzymała się na obrońcy. Po chwili piłkę na prawej stronie dostał Żyro, wpadł w pole karne, ale nie zagroził bramce.

• 81. min.

Ostatnie minuty były tak widowiskowe, że chyba nawet kibice Lecha zaczynają mieć nadzieję, że nie dojdzie do dogrywki...

• 79. min.

Zmiany w obu drużynach. W Lechu Keita zastępuje pawłowskiego, a wśród Legionistów Masłowski wszedł za Dudę.

• 77. min.

Pawłowski szuka kogoś, komu mógłby podać. Ma pewne typy. Piłkę oddaje jednak niechętnie. Patrząc na to, co wyprawiają z nią jego koledzy, trudno się dziwić.

• 75. min.

Saganowski ładnie przedzierał się lewą flanką, ale doskoczyło do niego trzech rywali i Legionista wywalczył tylko rzut z autu. Piłka została zagrana w pole karne, ale Żyro nie zdołał oddać strzału.

• 73. min.

Pawłowski nagle przyspiesza akcję Lecha. Zbiega do środka, ładnie manewruje i bardzo nieładnie uderza. Ma kwadrans na to, żeby podkręcić tę fazę akcji.

• 72. min.

Zmiana w Lechu. Z boiska zszedł Sadajew, a jego miejsce na boisku zajął Formella.

• 71. min.

Z teki redakcyjnego statystyka. Posiadanie piłki: Lech - 54 proc., Legia - 46 proc.

• 69. min.

Duda ograł w polu karnym Kamińskiego i dograł na bliższy słupek do Saganowskiego. Napastnik Legii uderzył głową, ale minimalnie obok słupka. Odpowiedź Lecha nadeszła bardzo szybko, zza pola karnego uderzył Pawłowski, ale prosto w bramkarza.

• 68. min.

Zmiana w Lechu. Jevtić za Linettego.

• 66. min.

Długa piłka za linie obrony Lecha. Żyro walczył o piłkę z Douglasem, ale to piłkarz Lecha wyszedł zwycięsko z tego pojedynku.