Dundee United

3 2

Wi�cej o wydarzeniu

Liga Europejska. Mila: Szkoci wściekli, źli i podrażnieni

- Na stadionie Tannadice Park będzie mecz dla mężczyzn - mówi ?Super Expressowi? Sebastian Mila, którego Śląsk Wrocław zagra w czwartek z Dundee United w rewanżu II rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Relacja na żywo od godziny 20:45.

Liga Europejska. Śląsk musi być silny i mądry

Bez najlepszego napastnika Cristiana Diaza może w czwartek zagrać Śląsk z Dundee Utd. w rewanżu II rundy eliminacji Ligi Europejskiej. We Wrocławiu Polacy wygrali 1:0. Relacja Zczuba i na żywo od godz. 20.30 w Sport.pl.

Trener Lenczyk przed meczem z Dundee: Chcemy awansować

- Chcemy awansować. Nie będziemy szukać wymówek, że była długa podróży czy inne piłki niż w Polsce - mówił w Dundee trener Orest Lenczyk przed rewanżem w Lidze Europejskiej. To, czy w arcyważnym pojedynku zagra Cristian Diaz, okaże się przed samym meczem. Relacja z meczu Śląska w czwartek o 20:45 w Sport.pl.

Liga Europejska. Śląsk vs Dundee - kiedyś 2:7, dziś 55:45

?He get's the ball, and scores a goal, Dariusz the Pole? (Bierze piłkę, strzela gola, Dariusz Polak) - śpiewali o nim kibice, kiedy strzelił bramkę Dundee United. Dziś Dariusz Adamczuk, były piłkarz Dundee FC, wierzy, że w jego ślady pójdą gracze Śląska Wrocław i pokonają United w II rundzie eliminacji Ligi Europejskiej. Relacja Zczuba i na żywo od 20:40 na Sport.pl

Odśwież
Poczta działa. Piszcie na zczuba@g.pl.

Jesteśmy też na Facebooku. Również można coś napisać.

82
KONIEC Śląsk awansował do trzeciej rundy eliminacji Ligi Europejskiej, w której zmierzy się z Lokomotiwem Sofia. Lokomotiw awans wywalczył dużo szczęśliwiej, ale trudno uwierzyć, żeby jego linia obrony musiała jeszcze bardziej liczyć na boskie interwencje. Boskie nie były dziś też interwencje Kelemena, który będzie musiał wziąć się w garść przed kolejnymi spotkaniami. Najważniejszy w tym meczu był jednak dla Śląska awans i cel udało się osiągnąć. Dziękujemy za udział w relacji.

90. min. +4 Koniec meczu! Śląsk w trzeciej rundzie!

90. min. +3 Obrona Śląska po raz kolejny zachowała się fatalnie, Daly dostał piłkę kilkanaście metrów od bramki, Kelemen wybiegł i się przed nim położył, na szczęście kapitan Dundee uderzył nad bramką!

90. min. +2 Kolejna wrzutka w pole karne Śląska, na szczęście piłka odbija się od jednego z zawodników Dundee i opuszcza boisko.

90. min. +2 Dominik:
Parafrazując pewne słowa: Panie Hiszpan!!! Kończ Pan mecz !!!!

Aż żal, że nie ma czasu na podziwianie pań w pięknych toaletach siedzących na trybunach.

90. min. +1 Wrzutka w pole karne, Kelemen znowu mija się z piłką, na szczęście nie ma w tej akcji nikogo, kto by się z piłką nie minął.

90. min. Sędzia dolicza trzy minuty.

89. min. Celeban wybija piłkę tak, jak nigdy nawet nie wybijał piłki na podwórku najmłodszy chłopiec w obawie przed największym dryblasem.

88. min. Było baaaardzo blisko jeszcze jednej bramki dla Śląska. Kolejne świetne dośrodkowanie Mili z lewej strony boiska. Najwyżej wyskoczył Voskamp, ale główkował o jakieś dwa metry za bardzo w prawo.

88. min. Ostatnia zmiana w Śląsku. Cetnarski za Dudka.

