1 0

Odśwież
34
Asysta Peszki na Zczuba.tv

Gdyby nie ostatnia akcja, mecz ten nie nadawałby się do opisywania. Obie drużyny raczej przeszkadzały sobie, niż próbowała skonstruować akcję ofensywną. Walcząca o europejskie puchary Norymberga wydawała się zadowolona z bezbramkowego remisu, a bijąca się o utrzymanie Kolonia nie miała zbytnio argumentów, by rywalom zagrozić.

Dopiero w końcówce gospodarze zaczęli atakować coraz groźniej, razili jednak nieskutecznością. Stuprocentową sytuację zmarnował Sławomir Peszko, który będąc sam na sam z bramkarzem rywali wdał się w nieskuteczny drybling. Polak zrehabilitował się w drugiej minucie doliczonego czasu gry - rozegrał klepkę z Podolskim, wpadł w pole karne i zagrał wzdłuż linii wprost na nogę Novakovicia, który skierował piłkę do pustej bramki.

Peszko może zaliczyć występ do udanych, był jednym z najlepszych piłkarzy na boisku, walczył, szarpał, szukał prostopadłych podań i strzałów.

Wywalczone dziś trzy punkty oddaliły Kolonię od strefy spadkowej.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

90. min. +3 Koniec meczu!

90. min. +2 GOL dla Kolonii! Asysta Peszki! Polak rozegrał klepkę z Podolskim, wpadł w pole karne i zagrał wzdłuż linii wprost na nogę Novakovicia! Kolonia strzela w ostatnich sekundach meczu!

88. min. Sędzia przedłuża mecz o cztery minuty.

84. min. Peszko dwukrotnie dogrywał piłkę w pole karne rywali, dwukrotnie żaden z jego kolegów nie zdołał do niej dojść.

82. min. Mintal mógł skarcić Kolonię za niewykorzystane sytuacje, ale trafił wprost w obrońcę gospodarzy.

80. min. Stuprocentowa sytuacja Peszki! Polak dostał idealne podanie, był sam na sam przed bramkarzem, mógł zrobić wszystko - podać, strzelać - ale zdecydował się na drybling i stracił piłkę...

77. min. Kolonia rusza do ataku, bardzo aktywny Peszko, szuka Podolskiego, ale napastnik reprezentacji Niemiec nie ma dziś swojego dnia.

72. min. FC Nürnberg wcale nie kwapi się do ataków, najwyraźniej walczącą o europejskie puchary drużynę nie interesują trzy punkty w starciu z broniącą się przed spadkiem Kolonią.

68. min. Novakovic bliski szczęścia, zabrakło niewiele.

67. min. Kolonia osiągnęła przewagę, jest groźniejsza.

63. min. Podolski w mur. Zmarnowana sytuacja.

62. min. Peszko faulowany przed polem karnym - będzie rzut wolny. Polak wykazuje w drugiej połowie wielką chęć do gry.

60. min. Zamieszanie w polu karnym gości po stałym fragmencie gry, walczył tam Peszko, przez chwilę wydawało się, że po jego zagraniu obrońca wybił piłkę ręką, ale powtórki wyjaśniły, że wybicie było czyste.

58. min. Peszko próbował prostopadłego podania do Podolskiego, ale obrońca w ostatniej chwili przeciął lot piłki. Dobra próba.

54. min. Bez akcji, bez strzałów, bez pomysłu. Obu drużynom nie można tylko odmówić ambicji.

49. min. Początek drugiej połowy równie słaby, jak końcówka pierwszej. Piłkarze przynajmniej trochę ochłonęli...

46. min. Zaczęli drugą połowę.

Pierwsza połowa:

45. min. +1 Sędzia wydłuża pierwszą połowę o minutę. Jedyny (niecelny i desperacki) strzał oddaje Eigler. Mecz bez bramek, bez ładnego futbolu i bez emocji.

43. min. Kolejne spięcie i niesportowe zachowanie zawodników obu drużyn. Mohamad blokuje biegnącego z piłką Wolfa. Jego nogi atakując piłkę zakleszczają się z nogami rywala - ten niczym rażony piorunem pada na murawę. Obaj zawodnicy otrzymują żółtą kartkę.

40. min. Kłótnia Peszki z Izraelczykiem Cohenem. Lekko szturchnięty przez Polaka zawodnik gości upada na murawę, próbujący wymusić faul. Doskonale widzi całe zajście sędzia asystent. Piłkarz Norymbergi otrzymuje żółtą kartkę.

37. min. Dopiero w 37. minucie doczekaliśmy się celnego trafienia graczy Norymbergii. Do interwencji zmusił bramkarza gospodarzy Hegeler.

32. min. Szybka akcja z kontry trzech graczy z Kolonii - wykańcza Mohamad, ale znów zabrakło precyzji i piłka przelatuje obok siatki Norymbergii.

25. min. Piłka znów częściej utrzymuje się na połowie Norymbergi. Z daleka Lanig próbuje zaskoczyć Schafera, ale strzela bardzo niedokładnie.

22. min. Pierwsza groźna akcja Koloni! Dobre dośrodkowanie Brecki z prawego skrzydła, uderzał główką Podolski, ale piłka przelatuje nad bramką.

19. min. Faulowany Lanig leży na murawie. Po chwili przerwy piłkarz Koln wraca do gry.

15. min. Piłkarze żadnej z drużyn nie potrafią dotrzeć w pole karne rywala. Sporo walki, ale tylko w środku pola.

9. min. Eigler faulowany przez Geromela - rzut wolny dla gości. Przerzucony na lewe skrzydło i tam zupełnie bez sensu uderzony po ziemi do tyłu, gdzie nie było żadnego z piłkarzy Norymbergi. Najpewniej zawodnik gości trafił w piłkę nieczysto.

6. min. Gracze Norymbergi coraz częściej dochodzą do głosu, ale obu zespołom zdecydowanie brakuje dokładności w podaniach.

3. min. Początek zdecydowanie dla piłkarzy Kolonii. Goście mają problemy z oddaleniem gry od własnego pola karnego.

Zaczynamy! Zgodnie z oczekiwaniami Peszko w podstawowym składzie, Matuszczyk na ławce.