Błękitni Stargard Szczeciński
(285)

Liczba oddanych głosów: 475

Wi�cej o wydarzeniu

Puchar Polski. Koniec balu dla Błękitnych. Czy ekstraklasa rozkupi pucharowego kopciuszka?

- Dla was też powinni być bohaterami - zaznaczał na pomeczowej konferencji prasowej trener gości Krzysztof Kapuściński. Nie tylko dlatego, że przez prawie 90 minut rewanżu grali w osłabieniu, nastraszyli wicemistrza kraju i zawodników klubu kilkadziesiąt razy bogatszego niż ich. Przede wszystkim udowodnili, że futbol w Polsce nie kończy się na ekstraklasie.

• Witamy serdecznie ze stadionu przy Bułgarskiej w Poznaniu. Za kwadrans rozpocznie się tutaj rewanżowy mecz w półfinale Pucharu Polski - pojedynek Lecha Poznań z Błękitnymi Stargard Szczeciński. Zachęcamy do śledzenia naszej relacji.

• Przed tygodniem lechici dali plamę na boisku drugoligowca i w pierwszym meczu półfinałowym przegrali 1:3. Dziś muszą wygrać co najmniej 2:0.

• Błękitni rozpoczną w następującym zestawieniu: Marek Ufnal - Łukasz Kosakiewicz, Maciej Liśkiewicz, Tomasz Pustelnik, Ariel Wawszczyk - Wojciech Fadecki, Rafał Gutowski, Barłomiej Poczobut, Piotr Wojtasiak, Bartosz Flis - Robert Gajda.

Rezerwowi gości: Andrzej Budnik, Patryk Baranowski, Sebastian Inczewski, Kamil Zieliński, Radosław Wiśniewski, Maciej Więcek, Oskar Fijałkowski.

• Za jedną z bramek poznańskiego stadionu, przy tzw. Kotle wisi takie hasło: Dla was żel, fury i kasa, dla nas wstyd!

• Sektor gości prawie pełny, co nie dziwi, bo Błękitni przeżywają właśnie przygodę swojego życia w Pucharze Polski. Ale dopisali też kibice Lecha Poznań. Wygląda na to, że na widowni jest ponad 20 tysięcy osób!

• Piłkarze wyszli już na murawę. Goście zagrają w białych strojach, a poznaniacy na niebiesko.

• Mecz rozpoczęty! Robert Gajda podał piłkę do Bartosza Flisa.

• Powinno być 1:0! Dawid Kownacki przechwycił piłkę, Kasper Hamalainen zagrał do Karola Linettego, ten do Szymona Pawłowskiego, który w polu karnym strzelał z dość ostrego kąta. Nie trafił w bramkę!

• 2. min.

To była 80. sekunda meczu!

• 4. min.

Marek Ufnal znów w opałach. Kasper Hamalainen omal nie przerzucił mu piłki nad głową do bramki. Bramkarz Błękitnych interweniował, a Szymon Pawłowski nie zdążył z dobitką.

• 5. min.

Błękitni w opałach. Marek Ufnal obronił strzał Marcina Kamińskiego oddany z kilku metrów!

• 6. min.

Żółta kartka dla Dawida Kownackiego za faul na Marku Ufnalu, który próbował szybko wybić piłkę.

• 8. min.

Piłka w bramce Błękitnych, ale gol nie został uznany, bo strzelec, Dawid Kownacki był na spalonym.

• 9. min.

Gol Lecha Poznań powinien być uznany, bo Dawid Kownacki nie był na spalonym - pokazują to powtórki w TV.

• 13. min.

Ogromna przewaga Lecha Poznań, który niemal bez przerwy jest przy piłce. Poza nielicznymi sytuacjami goście stoją w dziesięciu na swojej połowie, a jedynym zawodnikiem, który przeszkadza lechitom na ich części boiska jest Robert Gajda.

• 14. min.

Dawid Kownacki dostał ładne podanie od Barry'ego Douglasa, przyjął piłkę, ale gdy szykował się do oddania strzału przeszkodził mu Tomasz Pustelnik. Ten sam, który w Stargardzie zdobył dwie bramki dla Błękitnych.

• 17. min.

Dwie żółte kartki: Dla Muhameda Keity i Łukasza Kosakiewicza. Obaj chwilę wcześniej starli się w środku pola.