Liczba oddanych głosów: 303

Komentarze (5)
  • wojtek.08

Oceniono 18 razy 6

Ten mecz to faktycznie wydarzenie zasługujące na takie wyeksponowanie. Doniosłe jak sukcesy całej polskiej piki. Chciałem zwrócić uwagę redakcji, że są polskie zespoły (Resovia, Jastrzębski Węgiel), kóre walczą dziś w lidze mistrzów. Zamiast podniecać się kalekami spod znaku polskij ligi piłki nożnej sugeruję więcej uwagi poświęcić dyscyplinom, w których polskie kluby prezentują przyzwoity poziom.

Wi�cej o wydarzeniu

• Dzień dobry;

Dziś autentyczny hit i mocny akcent na zakończenie tegorocznego sezonu! W meczu, który musi wyłonić zwycięzcę wicelider podejmuje lidera ekstraklasy. Kto wygra - gra dalej w Pucharze Polski. Górnik Zabrze kontra Legia Warszawa!

Zapraszamy

• Chcecie wiedzieć, co się dzieje na co dzień w zespole czołowej polskiej drużyny? Zapiszcie się na nasz bezpłatny newsletter Górnik Extra. Dzięki temu będziecie dostawać mailem najważniejsze i najciekawsze informacje dotyczące KSG!

• Ostatni raz oba zespoły spotkały się 22 września w lidze. Po emocjonującym meczu wygrała Legia 2:1. W pierwszej połowie Górnik przez dziesięć minut prowadził. Remis stracił cztery minuty przed końcem. Jak widać na załączonym obrazku podczas meczu iskrzyło...

• Zawodnicy właśnie wychodzą na rozgrzewkę. Witają ich brawa. A kontuzjowany Seweryn Gancarczyk w Orange Sport mówi, że wróci do treningów w połowie stycznia

• Gdyby budowa stadionu Górnika przebiegała zgodnie z założeniami na meczu byłoby dziś 23 000 kibiców. Ale że nie przebiega - będzie jak zwykle 3000. Ekipa usiądzie tam - z prawej strony. No i pod tym malutkim daszkiem czyli trubunce powstałej w połowie lat 30.

• Parma, Hoffenheim i Werder wysłały swoich skautów na ten mecz.

• Skład Górnika:

Steibors - Olkowski, Pandża, Łukasiewicz, Małkowski - Nakoulma, Sobolewski, Przybylski, Mączyński, Madej - Zachara

Skład Legii:

Kuciak - Bereszyński, Rzeźniczak, Astiz, Wawrzyniak - Kucharczyk, Jodłowiec, Radović, Furman, Ojamaa - Dwaliszwili

W obu drużynach duże osłabienia, ale na boisku i tak dziesięciu reprezentantów Polski

• sędziuje dobry arbiter Bartosz Frankowski

• 1. min.

zaczyna Górnik. Zabrzanie na biało, legioniści w zielonych koszulkach i czarnych spodenkach

• 2. min.

faul Zachary na Rzeżniczaku

• 3. min.

pierwsza szansa dla Legii. Z ostrego kąta mocno strzela Dwaliszwili - Steibors wybija piłkę. Powinien być gol...

• 4. min.

atakuje Górnik. Kuciak łapie piłkę po centrze z prawej strony. A jak z prawej strony to centrował Paweł Olkowski

• 5. min.

GOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL DLA GÓRNIKAAAA!!!!!!

Po akcji Nakoulmy Mączyński trafia w słupek, a Zachara bezlitośnie z bliska wbija piłkę do pustej bramki!

• 6. min.

zaskakujący strzał Furmana z 30 metrów. Piłka spadła tuż za poprzeczką. Ci z dobrą pamięcią pamiętają, że takiego gola Furman już na Górniku strzelił

• 8. min.

kartka dla Wawrzyniaka za faul na wychodzącym na czystą pozycję Nakoulmie

• 9. min.

Małkowski wali z wolnego w mur, poprawkę wybijają obrońcy. Zaraz potem Sobolewski uderza obok słupka

• 11. min.

groźna akcja Legii, Kucharczyk strzela obok słupka. Sędzia niesłusznie odgwizduje spalonego