(5)

Liczba oddanych głosów: 13

• KONIEC MECZU

90. min.

KONIEC. Górnik Zabrze remisuje z Legią Warszawa. Mistrzowie Polski mieli przewagę, ale nie potrafili jej wykorzystać. Rewanżowe spotkanie za dwa tygodnie, 18 kwietnia, w Warszawie. Dziękujemy za udział w relacji.

Arbiter dolicza trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

Dobre dośrodkowanie Kurzawy z rzutu rożnego. Głową strzelił Angulo, a piłka zatrzepotała w siatce... niestety dla gości, jedynie po zewnętrznej stronie.

• 89. min.

Świetna kontra Górnika! Szymon Żurkowski popędził lewym skrzydłem, minął dwóch zawodników Legii i zagrał na prawą stronę do Kądziora. Ten, w asyście dwóch obrońców, zdołał wbiec w pole karne i oddać strzał, ale Cierzniak wybił piłkę na rzut rożny.

• 88. min.

Przewinienie zawodnika Legii. Żółtą kartką ukarany Sebastian Szymański.

• 86. min.

Igor Angulo zmarnował świetną okazję na kontrę. Rafał Kurzawa przejął piłkę w środku pola i zagrał prostopadle w kierunku Hiszpana, ale ten przyjął niedokładnie, i dał sobie odebrać futbolówkę.

• 84. min.

Mocne uderzenie Szymańskiego, który zszedł do środka z lewej strony boiska. Skrzydłowy Legii strzelił jednak prosto w Loskę.

• 83. min.

Duże zamieszanie pod bramką Górnika. Szymański dośrodkował z rzutu wolnego, piłkę nieudanie wypiąstkował Loska, ale obrońcy gospodarzy przyszli mu z pomocą.

• 82. min.

Kolejny rzut wolny dla Legii. Hajda faulował Krzysztofa Mączyńskiego.

• 80. min.

Doskonała okazja dla Górnika! Piłka odbiła się od jednego z obrońców Legii i spadła pod nogi Wojciecha Hajdy, młodziutki zawodnik gospodarzy znalazł się w sytuacji sam na sam z Cierzniakiem, ale strzelił prosto w bramkarza gości.

• 79. min.

Szansa dla Legii! Antolić dośrodkował z rzutu rożnego, podanie głową przedłużył Jędrzejczyk, a piłka spadła pod nogi Niezgody. Napastnik Legii zdołał oddać strzał, ale uderzenie okazało się niecelne.

• 77. min.

Górnik bliski podwyższenia prowadzenia! Kądzior zabawił się z Pazdanem, przerzucając nad nim piłkę, a następnie zmieniając kierunek biegu. Młody pomocnik gospodarzy strzelił technicznie w kierunku dalszego słupka, ale piłka minimalnie minęła bramkę Cierzniaka.

• 75. min.

Kurzawa znakomicie wykonał rzut wolny podyktowany za faul na Hajdzie. Reprezentant Polski uderzył lewą nogą nad murem, nie dając szans Radosławowi Cierzniakowi.

• GOOOOOOL

75. min.

GOOOOOOOOL! Górnik doprowadza do wyrównania, piękna bramka Rafała Kurzawy!

• 74. min.

Zmiana w drużynie gości. Jarosław Niezgoda wchodzi w miejsce Eduardo.

• 73. min.

Bardzo odważna akcja 18-letniego Hajdy. Młody piłkarz Górnika minął dwóch zawodników Legii, a trzeci z nich zatrzymał go faulem.

• 72. min.

Marcin Brosz dokonuje kolejnej zmiany. Wojciech Hajda zmienia Marcina Urynowicza.

• 71. min.

Dobra okazja dla Legii. Cristian Pasquato dośrodkował piłkę w pole karne, jeden z zawodników Legii zdołał oddać strzał głową, ale dobrze ustawiony Loska nie dał się zaskoczyć.

• 69. min.

Duże zamieszanie na boisku. Olszewski faulował Jędrzejczyka, a ten zareagował na to bardzo ostro. Popchnął rywala, a za chwilę do dwójki zawodników doskoczyli inni piłkarze. W konsekwencji całego zdarzenia Jędrzejczyk i Szymon Matuszek zostali ukarani żółtymi kartkami.

• 67. min.

Górnikowi zaczyna brakować pomysłu na grę. Gospodarze ograniczają się niemal jedynie do długich piłek w kierunku napastników, których skutecznie kryją obrońcy Legii.