30.01.2016, godzina 16:30

Jiangsu Suning

1 1

• Punktualnie o godzinie 16.30 powinien rozpocząć się sparing Lecha Poznań z chińskim Jiangsu Suning. W Hiszpanii słonecznie, a na boisku piłkarze, którym warto się przyjrzeć. Kibice "Kolejorza będą z pewnością uważnie obserwować Nickiego Bille, który w tym tygodniu podpisał kontrakt z mistrzem Polski.

• 16:22

Mamy już wyjściowy skład Lecha Poznań: Krzystof Kotorowski - Kebba Ceesay, Tomasz Dejewski, Maciej Wilusz, Robert Gumny - Dariusz Dudka - Gergo Lovrencsics, Darko Jevtić, Maciej Gajos, Kamil Jóźwiak - Nicki Bille.

• 16:24

I podstawowa jedenastka Jiangsu Suning: Zhang Sipeng - Li Ang, Wu Xi, Zhou Yun, Ren Hang, Zhang Xinlin, Ji Xiang, Sammir, Escudero, Zhang Xiaobin, Trent.

• 16:28

W składzie rywali z Chin brakuje sprowadzonego niedawno Brazylijczyka Ramiresa. Ten 28-letni pomocnik przeszedł przed kilkoma dnia z Chelsea do Jiangsu za... 20 milionów funtów. To mniej więcej tyle, ile wynosi dwuletni budżet całego Lecha Poznań.

• 16:29

A w składzie Lecha trochę młodzieży. Na lewej obronie 17-letni jeszcze Robert Gumny, przed nim jego rówieśnik Kamil Jóźwiak, a na środku defensywy 20-letni Tomasz Dejewski. Gumny do tej pory wystąpił w zaledwie jednym sparingu Lecha - przed tygodniem w zwycięskim meczu nad Wigrami Suwałki.

• Piłkarze obu ekip wychodzą na boisko, za chwilę zaczynamy!

• 1. min.

I zaczęliśmy!

• 3. min.

Póki co bez groźniejszych okazji z obu strony - strzał z ostrego kąta jednego z Chińczyków spokojnie wyłapał Kotorowski.

• 5. min.

Faul w ofensywie na Dejewskim w polu karnym Lecha, od rzutu wolnego zaczyna mistrz Polski.

• 6. min.

Błąd jednego z lechitów przy wyprowadzaniu piłki, ale kontra Jiangsu zakończona słabym i niecelnym uderzeniem z dystansu.

• 9. min.

Pierwszy atak Nickiego Bille, ale starcie bark w bark kończy się tym, że Lech ma aut pod polem karnym rywali.

• 10. min.

Jiangsu próbuje rozgrywać akcje od tyłu, w niezłym pressingu Lech, ale Chińczycy póki co umiejętnie wymieniają piłkę między sobą.

• 12. min.

Pierwsza groźna szansa Lecha - Gajos dograł z głębi pola do Nickiego Bille, a ten bez namysłu potężnie uderzył na bramkę, ale piłka przefrunęła tuż obok słupka.

• 15. min.

Ofensywnie podłączył się Gumny i został sfaulowany w bocznym sektorze boiska. Ostre dośrodkowanie Lovrencsicsa ląduję jednak w rękach Zhang Sipenga.

• 16. min.

A jeśli ktoś nie kojarzy Roberta Gumnego, to prezentujemy tego młodego obrońcę.

• 17. min.

Lech powoli przejmuje inicjatywę. Z kontrą wychodzili poznaniacy, ale akcję zepsuło niecelne podanie Jevticia.

• 20. min.

Ładne zgranie piętą Billego do Jevticia, którego brutalnym wślizgiem powalił na ziemię jeden z rywali. Rzut wolny pod polem karnym, dośrodkowanie Lovrencsicsa, ale wybijają rywale.

• 22. min.

Z kontrą wyszli zawodnicy Jiangsu, ale pod polem karnym zatrzymał ich... Kamil Jóźwiak, który chwilę wcześniej był pod bramką rywali. Imponujący powrót skrzydłowego Lecha.

• 24. min.

Świetny rajd Jóźwiaka i jeszcze lepsze dogranie do Lovrencsicsa. Węgier ni to dośrodkował, ni to strzelił, ale bramkarz rywali z problemami odbił piłkę przed siebie.

• 26. min.

Nicki Bille póki co bardzo aktywny w pressingu. Duńczyk jak szalony biega między rywalami.