0 1
Komentarze (1)
  • puch-atek

Oceniono 5 razy 5

myślał indyk o niedzieli, a we wtorek łeb mu ścieli. Karnych się zachciało. Specjalny bramkarz od karnych, który pleckami sobie gole strzela!. Zaczarowali boisko i zawodników, ale o plecach bramkarza zapomnieli. Piętka Achillesowa.

Wi�cej o wydarzeniu

Puchar Niemiec. Prasa: Borussia gorsza od drugoligowca

PRZEGLĄD PRASY. "Nikt nie widział różnicy między liderem pierwszej i drugiej Bundesligi" - pisze "Ruhr Nachrichten" po półfinałowym meczu Pucharu Niemiec, w którym Borussia Dortmund pokonała Greuther Furth 1:0, zdobywając gola dopiero w ostatniej minucie dogrywki. - Furth zagrało sensacyjnie, zaprezentowało najwyższą klasę - twierdzi Michael Zorc. Z dyrektorem sportowym mistrza Niemiec zgadza się prasa.

Odśwież
44
Od pierwszych minut w barwach Borussii grali trzej Polacy - Piszczek, Błaszczykowski i Lewandowski. Ten ostatni miał dwie okazje do strzelenia bramki, ale obie zmarnował. Dostał jeszcze żółtą kartkę za faul na rywalu. Trener Jurgen Klopp zdjął go przed drugą częścią dogrywki. Piszczek i Błaszczykowski grali do samego końca, ale poważnie bramce Greuther nie zagrozili.

Borussia miała dwie doskonałe okazje w pierwszej połowie. Jedną zmarnował Kagawa, drugą Schmelzer. W drugiej połowie odważniej zagrali gospodarze, ale Weidenfeller nie dał się pokonać.

W 119 minucie trener Greuther zmienił bramkarza z myślą o serii rzutów karnych. Za Gruena wszedł ponad dwumetrowy Fejzić, ale do serii jedenastek nie doszło. W ostatniej minucie gola dla Broussii strzelił Gundogan, którego strzał z linii pola karnego odbił się od pleców Fejzicia i wpadł do bramki Greuther.

Borussia awansowała do finału Pucharu Niemiec. Jej rywalem będzie zwycięzca środowego meczu Bayern Monachium - Borussia Moenchengladbach.

Koniec meczu. Borussia zagra w finale Pucharu Niemiec!

120. min. Borrusia zagra w finale. Gundogan pokonuje Fejzicia w 120 minucie! Szczęśliwy gol Borussii. Gorsskreuz odegrał przed pole karne do Gundogana, który huknął w słupek, ale piłka odbiła się od pleców bramkarza Grether i wpadła do braki.

119. min. Zmiana w bramce Grether. Za Gruena wchodzi Fejzić. Gospodarze już szykują się do serii rzutów karnych.

116. min. Błaszczykowski strzelał zza pola karnego, ale wysoko ponad bramką.

113. min. Spóźniona interwencja Barriosa i żółta kartka.

111. min. Zillner dostał piłkę w polu karnym pomiędzy obrońców, w ostatniej chwili wybił mu ją Subotić.

106. min. Parisić wszedł za Roberta Lewandowskiego. Polak miał dwie okazje do strzelenia bramki, obie zmarnował. Dostał też żółtą kartkę.

106. min. Ostatnie 15 minut meczu. Jeśli teraz nie padną bramki, o awansie do finału rozstrzygną rzuty karne.

105. min. Koniec pierwszej części dogrywki.

103. min. Schmidtgal strzelał z rzutu wolnego, Weidenfeller z trudem łapie piłkę.

99. min. W dogrywce aktywniejsi gracze gospodarzy. Borussia nie przeprowadziła jeszcze żadnej groźniejszej akcji pod bramką Greuther.

94. min. Groźnie pod bramką Weidenfellera, ale Asamoah minął się z piłką.

