Hoffenheim

1 1

Odśwież
31
Tym razem w składzie Kolonii nie znalazł się Adam Matuszczyk, a od pierwszej minuty zagrał po raz kolejny Sławomir Peszko. Polak przebywał na boisku 73 minuty, był aktywny, walczył w obronie i ataku, miał nawet sytuację bramkową. Najważniejsze jednak, że nie dostał kolejnej żółtej kartki, dzięki czemu zachował szansę na pokazanie się Franciszkowi Smudzie - selekcjoner reprezentacji wybiera się bowiem na "polski mecz", czyli spotkanie Borussii Dortmund z FC Kolen, które odbędzie się 4 marca w Dortmundzie.

Kolonia wywalczyła w Hoffenheim cenny punkt, rywal mógł bowiem ten mecz wygrać. Na początku drugiej połowy Novakovic strzelił bramkę samobójczą, Kolonia cofnęła się i była bliska stracenia kolejnych bramek - w słupek trafiali Ibisevic i Babel. Futbol jest jednak brutalny - chwilę później goście wywalczyli rzut wolny, doskonałym dośrodkowaniem popisał się Clemens, a na gola zamienił je Mohamad.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

90. min. Nikt już nie zdołał strzelić bramki. Mecz zakończył się remisem.

83. min. Salihovic idzie w ślady Ibisevicia, czyli pudłuje w niezłej sytuacji.

79. min. Ibisevic dziś wyjątkowo nieskuteczny - teraz z kilu metrów trafił w nogo bramkarza Kolonii.

75. min. Ciekawie się robi w Hoffenheim - akcja za akcję, strzał za strzał. Bliscy zdobycia gola Rudy dla gospodarzy i Podolski dla gości.

73. min. Peszko opuszcza boisko - w jego miejsce Sebastian Freis.

69. min. GOL dla Kolonii! Zemściły się niewykorzystane sytuacje gospodarzy. Dośrodkowanie z rzutu wolnego z lewej strony wprost na głowę Mohamada, który pakuje piłkę w siatce. Asystował Clemens.

68. min. I kolejny słupek! Tym razem pechowo akcję kończył Ryan Babel.

65. min. Ibisevic powinien dać drugiego gola gospodarzom - trafił w słupek. Po stronie Kolonii wciąż aktywny Peszko.

60. min. Kolonia otrząsnęła się po straconym golu i rusza do odrabiania strat.

56. min. Przed szansą Peszko! Kontratak gości, podanie na skrzydło do Polaka, który miał sporo miejsca, ale nie przymierzył najlepiej.

54. min. W odpowiedzi niewykorzystana szansa Novakovicia.

52. min. Hoffenheim rzuca się na rywala, chcąc go dobić. Napierają, wypracowali szansę dla Ibisevicia, ale napastnik nie potrafił pokonać Rensinga.

48. min. GOL dla Hoffenheim! Napastnik FC Kolen Novakovic chciał pomóc kolegom we własnym polu karnym... strzelił bramkę samobójczą. Piłka po dośrodkowaniu z rzutu wolnego odbiła się od ramienia Novakovicia.

46. min. Początek drugiej połowy.

Pierwsza połowa:

45. min. Koniec pierwszej połowy.

44. min. Połowa zbliża się do końca. Peszko stara się, jest aktywny.

41. min. Wciąż Kolonia aktywniejsza, próbował Peszko, próbował Podolski. Obrońcy na posterunku.

38. min. Babel faulowany - żółta kartka dla Brecki.

35. min. Odważniejsza, szybsza gra Kolonii, ale na razie bez efektów.

29. min. Vedad Ibisević strzałem głową ze środka pola karnego trafia w słupek.

24. min. Teraz z kolei Andreas Ibertsberger próbuje zza pola karnego, ale piłka w bezpiecznej odległości mija bramkę gości.

22. min. Piłka przed pole karne do Babela, ten ładnie podkręca piłkę, ale uderza minimalnie obok bramki.

13. min. Ładna indywidualna akcja Martina Laniga, który minął dwóch rywali, ale ostatecznie został zatrzymany przez obrońców Hoffenheim.

7. min. Petit próbuje z dystansu z rzutu wolnego, ale uderza wysoko nad bramką Toma Starkego.

2. min. I już mamy pierwszą okazję w tym meczu, jednak skrzydłowy gospodarzy Boris Vukcević z trudnej pozycji uderza głową ponad bramką. Piłkę po ładnej akcji lewym skrzydłem dośrodkowywał pozyskany w ostatnim okienku transferowym Ryan Babel.

1. min. Sędzia Markus Schmidt rozpoczyna mecz.

W wyjściowym składzie zespołu z Kolonii brakuje Adama Matuszczyka, który z powodu kontuzji więzadła będzie musiał pauzować jeszcze przez jakiś czas.