Fortuna Dusseldorf

0 0

Odśwież
56
Błaszczykowski musiał wykonywać jedenastkę dwukrotnie, bo według sędziego pierwszą wykonał jeszcze przed gwizdkiem. Już wtedy goście byli zdenerwowani na arbitra. Do prawdziwej wściekłości doprowadził ich jednak kolejny karny wykonywany przez zawodnika Fortuny, Andreasa Lambertza, który fatalnie przestrzelił, ale dostał drugą szansę, bo bramkarz Roman Weidenfeller wyszedł z linii bramkowej. Za drugim razem Lambertz strzelił gola, jednak w kolejnej serii jego kolega z drużyny uderzył zbyt lekko, dzięki czemu Weidenfellerowi udało się obronić. Wszystkie pozostałe jedenastki były skuteczne, więc Borussia wygrała 5:4.

Do serii rzutów karnych doszło po bardzo wyrównanych 120 minutach. Na przebieg spotkania z pewnością ogromny wpływ miały dwie żółte kartki, które w szybkim czasie zarobił Patrick Owomoyela. Od 34. minuty Borussia grała w dziesiątkę, przez co nie potrafiła stworzyć sobie zbyt wielu okazji.

Najgroźniej było po interwencji Łukasza Piszczka w dogrywce. Polak zablokował dośrodkowanie Fortuny tak, że piłka pofrunęła w okolice słupka jego własnej bramki. Sytuację uratował interweniujący Weidenfeller.

Dzięki zwycięstwu Borussia awansowała do ćwierćfinału Pucharu Niemiec. BVB nie zdobyło tego trofeum od 1989 roku.

Rzuty karne:

GOL! Perisić trafia w okolice okienka bramki Ratajczaka i daje Borussii awans! 4:5

GOL! Roesler zmylił Weidenfellera. Jeśli Borussia wykorzysta następną jedenastkę, to wygra mecz. 4:4

GOL! Gundogan trafia do siatki. Fortuna musi strzelić kolejnego karnego, by zachować szanse! 3:4

PUDŁO! Weidenfeller broni nogami lekki strzał Broekera! 3:3

GOL! Kehl wyrównuje. 3:3

GOL! Lambertz najpierw uderzył wysoko nad bramką, ale według sędziego Weidenfeller zbyt szybko wyszedł z linii bramkowej. Weidenfeller był wściekły i obejrzał żółtą kartkę, a Lambertz wykorzystał powtórkę jedenastki i strzelił gola. 3:2

GOL! Błaszczykowski strzelił dwa gole, bo za pierwszym razem uderzył przed gwizdkiem i musiał powtórzyć jedenastkę. 2:2

GOL! Langeneke mocno w środek bramki. 2:1

GOL! Hummels spokojnie w prawy róg. 1:1

GOL! Jovanović pokonuje Weidenfellera. 1:0

Dogrywka:

120. min. Koniec, półtorej godziny bez goli, będą rzuty karne!

119. min. Klopp wyrzucony na trybuny za kłótnie z sędzią technicznym.

117. min. Roesler długo wykonywał rzut rożny, bo z sektora Borussii leciały w niego strony różne przedmioty.

116. min. Broeker uderza z ostrego kąta, Weidenfeller zbija piłkę na rzut rożny.

110. min. Borussia bombarduje pole karne gospodarzy dośrodkowaniami, ale żadne z nich nie odnajdują Lewandowskiego.

106. min. Szybka zmiana połów i wracamy do gry.

105. min. Koniec pierwszej połowy dogrywki.

101. min. Borussia marnuje fenomenalną okazję! Błaszczykowski urwał się obrońcom i podał do Gundogana, który mógł wypuścić Lewandowskiego sam na sam, ale podał lekko i wprost pod nogi rywala.