91. min. Rozpoczyna się pierwsza część dogrywki

90. min. Dogrywka

88. min. Borussia długo rozgrywa piłkę w środku pola, ale bez pomysłu na to jak przebić się pod bramkę Greuther.

82. min. Gerald Asamoah wchodzi na ostatnie minuty meczu z Borussią.

78. min. Dośrodkowanie z prawej strony wprost na głowę Occeana, ale ten znów nad bramką Weidenfellera.

72. min. Pierwsze uderzenie Barriosa. Zza pola karnego, niecelne.

70. min. Zmiana w Borussi. Schodzi Kagawa, w jego miejsce Barrios.

68. min. Greuther atakuje coraz częściej, coraz odważniej. Obrońcy Borussi muszą faulować, nie nadążają za szybszymi rywalami. Na razie jednak bez bramek.

61. min. Dośrodkowanie na głowę Olivera Occeana, ale ten uderzył ponad bramką Weidenfellera.

56. min. Świetna akcja Lewandowksiego, który wbiegł wzdłuż linii końcowej wrzucił wprost na głowę Grosskreuza, ale w ostatniej chwili piłkę wybił bramkarz gospodarzy.

53. min. Bezmyślne zachowanie Prieba w środku pola, który kopnął w twarz Grosskreuza. Sędzia ukarał go żółtą kartką.

48. min. Kontratak Greuther, dośrodkowanie w pole karne, ale Klaus, na szczęście dla Borussii, nie zorientował się, że do niego kierowana jest piłka.

46. min. Czas na drugą połowę, gramy!

45. min. Przerwa

44. min. Lewandowski wścieka się na arbitra. Polak po raz kolejny fauluje rywala w środku pola, musi ważyć słowa, bo ma już na swoim koncie żółtą kartkę.

39. min. Kolejne kapitalne wstrzelenie piłki przez Błaszczykowskiego w pole karne, ale obrońcy na razie bezbłędni.

36. min. Ależ miał okazję Lewandowski! Kagawa odegrał na prawe skrzydło do Błaszczykowskiego, ten wstrzelił płasko po ziemi do Lewandoskiego, a ten zamotał się w polu karnym i strzału nie był w stanie oddać.

33. min. Kagawa marnuje fantastyczną akcję wykreowaną przez tercet Polaków.

28. min. Żółta kartka dla Roberta Lewandowskiego za wejście nakładką w nogę rywala.

25. min. Sararer potrafi przedryblować kilku piłkarzy Borussii, ale strzałem Weidenfellerowi nie zagroził.

18. min. Lewandowski sam na sam z Gruenem, ale w ostatniej chwili strzał Polaka przyblokował obrońca.

16. min. Faul na Piszczuk z prawej strony. rzut wolny wykonywał Kehl, który dośrodkował wprost na głowę Schmelzera. Piłkę z łatwością złapał bramkarz gospodarzy.

11. min. Atak Borussi lewą stroną, długo piłkę przetrzymywał Kagawa, chciał przerzucić do Błaszczykowskiego, ale zagrał zbyt mocno.

5. min. Rzut wolny po faulu na Piszczku. Piłkę wrzucał Błaszczykowski, ale zbyt lekko i z łatwością wybili ją obrońcy.

4. min. Zawodnikiem Greuther jest Sebastian Tyrała, który ma za sobą jeden występ w reprezentacji Polski. Dziś nie gra, bo jest kontuzjowany.

2. min. Groźna akcja Greuther prawą stroną. Sararer minął Piszczka i Suboticia, ale wbiegając w pole karne nie opanował piłki.

1. min. Gramy!

Przed meczem:

W drugim półfinale Borussia Moenchengladbach zagra z Bayernem Monachium.

Borussia grała już raz z liderem drugiej Bundesligi w Pucharze Niemiec w tym sezonie - w 1/8 finału pokonała Fortunę Dussledorf dopiero po rzutach karnych.