87. min. Kolejne potworne zamieszanie w polu karnym Śląska, na szczęście uderzenie Goodwilliego przebojem wdziera się do ścisłej czołówki najgorszych strzałów meczu.

86. min. Wrzutka w pole karne Śląska, piłka ociera się o jakiegoś z broniących zawodników, Spahić zagrywa klatką piersiową do Kelemena, który na szczęście nie zaspał.

85. min. Daly wespół z Pietrasiakiem i Kelemenem rozegrali jedną z najbardziej składnych akcji meczu, piłka szła jak po sznurku i wyszła ostatecznie na aut po kopnięciu bramkarza Śląska.

84. min. Rankin zagrywa przez całe boisko do Goodwilliego, przy którym jest tylko Celeban. Na szczęście Celeban uspokaja sytuację wybiciem z całej siły w trybuny.

82. min. Piłkarze Dundee nie wytrzymują nerwowo i próbują ostrzeliwać bramkę Kelemena z 40 m. Takie oblężenie przez najbliższe dziesięć minut bierzemy w ciemno.

80. min. Mila znowu kilkakrotnie był w dobrej sytuacji, żeby strzelać, ale postanowił zbiegać na lewą stronę tak długo, aż mu zabrakło lewej strony.

78. min. Zmiana w Dundee. Swanson za Severina.

76. min. Rzut rożny dla Dundee wyglądał groźnie tylko przed wznowieniem gry. Piłka zagrana przed pole karne i bardzo mocny strzał jednego z obrońców United, mocny i mocno nieudany.

74. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Mila dostał piłkę na prawej stronie, zagrał do środka do Dudka, który przerzucił sobie piłkę na prawą nogę i pięknie uderzył sprzed pola karnego niemal w okienko bramki Pernisa! Bramkarz Dundee wyciągnął się, niemal miał piłkę na ręce, ale nie zdołał nic zrobić. W tej chwili Śląsk jest w następnej rundzie.

72. min. Wrocławianie stracili piłkę w środku boiska, błyskawiczny kontratak Dundee, Rankin dostał świetne podanie na sam na sam z bramkarzem, jednak doganiał go już Celeban, zdecydował się więc na uderzenie i jego strzał minął bramkę Kelemena.

70. min. Flood zagrał przez pół boiska do Goodwilliego, którego kryciem zajmuje się przerażony Celeban. Szkot wypracował sobie dobrą pozycję, ale piłka po jego technicznym uderzeniu minęła bramkę Kelemena.

68. min. Rzut rożny nic Śląskowi nie dał, ale w następnej akcji Spahić uderzył mocno z ok. 30 m, piłka skozłowała przed Pernisem, ale bramkarzowi Dundee udało się ją złapać.

67. min. Sobota mija dwóch rywali, od trzeciego piłka się odbija, ale trafia do innego gracza Śląska, wrzutka w pole karne, próba dośrodkowania i wybicie na rzut rożny.

66. min. Mila biegnie środkiem, zbiega na lewą stronę, składa się do strzału, rezygnuje ze strzału, biegnie jeszcze bardziej na lewą stronę, waha się, w końcu uderza. Piłka nie ma takich problemów z podjęciem decyzji - przelatuje zdecydowanie nad bramką.

65. min. Znamy też rywala Legii Warszawa. Zgodnie z przewidywaniami będzie to Gaziantepspor, który pokonał u siebie FK Mińsk 4:1 (w pierwszym meczu było 1:1).

64. min. Sędzia kazał Floodowi czekać na gwizdek z wykonaniem rzutu wolnego, ale Flood zobaczył tak dobrze ustawionego kolegę, że nie mógł się powstrzymać. Sędzie nie powstrzymał się przed wręczeniem Floodowi żółtej kartki.

63. min. Druga zmiana w Śląsku. Sobota za Gancarczyka.

62. min. Ślązacy próbują przeprowadzać każdą akcję za pomocą Mili, co pewnie z jednej strony schlebia Sebastianowi, z drugiej strony wyczerpuje go fizycznie. A i ilość rozwiązań rozgrywającego wrocławian nie jest aż tak porażająca, by mógł nimi żonglować do końca spotkania.