98. min. Mogło być 1:0 dla gospodarzy! Piszczek chciał zablokować dośrodkowanie i prawie trafił do własnej bramki - uratował go interweniujący Weidenfeller, choć gdyby nie bramkarz Borussii, piłka trafiłaby w słupek.

93. min. Niebezpiecznie w polu karnym Borussii, ale sędzia dopatrzył się faulu na jednym z piłkarzy gości i przerwał akcję.

91. min. Zaczynamy dogrywkę.

II połowa:

90. min. +2 Koniec, będzie dogrywka!

90. min. Dwie minuty doliczonego czasu gry, żaden z zespołów wciąż nie potrafi stworzyć sobie klarownej sytuacji do zdobycia bramki.

85. min. Borussii się nie spieszy, goście spokojnie rozgrywają piłkę.

80. min. Zmiana również w Borussii - Florian Kringe za Loewe.

79. min. Zmiana w drużynie gospodarzy, Ranisav Jovanović wchodzi za Beistera.

74. min. Barrios opuszcza boisko, zmienia go Ivan Perisić. To mógł być ostatni występ Paragwajczyka w Borussii.

73. min. Dum ukarany żółtą kartką za niebezpieczny wślizg.

70. min. Błaszczykowski trafiony w nogę, potrzebuje pomocy lekarzy.

69. min. Dum przedarł się przez obronę Borussii, ale w ostatniej chwili zablokował go Hummels.

65. min. Gra się bardzo zaostrzyła, co chwilę na murawie leży któryś z piłkarzy. Przed chwilą ucierpiał Kuba Błaszczykowski.

62. min. Sascha Dum zmienia Finka, w drugiej połowie tempo meczu nie porywa.

55. min. Żółta kartka dla Roeslera za dyskusje z arbitrem.

50. min. Wrzawa na stadionie w Dusseldorfie, gospodarze wciąż nacierają na bramkę Weidenfellera!

47. min. Bardzo mocny strzał Lambertza, dobrze broni Weidenfeller.

46. min. Zaczynamy drugą część meczu.

I połowa:

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy.

45. min. Lewandowski świetnie podał do Barriosa, ale Paragwajczyk źle przyjął piłkę i nie udało mu się wyjść sam na sam z bramkarzem Fortuny.

42. min. Borussia uspokoiła grę, ale ma problemy z wyprowadzeniem dobrze skonstruowanej akcji.

36. min. Weidenfeller wybija piłkę na rzut rożny po bardzo groźnym strzale Fortuny z rzutu wolnego. Gospodarze naciskają!

34. min. Druga żółta kartka dla Owomoyeli! Obrońca Borussii wykonał ostry wślizg i nie trafił w piłkę, przez co wylatuje z boiska!

29. min. Dobra akcja kombinacyjna gospodarzy zakończona niecelnym strzałem.

26. min. Żółta kartka dla Owomoyeli za niepotrzebny faul.

25. min. Mocny strzał Lewandowskiego zza pola karnego! Ratajczak świetnie się jednak spisał i wybił piłkę na rzut rożny.

19. min. Pierwszy raz goręcej na połowie Borussii: Lukimya huknął zza pola karnego, ale piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.

15. min. Loewe bardzo aktywny na lewej stronie. Tym razem spróbował strzału, jednak bardzo niecelnie.

11. min. Loewe dośrodkowuje z lewej strony, ale świetnie przeczytał to Ratajczak. Gdyby bramkarz Fortuny nie wyszedł do piłki mogłoby być 1:0 dla Borussii.

9. min. Z dobrej strony pokazał się Błaszczykowski, który najpierw ładnie dryblował na prawym skrzydle, a potem groźnie strzelał głową na bramkę Ratajczaka.

6. min. Fortuna nie może wydostać się z własnej połowy, ale na razie Borussia nie stworzyła większego zagrożenia.

4. min. Lucas Barrios strzela głową, ale zbyt lekko, by pokonać bramkarza gospodarzy.

1. min. Początek meczu.