Tottenham

Odśwież
26
Zobacz gole z meczu po błędnych decyzjach sędziego na Zczuba.tv

Piłkarze Tottenhamu mogą bardzo żałować wyniku z Chelsea. Chociaż pretendenci do tytułu przeważali w całym meczu, to ich dwie bramki padły po złych decyzjach arbitra. Do pierwszej przyczynił się sędzia liniowy, bo uznał, że piłka całym obwodem przekroczyła linię bramkową, ta jednak jej dotykała. Drugi i zwycięski gol padł z kolei ze spalonego, czyli również bez reakcji sędziego liniowego.

Gol dla Tottenhamu był przepięknym strzałem 22-letniego Brazylijczyka Sandro. Rafael van der Vaart dograł piłkę przerzucając sobie ją za plecy nad głową. Pomocnik Tottenhamu zagarnął piłkę lewą nogą i wypalił w stronę bramki Czecha z ponad 20 metrów, a ta wpadła w okolice okienka.

Wyrównujący gol dla gospodarzy padł w kuriozalnej sytuacji. Frank Lampard strzelił zza pola karnego, a bramkarz gości Heurelho Gomes złapał piłkę w półprzysiadzie, ta jednak wyskoczyła mu z rąk, przeszła między nogami i toczyła się do bramki. Brazylijczyk skoczył w kierunku piłki i zatrzymał ją już w bramce, ale w minimalnym kontakcie z linią bramkową. Arbiter boczny zasygnalizował zdobycie bramki przez gospodarzy, a główny przyznał gola podopiecznym Ancelottiego. To było dziewiąte trafienie Lamparda w lidze w tym sezonie.

Zwycięstwo dał gospodarzom Salomon Kalou, który zmienił Torresa. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej wykorzystał zamieszanie w polu karnym, które rozpętali tam Dgogba i Anelka wpychając piłkę do bramki z najbliższej odległości.

Tak relacjonowaliśmy na żywo

90. min. +4 Koniec spotkania

88. min. 2:1 Gol dla Chelsea! Piłkę ze spalonego do bramki wepchnął Salomon Kalou, który zmienił Torresa. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej wykorzystał zamieszanie w polu karnym, które rozpętali tam Dgogba i Anelka. Obie bramki dla Chelsea padły po pomyłkach sędziego.

75. min. Zgranie piętą Drogby do Lamprada. Anglik strzela z okolic szesnastki obok bramki. Anelka pojawił się murawie.

69. min. Malouda ścięty z nóg w polu karnym przez Kaboula metr od bramkarza. Sędzia nie dyktuje jednak jedenastki.

63. min. Dwa ataki Chelsea jeden po drugim. Nie licząc incydentu, po którym padła bramka dla gospodarzy, Gomes w bramce spisuje się znakomicie.

61. min. Fernando Torres schodzi s boiska, ale pozostawia po sobie bardzo dobre wrażenie. Szkoda tylko, że nie dla wrażenia był do Londynu ściągnięty za 50 mln funtów. Kalou w miejsce Hiszpana.

46. min. Piłkarze Chelsea zaczęli od dobrej akcji, ale szybko w polu karnym przerwał ją Sandro.

Druga połowa spotkania

Przerwa w meczu

45. min. 1:1 Bramka dla Chelsea! Frank Lampard strzela zza pola karnego, a bramkarz gości łapie piłkę w półprzysiadzie, ta jednak wyskakuje mu z rąk, przechodzi między nogami i toczy się do bramki. Heurelho Gomes skoczył w kierunku piłki i zatrzymał ją ręką już w bramce, ale w minimalnym kontakcie z linią bramkową. Arbiter boczny zasygnalizował zdobycie bramki przez gospodarzy, a główny przyznał gola podopiecznym Ancelottiego. To było dziewiąte trafienie Lamparda w lidze w tym sezonie.

43. min. Gospodarze przeważają na boisku, ale mnożące się rzuty rożne dla Chelsea nic nie przynoszą. Tottenham na oślep wybija wszystko, co trafia w pobliże bramki.

38. min. Ivanović już po raz kolejny fauluje rywala w obiecującej sytuacji. Tym razem za przerwanie kontrataku Bale'a Serb ogląda żółty kartonik.

32. min. Gareth Bale odbiera piłkę Johnowi Terry'emu i dośrodkowuje w pole karne. Pawluczenko jednak daleko od przejęcia podania.

23. min. Fernando Torres po raz pierwszy w podstawowym składzie Chelsea od ponad miesiąca. Hiszpan strzela po podaniu od Maloudy, a piłka ląduje na górnej siatce bramki.

19. min. 1:0 Gol dla Tottenhamu! Strzelcem gola 22-letni reprezentant Brazylii Sandro. Rafael van der Vaart dograł piłkę do Brazylijczyka przerzucając ją sobie za plecy nad głową. Pomocnik Tottenhamu zagarnął piłkę lewą nogą i wypalił szybującą piłkę w stronę bramki Czecha z ponad 20 metrów, a ta wpadła w okolice okienka.

16. min. Widać, że piłkarze Carlo Ancelottiego nie rezygnują z tytułu. Florent Malouda strzelił już Tottenhamowi 13 bramek. Ty razem szukał 14., ale znowu Gomes broni.

13. min. Didier Drogba z trafia w poprzeczkę z rzutu wolnego. Piłkę nieznacznie musnął bramkarz gości. Chwile potem płasko zza pola karnego strzelał Michael Essien. Heurelho Gomes tym razem pewnie przycisnął piłkę ciałem do ziemi.

10. min. Frank Lampard bliski strzelenia gola, na jego drodze stanął jednak Gomes.

9. min. Strzał Romana Pawluczenki z lewego skrzydła pola karnego. Piłka jednak płasko i bez zagrożenia dla bramki sześć metrów od bramki Chelsea.

4. min. Rzut wolny dla Tottenhamu kilkanaście metrów od pola karnego Petra Czecha. Najlepszy strzelec gości w spotkaniach z drugim zespołem Premier League Rafael van der Vaart dośrodkowuje jednak zbyt mocno i piłka wychodzi na aut.

1. min. Początek spotkania na Stamford Bridge

W ostatnich pięciu potyczkach pomiędzy zespołami Tottenham przegrał tylko raz, a dwa razy zremisował.

Carlo Ancelotti upiera się, by z przodu wystawiać Fernando Torresa i Didiera Drogbę, chociaż Hiszpan ma fatalne statystyki, bo chociaż wreszcie się przełamał i po 730 minutach w Chelsea wreszcie strzelił gola, to ogólny zarys jego gry nie wygląda zbyt dobrze.

Z powodu kontuzji w spotkaniu z Tottenhamem nie zagra Ramires i Alex, ale Michael Essien wyleczył już uraz kolana, którego nabawił się w ubiegły weekend na Stamford Bridge i jest do dyspozycji Włocha.

Harry Redknapp ma większy ból głowy, bo do kontuzjowanych Alana Huttona, Ledleya Kinga i Jonathana Woodgate'a dołączyli Benoit Assou-Ekotto iVedran Corluka.