60. min. A zwycięzca tego meczu (póki co Dundee) zagra w następnej rundzie z Lokomotiwem Sofia, który pokonał dzisiaj Metalurg Skopje 3:2 (w Macedonii było 0:0), dwie bramki zdobywając w ciągu ostatnich pięciu minut.

58. min. Mila próbuje wrzucić piłkę do bramki Dundee, ale Pernis nie daje się nabrać i piąstkuje piłkę daleko przed siebie.

56. min. Mila bardzo ładnie przetrzymuje piłkę, tylko że nie ma czasu na przetrzymywanie piłki. Okres niewyraźnej gry z obu stron, jedni zastanawiają się, czy to już czas na grę na czas. Drudzy zastanawiają się, czy to już teraz jest teraz albo nigdy.

54. min. Flood wrzuca w pole karne do Kelemena, bramkarz Śląska na szczęście nie ma problemu z przyjęciem tak dokładnego podania.

52. min. Socha próbuje wykonać aut, ale piłka wyślizguje mu się z rąk. Gospodarze wybijają gdzie popadnie.

50. min. Socha świetnie uciekł Kennethowi i jego butom, ale przed brutalnym faulem Russella uchronić się już nie zdołał. Napastnik gospodarzy dostał zasłużoną żółtą kartkę.

49. min. Elnser zamierza przedryblować pół zespołu Dundee. Ponieważ było to ustawione obok siebie pół zespołu, była to misja samobójcza.

48. min. Goodwillie popycha bez piłki Sochę. Zawodnicy Śląska domagają się żółtej kartki, ale sędzia poprzestaje na wysłuchaniu żądań.

47. min. Rozgrzewkę zaczął już Sobota, co oznacza, że możemy spodziewać się powtórki zabójczej akcji z meczu we Wrocławiu. Możemy, prawda?

46. min. Gramy.

PRZERWA Jakub:
W i e d z i a ł e m. W 42. minucie, tknięty przeczuciem, że nic się już nie zdarzy, wyszedłem po to piwo...

Wróć jeszcze Jakubie po chipsy, my tu mamy tylko klopsy. W archiwum zdjęciowym znaleźliśmy taką oto wizualizację:

PRZERWA W drużynie Śląska jest dziś kilku piłkarzy, którzy mogą rozstrzygnąć ten mecz na korzyść Dundee. Można jednak mieć nadzieję, że jest w Śląsku kilku zawodników, którzy mogą im się przeciwstawić. W drugiej połowie nie powinno zabraknąć emocji. Ani bramek. Oby nie zabrakło też polskich drużyn awansujących do trzeciej rundy eliminacji.

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy.

45. min. +1 Zawodnicy Dundee znowu wyprawiają w polu karnym Śląska, na co tylko mają ochotę. Kelemen jest za daleko od bramki, Daly uderza i piłka o milimetry mija słupek.

44. min. KLOPS. Daly nie daje szans Kelemenowi trafiając w lewe okienko bramki. Bramkarz Śląska nie miał szans na obronę tego strzału. Ałuuuu.

43. min. RZUT KARNY DLA DUNDEE. Celeban biegnie obok Goodwilliego w polu karnym, teoretycznie go pilnując. Kelemen wychodzi z bramki, dochodzi do nieporozumienia, Celeban odpuszcza, Kelemen bezsprzecznie fauluje i dostaje żółtą kartkę.

42. min. Dixon wrzuca z rzutu wolnego, ale na trybunach nie było żadnego z graczy Dundee.

41. min. Śląsk przez chwilę robił głupiego Jasia z formacji ofensywnej Dundee, ale ci nie byli aż tak bardzo głupi, zaatakowali posiadających piłkę wrocławian i Kelemen ratował się wybiciem piłki w aut przed szarżującym w jego kierunku Dalym.

39. min. Voskamp przewraca się w polu karnym Dundee. Ponieważ to już najwyższy czas, żeby Voskamp strzelił gola, niektórym wydaje się, że sędzia podyktuje rzut karny, ale sędzia złośliwie daje Śląskowi tylko rzut rożny.

