19.01.2016, godzina 11:00

Lech Poznań

1 1

• Witamy serdecznie! O godz. 11 polskiego czasu ma się rozpocząć pierwszy zimowy sparing piłkarzy Lecha Poznań. Ich rywalem na Cyprze będzie FK Ufa, trzynasty zespół rosyjskiej ekstraklasy.

• Dla Rosjan to już drugi mecz kontrolny na Cyprze. Cztery dni temu pokonali chiński zespół Chonngqiong Lifan 3:0, a jedną z bramek zdobył Haris Handzić, były napastnik Lecha Poznań.

• Już wiemy, że mecz rozpocznie się z poślizgiem. Obie drużyny jeszcze się rozgrzewają.

• Skład Lecha Poznań: Kotorowski - Kędziora, Arajuuri, Wilusz, Formella - Jóźwiak, Dudka, Trałka, Gajos, Lovrencsics - Kownacki.

• Mecz rozpoczęty. Lechici w niebieskich koszulkach i białych spodenkach, rywale w jaskrawozielonych koszulkach i czarnych spodenkach.

• Po tym jak Lecha Poznań opuścił Barry Douglas (poleciał na testy medyczne do Konyasporu), lewym obrońcą jest... skrzydłowy Dariusz Formella. Jan Urban postawił też na młodego Kamila Jóźwiaka.

• 6. min.

Na razie Lech długo utrzymuje się przy piłce, ale bez groźnych ataków.

• 7. min.

Łukasz Trałka dośrodkował z prawej strony w pole karne, ale Dariusz Formella nie sięgnął piłki, a byłby sam na sam z bramkarzem.

• 8. min.

Tak wygląda Kamil Jóźwiak.

• 9. min.

Pierwszy strzał na bramkę FK Ufa. Po szybkiej akcji w pełnym biegu strzelał Dariusz Formella, ale bardzo wysoko nad bramką.

• 10. min.

Dobra okazja dla FK Ufa! Po dośrodkowaniu z lewej strony Krzysztof Kotorowski odbił piłkę bardzo efektownie, ale niezbyt skutecznie, bo piłka trafiła do jednego z rywali, który natychmiast strzelił zza pola karnego. Nad poprzeczką bramki Lecha.

• 11. min.

Zza pola karnego strzelał Marcinho, ale znów nad bramką Lecha Poznań.

• 12. min.

Maciej Gajos świetnie uciekł obrońcom, dostał piłkę, ale jej nie opanował w polu karnym. To znów mogła być sytuacja sam na sam z bramkarzem!

• 13. min.

Mecz się ożywił. Po krótko rozegranym rzucie rożnym gracz FK Ufa strzelał z ostrego kąta i trafił piłką w boczną siatkę bramki Lecha Poznań.

• 14. min.

Ogromne zamieszanie w polu karnym Lecha Poznań. Sytuację wyjaśnił Paulus Arajuuri i... rozpoczął kontratak mistrzów Polski, po którym Maciej Gajos strzelał z ok. 20 metrów, ale posłał piłkę kilka metrów obok słupka.

• 16. min.

Mogło być 1:0! Dawid Kownacki stanął oko w oko z bramkarzem FK Ufa. Strzelił mocno, ale wprost w niego!

• 22. min.

Groźne zagranie z prawej strony pod bramkę Lecha Poznań. Krzysztof Kotorowski odbija piłkę nogą!

• 24. min.

Rzut karny dla Lecha Poznań!

• 25. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! 1:0 dla Lecha Poznań!

• 26. min.

Dawid Kownacki strzelił silnie pod poprzeczkę z rzutu karnego i bramkarz był bez szans! Jedenastka była dość zaskakująca. Lech wykonywał trzeci z rzędu rzut rożny i Tomasz Kędziora nie trafił w bramkę, ale sędzia uznał, że lechita był popychany przy tym uderzeniu i przyznał Polakom rzut karny.