Odśwież
44
Zobacz bramki z meczu na Z Czuba.tv »

Po meczu:

W 11. minucie Przewrotką uderzał w polu karnym Perisić, nieczysto trafił w piłkę, ta spadła przed linię bramkową i najlepiej ustawiony Lewandowski z bliska umieścił ją w siatce. Siedem minut później było już 0:2. Kehl świetnie rozrzucił piłkę na prawo do Piszczka. Polski obrońca wpadł w pole karne, minął rywala, dobiegł do linii końcowej i wycofał do Kagawy, który uderzył z pierwszej piłki i zdobył bramkę. Holstein praktycznie nie istniał, uderzać próbował Lindner, ale jego strzały nie sprawiały problemów Langerakowi.

W drugiej połowie tempo gry siadło. W 69. minucie boisko opuścili Lewandowski i Błaszczykowski. Dziesięć minut przed końcem wynik podwyższył Barrios, który trafił do siatki po dośrodkowaniu Perisicia. W 87. minucie było 0:4. Po rzucie wolnym pośrednim gola zdobył Perisić.

Tak relacjonowaliśmy mecz:

90. min. +1 Koniec meczu!

90. min. Precyzyjne dośrodkowanie Piszczka na głowę Kehla, piłka po jego uderzeniu minimalnie minęła słupek.

87. min. 0:4! Rzut wolny pośredni dla Borussii z pola karnego. Jeden z piłkarzy dotknął piłkę, precyzyjnie tuż przy słupku uderzył Perisić.

83. min. Zmiany również w drużynie gospodarzy. Wulff za Heidera i Sachs za Chaheda.

80. min. 0:3! Dośrodkowanie Perisicia na trzeci metr i Barrios pakuje piłkę do siatki.

80. min. Z lewej strony akcję zamykał Perisić, zwiódł jednego obrońce, jego strzał obronił Jensen.

77. min. Dobrz wrzutka Leitnera z rzutu wolnego, piłkę przyjął Kehl, uderzył czubkiem buta, ale strzał został zablokowany.

75. min. Ogromne zamieszanie w polu karnym gospodarzy po dośrodkowaniu Piszczka, najpierw piłki nie złapał Jensen, ale potem żaden z zawodników Borussii nie potrafił trafić do siatki i piłka została wybita.

73. min. Dośrodkowanie z daleka z rzutu wolnego w pole karne Borussii. Tam jeden z zawodników gospodarzy dochodzi do sytuacji strzeleckiej, ale nie sprawił problemów Langerakowi.

70. min. Na boisku pozostał już tylko jeden reprezentant Polski - Łukasz Piszczek.

69. min. Schodzą Błaszczykowski i Lewandowski. Za nich Grosskreutz i Barrios.

65. min. Chaotyczny mecz z jednej i drugiej strony.

61. min. Dwójkowa akcja Polaków. Lewandowski ładnie zastawił się w środku boiska, wypuścił Piszczka, ale ten niecelnie dośrodkował.

59. min. Wysokie dośrodkowanie na dalszy słupek Błaszczykowskiego, do piłki dochodzi Hummels, ale strzela niedokładnie.

56. min. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Leitnera, głową uderza Kehl. Piłka mija światło bramki.

52. min. W drugiej połowie to zawodnicy gospodarzy grają lepiej i ofensywniej. Kolejny rzut rożny dla nich. Na razie jednak nic z tego nie wynika.

49. min. Schmelzer próbował uderzyć z całej siły, piłka trafiła w mur.

48. min. Leitner faulowany tuż przed polem karnym.

46. min. Początek drugiej połowy.

I połowa:

45. min. Koniec pierwszej połowy.

44. min. Nudniejszy fragment meczu.

40. min. Po rzucie rożnym głową strzelał Sykora. Piłka w rękach bramkarza Broussii.

39. min. Teraz uderzał kolejny zawodnik urodzony w Polsce, a konkretnie w Gliwicach, Kazior. Z rzutu wolnego z 24 metrów, ale nie zaskoczył Langeraka.

36. min. Po rzucie rożnym do piłki dopadł Leitner, uderzył piekielnie mocno, ale minimalnie nad bramką.

35. min. Ładny drybling kapitana reprezentacji Polski. Minął dwóch zawodników, ale dośrodkowanie zablokowane.

33. min. Dośrodkowanie Błaszczykowskiego z rzutu rożnego, bramkarz skutecznie piąstkuje.

29. min. Dośrodkowanie Lindnera, piłka odbija się od Piszczka i minimalnie mija bramkę Borussii. Z rzutu rożnego nic nie wynika.

27. min. Dobre podanie do Lewandowskiego, ten jednak nie opanowuje piłki w polu karnym.

25. min. Trzeci z Polaków Błaszczykowski na razie niewidoczny.

22. min. Lewandowski zgrał głową do Kagawy, Japończyk chciał przelobować bramkarza. Przelobował również bramkę.

21. min. Znowu strzela urodzony w Gdańsku Lindner i znowu za lekko. Bramkarz broni.

18. min. 0:2! Kehl świetnie rozrzucił piłkę na prawo do Piszczka. Polski obrońca wpadł w pole karne, minął rywala, dobiegł do linii końcowej i wycofał do Kagawy, który uderzył z pierwszej piłki i zdobył bramkę.

15. min. Gospodarze zaczęli grać trochę odważniej, ale brakuje im umiejętności. Borussii może być łatwiej strzelać kolejne bramki.

11. min. Gol! Lewandowski! Przewrotką uderzał w polu karnym Perisić, nieczysto trafił w piłkę, ta spadła przed linię bramkową i najlepiej ustawiony Lewandowski z bliska umieścił ją w siatce.

8. min. Niebezpiecznie pod bramką Borussii! W polu karnym w dogodnej sytuacji znalazł się Lindner. Uderzył lewą noga, ale za lekko i Langerak zanotował pierwszą skuteczną interwencję.

7. min. Obraz gry się nie zmienia. Borussia nadal nie ma pomysłu na stworzenie groźnej sytuacji.

4. min. Holstein zamknięte przed własnym polu karnym. Bronią się całym zespołem.

2. min. Groźne dośrodkowanie Leitnera, nikt jednak nie potrafił go zamknąć.

1. min. Początek meczu.

Przed meczem:

W poprzedniej rundzie Borussia miała spore problemy z Fortuną Dusseldorf. 120 minut gry nie pozwoliło piłkarzom żadnej z drużyn na zdobycie bramki. Losy awansu rozstrzygnęły dopiero rzuty karne, które lepiej wykonywali piłkarze Borussii.