38. min. Mila wrzuca piłkę z lewego skrzydła, ktoś próbuje strzelać, ale wychodzi mu przedłużenie, zamieszanie w polu karnym trwa dalej, w końcu Celeban postanawia usunąć z drogi przeszkodę w postaci bramkarza Dundee, ale sędzia usuwa z tej akcji Celebana.

37. min. Żółta kartka dla Dixona, który w dzieciństwie marzył, że jest Liu Kangiem. Przez marzenia Dixona Gancarczyk długo nie podnosi się z murawy.

36. min. Dośrodkowanie w pole karne Śląska, Kenneth wygrywa pojedynek główkowy ze Sztylką, mimo że nawet nie wyskakuje w powietrze i uderza przy tym tak, że Kelemen ledwo przenosi piłkę nad bramką.

35. min. Zmiana w Śląsku. Voskamp za Ćwielonga!

34. min. Spahić przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, zbiegł do środka i uderzył. Nie był to jednak strzał ani w środek bramki, ani w żaden z narożników.

32. min. Elsner decyduje się na strzał z 25 m, a potem zakłada ciemne okulary i marzy o posiadaniu gadżetu wymazującego publiczności pamięć.

31. min. Celeban nie jest za bardzo przydatny we własnym polu karnym, więc liczy na to, że teraz zasieje trochę popłochu w polu karnym Dundee. Jego uderzenie głową mija jednak bramkę Pernisa o tyle, o ile pół godziny temu minął go Goodwillie.

30. min. Wrzutka w pole karne Śląska, Kelemen wychodzi do piłki i mija się z nią, któryś z graczy Dundee bardzo delikatnie strzela i jeden z piłkarzy Śląska dość spokojnie wybija piłkę z bramki. Oczywiście na tyle spokojnie, na ile spokojnie można wybijać piłkę z bramki w meczu eliminacji Ligi Europejskiej.

29. min. Arcgon pisze na naszą skrzynkę:
Po prostu Lenczyk chce rewanżu za tamten mecz sprzed 30 lat... A żeby tym razem było 7:2 dla Śląska, chyba oczywiste że trzeba było pozwolić Dundee na te dwie bramki.

28. min. Pietrasiak wycofuje do Kelemena, na którego szarżuje jeden z graczy Dundee. I choć jeszcze trochę musiałby poszarżować, żeby się do niego zbliżyć, to przestraszony Kelemen natychmiast wybija na aut.

26. min. Piłka trafiła na 25 m przed bramką Dundee pod nogi Dudka, który bez zastanowienia uderzył. Było tak blisko, że aż trochę szkoda tego braku zastanowienia.

25. min. Mila świetnie wypatrzył Gancarczyka na prawym skrzydle przerzedzonego boiska (Dundee zagrali pressingiem), ten chwilę zastanawiał się, czy jest zdolny przedryblować dwóch obrońców, ostatecznie rozmyślił się. Wrzutka w pole karne okazała się nieskuteczna.

24. min. Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Śląska, najwyżej wyskakuje Daly i mocnym strzałem głową kieruje piłkę nieznacznie nad poprzeczką.

23. min. Spahić biegnie lewą stroną. Potem zdecydował się na bieg lewą stroną. Na koniec pobiegł jeszcze trochę lewą stroną, a gdy lewa strona zaczęła mu się kończyć, wrzucił piłkę na trybuny znajdujące się po prawej stronie.

21. min. Groźnie pod bramką Śląska. Obrońcy Śląska, na których liczą dziś już chyba tylko napastnicy Dundee, byli bliscy oddania Szkotom kolejnej przysługi, ale tuż przed bramką postawili trochę lepszą zasłonę i nie pozwolili zawodnikowi Dundee się przecisnąć. Kelemen - wcale nie spokojnie - złapał piłkę.

20. min. Paweł na Fejsie:
W tym tempie i przy zachowaniu proporcji mecz zakończy się wynikiem 12:6 dla Szkotów...

Oby nie, bo to jest jeden z tych kilku wyników, które piłkarzy Śląska nie promują.

