HSV Hamburg

34 25

Odśwież
55
Tydzień temu Wisła podejmowała HSV na własnym parkiecie i mimo że była drużyną słabszą, podjęła walkę, a w wielu akcjach mogła się podobać. Rewanżowy mecz na wyjeździe miał inny przebieg, rywale szybciej wypracowali wysoką przewagę i potem z każdą minutą ją powiększali.

Wisła miała swoją szansę tuż przed przerwą, gdy przegrywała 10:13 i miała akcję. Niestety, nie zdobyła bramki, Niemcy wyprowadzili kontrę i na przerwę zeszli z przewagą czterech goli.

W drugiej połowie rywale, głównie dzięki Lackoviciowi, Hensowi, a także Lijewskiego, udowodnili, że są drużyną dużo lepszą i wygrali ostatecznie aż dziewięcioma bramkami.

Po sześciu kolejkach Wisła jest na czwartym miejscu w tabeli grupy C i wciąż ma szanse na awans do dalszych gier.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

34:25 Niemcy jeszcze na koniec trafiają i ostatecznie wygrywają dziewięcioma bramkami.

32:24 Cóż z tego, że Wichary obronił karnego, skoro straciliśmy piłkę, a rywale wykorzystali kontrę.

30:24 Wichary dwa razy obronił rzuty rywali, a Paczkowski wykorzystał kontrę. Wisła trochę poprawia wynik.

30:21 Kapitalna asysta na prawe skrzydło Lijewskiego i gol dla Niemców.

29:21 Paczkowski efektownie odpowiada na gola rywali.

28:20 Do końca meczu 7 minut. Trudno wyobrazić sobie, żeby Niemcy wypuścili zwycięstwo z rąk.

27:19 Obie drużyny rozluźniły szyki obronne, łatwiej teraz rzuca się bramki atakującej drużynie. Ale strata Wisły wciąż duża.

26:17 Lijewski trafia z dziewięciu metrów. Dobry rzut Polaka, szkoda, że on akurat gra dla Niemców.

25:17 Spanne trafia z prawej strony - precyzyjny rzut w długi róg.

25:16 Na bramkę Lackovicia Wisła... nie odpowiada trafieniem. Pudło.

24:15 Nic sobie rywale nie robią z gry w osłabieniu. Z lewej strony w skutecznej akcji Flohr.

23:15 Gille trafia rzutem z biodra, mimo że Niemcy grają w osłabieniu.

22:15 Vori sfaulował Kubisztala, dostał 2 minuty kary, ale karnego zmarnował Syprzak.

22:15 Cóż z tego, że Wisła gra trochę lepiej w ataku, skoro Niemcy robią z naszą defensywą co chcą. Znów Hens.

20:14 Kolejna udana akcja Wiśniewskiego, ale on sam meczu nie wygra...

20:13 Ładne rozegranie i skuteczny rzut z ośmiu metrów Hensa.

19:13 Teraz ładnie przedarł się Wiśniewski.

19:12 8 minut za nami, początek drugiej połowy dla Niemców, Wisła ma problemy z defensywą, ze skutecznością zresztą też.

17:11 Kubisztal zablokowany, kontra i gol Lindberga.

16:11 Lindberg z karnego i Niemcy uciekają.

15:11 Odpowiedź rywali - rzut obok Wicharego.

14:11 Pierwsza akcja drugiej połowy i gol Wiśniewskiego.

Pierwsza połowa:

14:10 Fantastyczna interwencja Wicharego ratuje nas od przepaści bramkowej.

14:10 Błąd Piotra Chrappkowskiego, oddał piłkę w ręce Flohra, a ten nie daje szans Wicharemu.

13:10 Dubniak zablokowany dwukrotnie. Wisła nie może odrobić, HSV nie może powiększyć przewagi.

13:10 Paczkowski i rzut karny dla Wisły. Wykorzystany!

13:9 2 minuty kary dla Schrodera.

13:9HSV jednak powiększa przewagę. Mathias Flohr.

11:9 Lasković i gol dla HSV, ale błyskawiczna kontra Wisły, więc HSV nie powiększa przewagi.

10:8 Maricn Lijewski bliski zdobycia gola dla HSV, ale myli się. Wynik od dłuższego czasu pozostaje bez zmian.

10:8 Kolejna szansa na bramkę kontaktową zmarnowana! Tym razem świetnie interweniował bramkarz HSV.

10:8 Chrapkowski musi uznać wyższość bramkarza HSV. Sędziowie odgwizdują faul ofensywny, a jakby z oddali daje się słyszeć śpiew kibiców s Polski "Hej Wisła, goool".

10:8 Rzut karny dla HSV. Obroniony prze Wicharego.

10:8 Kolejna zmarnowana okazja Tormanovicia.

10:8 120 sekund przewagi Wisły. Na parkiet wchodzi po raz pierwszy Marcin Lijewski.

9:8 Tormanović i Wisła po raz kolejny marnuje szanse na bramkę kontaktową. Ale Spannen poprawia i w końcu jest ósmy gol dla gości.

9:7 ...Chrapkowski zablokowany.

9:7 Tym razem HSV myli sie w ataku, szansa dla Wisły... Spokojnie rozgrywają swoja akcję płocczanie...

9:7 Wisła odrabia straty po ładnej akcji Piotra Chrapkowskiego, a potem jeszcze jedna Backstroma i Już tylko dwa gole straty!

9:5 Znakomicie Lacković!

8:4 Świetna kontra Wisły, ale niestety niewykorzystana! Powinno być 8:5.

8:4 Chorwacki atak HSV i kolejna bramka dla gospodarzy. Ale Wisła się odgryzła! Czwarta bramka.

7:2 Bardzo źle układa się ten mecz dla Wisły - Zołoteńko zdobył trzecią bramkę, ale płocczanie wypadają bardzo baldo na tel rywali z Hamburga - mecze wyjazdowe nie są ich mocną stroną.

6:2 Kolejny nieskuteczny atak Orlenu. Dwie minuty kary dla Piotra Chapkowskiego.

6:2 HSV spokojnie rozgrywa piłkę pod bramką Wisły, a Renato Vugrinec po raz kolejny pokonuje Wicharego. Cztery bramki przewagi HSV.

4:2 Świetne rozegranie Eklemovica i jest 2:4!

4:1 Kontra HSV - Renato Vugrinec nie saje szans Wicharemu. Chwilę później trafia po raz drugi i Hamburczycy mają już trzy punkty przewagi.

2:1 Szybki atak HAmburga i gospodarze prowadzą 2:1.

1:1 Rzut karny dla HSV - Wichary daje się pokonać. Remis.

0:1 Pierwsza bramka dla Wisły Płock.

0:00 0:0 Pierwsze minuty wciąż bez bramek. Wisła Nie może przebić się przez obronę HSV.