Budvanska Rivijera Budva

0 3

Odśwież
47
Siatkarze bełchatowskiej Skry o swoim czwartkowym rywalu wiedzieli niewiele, ale zwyciężyli z łatwości. Problemy mieli tylko na początku meczu, gdy niezbyt dobrze funkcjonowała zagrywka. Skra szybko jednak zaczęła odrabiać straty, bo rywale nie potrafili przebić się przez blok. Pierwszego seta wygrała do 21, drugi do 17, trzeci z problemami do 22.

Skuteczni w bloku byli Możdżonek i Pliński, kąśliwą zagrywką rywali odstraszał Wlazły, a sprytnym serwisem zaskakiwał zwłaszcza w końcówce Woicki. Faworyzowana Skra w pierwszym meczu Ligi Mistrzów zrobiła to, co do niej należało - zdobyła pełną pulę punktów.

26 października Skra zagra przed własną publicznością z Tours VB. Relacja na żywo w Sport.pl od godz. 18.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

22:25 - Skra zwycięża w trzecim secie. Mecz wygrywa łatwo, 3:0.

21:24 Trzeci as serwisowy Pawła Woickiego. Jego zagrywka nie jest silna, ale piekielnie trudna dla przyjmujących. Skra będzie miała pierwszą piłkę meczową. Trener gospodarzy bierze czas.

19:22 Skuteczny blok Winiarskiego.

18:19 Pojedynczy, ale skuteczny blok Plińskiego.

18:17 As serwisowy Cedicia.

17:17 Skuteczny blok gospodarzy i jest remis.

15:16 Skra gra nerwowo w obronie. Dwa błędy Zatorskiego i gospodarze zmniejszają dystans.

13:16 Skra prowadzi na drugiej przerwie technicznej trzema punktami. Kurek nic sobie nie zrobił z podwójnego bloku.

12:14 I kolejny as. Tym razem Winiarskiego.

11:12 Pierwsze prowadzenie Skry po asie serwisowym.

10:10 Szczelny blok Skry. Bełchatowianie odrobili straty.

8:6 Trudno się gra Skrze w trzecim secie. Gospodarze skutecznie obijają blok bełchatowian, na razie nie funkcjonują skrzydła, Bartosz Kurek niewidoczny.

4:4 Wlazły minął blok i 'ustrzelił' przyjmującego gospodarzy.

1:0 Możdżonek zaczyna od zagrywki w siatkę.

II set:

17:25 As serwisowy Możdżonka. Skra prowadzi w setach 2:0.

17:24 Skra ma piłkę setową po serwisie Raicia daleko w aut.

16:22 Możdżonek też po taśmie. Skra ma trochę szczęścia w tym secie.

14:20 Potężny atak Plińskiego w taśmę, ale piłka szczęśliwie przeszła na stronę rywali.

11:19 Trener Budvanskiej Rivijery bezradnie rozkłada ręce po kolejnym asie serwisowym Wlazłego.

11:16 Skra kontroluje mecz. Pięć punktów zaliczki na drugiej przerwie technicznej.

9:14 Czas dla trenera gospodarzy, bo Skra znów powiększyła przewagę.

7:10 Nadal dobrze sprawuje się blok bełchatowian. To ten element pozwala Skrze utrzymać w mairę bezpieczną przewagę.

4:8 Atak Wlazłego po ostrym skosie i Skra schodzi na pierwszą przerwę techniczną z czterema punktami zaliczki.

2:5 O wiele lepszy początek drugiego seta. Skra szybko osiągnęła przewagę.

I set:

21:25 - Skra wygrywa pierwszego seta.

21:24 Długa wymiana wygrana przez Skrę blokiem - to już szósty blok bełchatowian w tym secie.

21:23 Wlazły wykorzystał dziurę w bloku gospodarzy. Ważny punkt.

20:21 Gospodarze się nie poddają. Dobra gra w obronie pozwala im odrobić straty i daje realne szanse na zwycięstwo w secie. Co na to Skra?

14:19 Wlazły demoluje rywali zagrywką. Trener gospodarzy bierze czas.

13:16 Skra prowadzi na drugiej przerwie technicznej trzema punktami. Bełchatowianie po słabszym początku, wreszcie złapali właściwy rytm. Zdobyli osiem punktów z rzędu.

13:13 Remis. Skra zdobyła pięć punktów z rzędu.

13:12 Zaczął funkcjonować blok Skry, skuteczny Pliński w tym elemencie. Wlazły na czystej siatce tuż przy linii. Bełchatowianie wracają do gry.

13:8 Kurek zablokowany na prawym skrzydle.

11:7 Ogromne problemy Skry w przyjęciu - gospodarze odskoczyli już na cztery punkty, to ich najwyższe prowadzenie w secie.

9:7 Skutecznie Wlazły z drugiej linii - obija blok, ale gospodarze utrzymują przewagę.

8:5 Myli się Winiarski. Na prawym skrzydle próbował przy antence minąć blok, ale wyrzucił piłkę w aut. Gospodarze mają trzy punkty zaliczki na pierwszej przerwie technicznej.

5:4 Skra odrabia straty. Najpierw skuteczny atak Winiarskiego z drugiej linii, a po chwili szczęśliwa zagrywka Wlazłego. Piłka po jego serwisie zakręciła się na siatce i spadła na plecy zaskoczonego rozgrywającego Budvanskiej Rivijery.

3:1 Pierwszy punkty Skry - Kurek obija blok.

3:0 Błąd Falaski na siatce, chwilę potem fatalne przyjęcie i Skra traci na samym początku trzy punkty.

Rozpoczęli!

Początek meczu o godz. 18.

Mistrz Czarnogóry w poprzedniej edycji rywalizował z Jastrzębskim Węglem, który pokonał w swojej hali 3:2. Po pierwsze jednak, ówczesny wicemistrz Polski był słabszy niż obecnie, a po drugie - Budvanska Rivijera znacznie silniejsza.

Największym problemem trenera Jacka Nawrockiego jest... brak informacji o przeciwniku. Podobnie było rok temu, kiedy PGE Skra zaczynała rozgrywki z Rematem Zalau. - Wtedy też jechaliśmy do Rumunii w ciemno - wspomina szkoleniowiec. - Mamy nagrany jeden mecz Budvy, ale to za mało do zrobienia analizy taktycznej. Nakreślenie strategii gry może być niemożliwe - dodaje Nawrocki.