18. min. Socha przejął piłkę w środku boiska, ładnie ruszył na bramkę Dundee, minął dobrym zwodem jednego rywala i dobrze podał do Gancarczyka. Tyle że Gancarczyk to wszystko zlekceważył i w ostatniej chwili zdecydował, że jednak nie przyjmie piłki.

16. min. Pisze do nas Hubert:
Siadam przed telewizorem o godz. 20.47.. mowie sobie dobra za nim zaczna itd. telewizor sie włacza a tu 2:0 i tak mowie sobie czy puszczaja jakies powtorki z zeszlych lat? ale chyba nie... - kochana polska piłka..

Hubercie, trzeba było sobie jeszcze parę minut poskakać po kanałach i dopiero teraz wrzucić Polsat Sport.

15. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Świetne dośrodkowanie Mili, znakomite wyjście w powietrze Elsnera i Słoweniec strzela bardzo dobrze głową.

13. min. Kiks Celebana we własnym polu karnym. Na szczęście do piłki dopada Spahić i jest faulowany przez rywala, który jest zdecydowany przejąć piłkę nawet za cenę faulu.

12. min. Tomasz na Facebooku:
Z cyklu: Gotuj ze zczuba.pl - klopsy

Wciąż mamy nadzieję, że będzie to kuchnia pełna niespodzianek.

10. min. Kelemen piąstkuje przed siebie, stojąc na 16. metrze. Na szczęście przed nim było akurat zamieszanie.

8. min. Ćwielong miał piłkę ustawioną nieco ponad lewym narożnikiem pola karnego. Rzut wolny wykonał jednak tak, jakby był Beckhamem, któremu zdarzają się gorsze dni.

7. min. Szukamy jasnych stron tego, co dzieje się na boisku. Jasną stroną jest to, że jeszcze nie jest 3:0. I że - teoretycznie - wystarczy Śląskowi strzelić jednego gola. Trenerze, niech trener nie czeka za długo z tym Voskampem.

5. min. KLOPS. Obrońców - poza Celebanem - nie było. A Celeban był jeszcze mniej. Dał Goodwilliemu po prostu przebiec obok siebie i znaleźć się sam na sam z bramkarzem. Kelemen wyszedł z bramki, a Goodwillie spokojnie puścił piłkę obok niego.

2. min. KLOPS. Dundee prowadzi. Najpierw Goodwillie składał się ekwilibrystycznie, ale nie trafił. Potem z rzutu rożnego wrzucił Rankin, obrońcy wybili prosto przed siebie, do piłki w polu karnym dopadł zupełnie niepilnowany Russell i strzelił gola.

1. min. Gramy.

20:41 Bożydar Iwanow zawiesił rozmowę w studio pytaniem retorycznym ''czy uda się Śląskowi obrać szkockie Mandarynki?''. Przypominamy, że są różne sposoby obierania mandarynek. Nie będziemy wybredni, może być jakikolwiek.

20:42 Wygląda na to, że będziemy mieli falstart. Oba zespoły czekają już na środku boiska na pierwszy gwizdek sędziego.

20:38 W Polsacie ponownie pada pytanie konkursowe "Czy Śląsk Wrocław jest wicemistrzem Polski"?. Jak rozumiemy, to oznacza, że tydzień temu nikomu nie udało się udzielić poprawnej odpowiedzi.

20:35 Trener Orest Lenczyk przed meczem zapowiadał, że nie będzie żadnych wymówek - trawa nie będzie za długa, podróż nie będzie zbyt męcząca, piłka nie będzie zbyt kwadratowa, a zupa za słona. Śląsk ma wygrać, a jeśli nie wygra, paluszkiem i główką się nie wykręci.

20:28 Nie wiadomo czy trener Śląska zamierza zacząć spotkanie łagodnie dla Dundee, z Johanem Voskampem na ławce. Jeżeli okaże się jednak, że Cristian Diaz nie może zagrać i Voskamp wystąpi od pierwszej minuty, należałoby się spodziewać bramki tuż po pierwszym gwizdku. A ta, jak wiadomo, powinna ustawić mecz.

20:20 Po konfrontacjach na przedpolu jesteśmy optymistami. Szkotom nie pomógł nawet ten mężczyzna z krwi, kości i zawodu: