Zagłębie Sosnowiec
(47)

Liczba oddanych głosów: 135

Wi�cej o wydarzeniu

• Dzień dobry ze stadionu przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu, gdzie za moment rozpocznie się pierwszy mecz półfinału Pucharu Polski. Lech gości Zagłębie Sosnowiec. Zapraszamy!

• 1. min.

Gramy!

• 1. min.

W pierwszej jedenastce Lecha są dziś dwaj piłkarze, którzy zimą przyszli do Kolejorza. Sisi i Volkov dostają kolejną szansę od trenera Jana Urbana.

Lech Poznań - Zagłębie Sosnowiec. Sisi i Vladimir Volkov wychodzą w pierwszym składzie

Hiszpan Sisi w miejsce Gergo Lovrenciscsa, Czarnogórzec Vladimir Volkov za Tamasa Kadara, wreszcie Maciej Wilusz w obronie za Paulusa Arajuuriego - to zmiany, jakich dokonał trener Jan Urban na mecz Lecha Poznań w meczu Zagłębia Sosnowiec w Pucharze Polski

• 2. min.

Lech występuje dziś na niebiesko-biało, Zagłębie na czerwono.

• 2. min.

Łukasz Trałka w środku pola na chwilę zmienia się w Zinedine'a Zidane'a i robi "ruletę". Efektownie, ale cała akcja kończy się mało efektywnie.

• 3. min.

Darko Jevtić za mocno podaje w pole karne do Dawida Kownackiego. Gdyby był bardziej precyzyjny, pod bramką Zagłębia byłoby gorąco.

Przy okazji: w Poznaniu wieczór mamy dziś bardzo chłodny, odczuwalna temperatura to zero stopni Celsjusza.

• 4. min.

Pierwszy strzał Zagłębia. Z perspektywy kibiców z Sosnowca (którzy dopiero co weszli na stadion i zajęli miejsca w rogu, po przeciwległej stronie boiska) mógł wyglądać groźnie, ale w rzeczywistości piłka poleciała prawie wzdłuż linii końcowej.

• 10. min.

Dawid Kownacki melduje się w polu karnym z piłką, ale asystent sędziego melduje spalonego, więc nadzieje kibiców Lecha nie trwają długo.

• 12. min.

Gdyby się spytać Kebby Ceesay'a, czy w tej sytuacji wrzucał piłkę czy może jednak strzelał, pewnie nie wiedziałby, co powiedzieć. Wyszło coś pomiędzy.

• 13. min.

Zagłębie przez dłuższą chwilę utrzymuje się przy piłce, co najwyraźniej zirytowało lechitów i Łukasz Trałka fauluje Sebastiana Dudka w środku boiska.

• 14. min.

Grzegorz Fonfara, znany z występów w ekstraklasie w GKS Katowice i GKS Bełchatów, dwa razy strzela na bramkę Lecha sprzed pola karnego. I dwa razy jest zablokowany.

• 16. min.

Ależ okazja Zagłębia! Dośrodkowanie z lewej strony w pole karne Lecha, Jasmin Burić odbija piłkę zamiast ją złapać, ta trafia pod nogi Michała Fiudziukiewicza. Ten z ostrego kąta nie trafia w bramkę!

• 16. min.

Darko Jevtić jednym zwodem mija dwóch rywali! Cała akcja nie kończy się strzałem na bramkę Zagłębia, ale może to być preludium do koncertu w wykonaniu rozgrywającego Lecha.

• 16. min.

Każdy kibic Lecha powinien sobie odpowiedzieć na jedno zatrważająco ważne pytanie: który mecz jest ważniejszy? Dzisiejszy z Zagłębiem czy sobotni z Legią?

Odpowiedzieć próbuje też w swoim tekście Radosław Nawrot.

Lech Poznań gra z Zagłębiem Sosnowiec i Legią Warszawa. Który mecz jest ważniejszy?

Jeśli Lech Poznań wygra w sobotę z Legią Warszawa, nie rozwiąże swoich problemów. Jeśli we wtorek wygra z Zagłębiem Sosnowiec, będzie o krok od pucharów. Który mecz jest więc ważniejszy?

• 20. min.

Sebastian Dudek leży na murawie po starciu z Sisim. To jest ten moment, w którym prosimy na murawę lekarzy.

• 22. min.

Co za szansa Lecha!

Volkov dośrodkowuje z lewej strony i świetna okazja Gajosa! Było blisko, ale piłka po jego strzale odbija się od obrońcy i nie wpada do bramki. Rzut rożny dla Lecha z którego - jak się okazuje - nic istotnego nie wynika.

• 24. min.

Zagłębie próbuje odpowiedzieć. Po dośrodkowanie Udovicicia z rzutu wolnego Jasmin Burić pewnie łapie jednak piłkę.

• 25. min.

Dudek już w tym meczu nie zagra. Kontuzjowanego kapitana Zagłębia zmienia Carles Martinez Embuena.