1 1

Odśwież
45
Gol Lewandowskiego na ZCzuba.tv

Dortmundczycy od pierwszych minut meczu atakowali, a Robert Lewandowski kolejny raz był wyróżniającym się zawodnikiem. Pierwszą bramkę mógł zdobyć już w 14. minucie, ale po minięciu bramkarza, piłkę zdołał mu wybić obrońca.

Polski napastnik dopiął swego tuż przed końcem pierwszej połowy. Kolejny raz popisał się świetnym wyskokiem i po rzucie rożnym skierował piłkę do bramki. To jego pierwsza bramka w meczu wyjazdowym Bundesligi, a 10. w tym sezonie.

Po przerwie wciąż atakowali goście. Gladbach straszyło groźnymi kontrami, ale sytuacji bramkowych miało jak na lekarstwo. W 72. minucie gospodarze świetnie rozegrali piłkę w środku pola, a Hanke mocno strzelił zza pola karnego. Weidenfeller nie zdążył zareagować i było 1:1.

Klopp bardzo chciał wygrać - wprowadził na boisko Błaszczykowskiego, Barriosa i Perisica - na nic się to jednak zdało. Dortmund traci punkty i spada na drugie miejsce w tabeli. Borussia M'gladbach w tym momencie jest trzecia. Prowadzi Bayern.

Tak relacjonowaliśmy na żywo ten mecz:

90. min. +1 Koniec meczu! Dortmundowi nie udało się utrzymać korzystnego wyniku z pierwszej połowy. Dla nas pocieszeniem jest 10. bramka w sezonie Roberta Lewandowskiego.

88. min. Barrios zablokował właśnie strzał któregoś z kolegów, który chyba leciał w bramkę...

86. min. Ostatnia zmiana w BVB. Perisić za Groskreutza.

84. min. Ładna indywidualna akcja Błaszczykowskiego na prawej stronie. Nic z tego jednak nie wyszło.

80. min. Dante miał piłkę meczową - nie trafił jednak po rzucie wolnym w bramkę.

79. min. Sędzia jest bardzo pobłażliwy dla Santany. Mogła być druga żółta kartka.

78. min. Gol Lewandowskiego, ale sędzia odgwizduje spalonego Grosskreutza. Jeśli był to minimalny... Kontrowersyjna decyzja sędziego.

77. min. Zmiany w BVB. Błaszczykowski zmienia Goetze, a Barrios Kagawę.

75. min. Jak Goetze mógł tego nie strzelić? Piękna akcja z Kagawą, zagranie Japończyka piętą i młody gwiazdor BVB miał przed sobą tylko bramkarza. Strzelił w środek bramki, tylko rzut rożny.

75. min. Lewandowskiemu teraz zabrakło szybkości.

74. min. Santana w końcu zapracował na żółtą kartę.

72. min. Gol dla Gladbach! Hanke! Świetnie rozegranie piłki w środku pola, ta w końcu trafiła w pod nogi Hanke, który sprzed pola karnego strzelił mocno, po ziemi obok bezradnego Weidenfellera.

71. min. Szkoda, że teraz Robert spalił. Wystarczyło utrzymać linię i wyszedłby sam na sam z bramkarzem.

70. min. Grosskreutz błysnął na lewej stronie, ale podanie znowu nie dotarło do partnerów. Niemiecki pomocnik jest niewidoczny, szansę chyba powinien dostać Błaszczykowski.

68. min. Goetze strzela nad bramką.

67. min. Lewandowski na lewej stronie postanowił indywidualnie rozegrać akcję, jest faulowany. Będzie świetnie szansa do strzału.

63. min. Kolejna świetna szansa Lewandowskiego! Tym razem jednak się nie udało - piłka wyraźnie zeszła mu z nogi, strzał ląduje w trybunach. Trochę przeszkodził Kagawa, który również chciał przejąć piłkę.

58. min. Świetna wrzutka Jantschke z prawej strony. Hanke jednak nie trafił w bramkę.

55. min. Gospodarze próbują indywidualnych akcji. Faulował Santos - sędzia jeszcze go oszczędza - nie ma żółtej kartki.

51. min. Ładna indywidualna akcja Goetze, niestety nie udało mu się dograć do partnerów.

50. min. Gladbach od początku drugiej połowy próbuje przejąć inicjatywę, ale nie przekłada się to na sytuacje bramkowe.

48. min. Pierwsza ofensywna akcja gości w drugiej połowie - zakończona strzałem Piszczka zza pola karnego - nad bramką.

46. min. Zaczynamy drugą połowę. Przy piłce gospodarze.

Tak relacjonowaliśmy na żywo pierwszą połowę:

45. min. Koniec pierwszej połowy. Borussia Dortmund prowadzi 1:0 po kolejnym trafieniu Roberta Lewandowskiego. Wracamy po przerwie.

43. min. Ładnym strzałem z półobrotu popisał się przed chwilą Bobadilla. Piłka przeleciała jednak nad bramką Weidenfellera.

40. min. Gol dla BVB! 1:0! Najwyżej w polu karnym wyskoczył Robert Lewandowski i przy asyście dwóch obrońców skierował piłkę do bramki. To 10. bramka Polaka w tym sezonie Bundesligi!

39. min. Świetna akcja Piszczka i Kagawy z lewej strony. Rzut rożny.

36. min. Pomysłowo rozegrany rzut rożny. Goetze zagrał na 16. metr do Kagawy, ten mocno uderzył, ale Ter Stegen dobrze sparował piłkę.

35. min. Kagawa indywidualnie na lewej stronie. Tylko rzut rożny dla BVB.

33. min. Kolejna strata Goetze w środku pola. To na razie nie jest jego mecz.

31. min. Grosskreutz próbował prostopadłym podaniem uruchomić Lewandowskiego, polski napastnik nie zdołał jednak przyjąć piłki.

28. min. Piszczek dobrze asekurował długi słupek i wybił piłkę na rzut rożny.

22. min. Dante znalazł się w świetnej pozycji do strzału na bramkę Borussii, ale spudłował.

14. min. Lewandowski! Polak okiwał bramkarza i już miał strzelać na bramkę, ale w ostatniej chwili obrońca znajdujący się za jego plecami wybił piłkę na korner...

11. min. Nordtveit potężnie na bramkę Weidenfellera, ale minimalnie niecelnie!

7. min. Groźnie pod bramką Borussii, gościom nie udało się zastawienie pułapki ofsajdowej. Piłka zmierzała do bramki, ale obrońcom udało się wybić ją z okolic linii.

3. min. Świetny początek Borussii, wciąż pachnie bramką!

2. min. Od razu było groźnie! Hummels znalazł Goetze pod bramką Moenchengladbach, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym.

1. min. Zaczęli!

15:30 Piłkarze są już na boisku, za chwilę początek meczu.

Przed meczem:

W hicie 15. kolejki Bundesligi Borussia Moenchengladbach zagra u siebie z Borussią Dortmund. Jest to mecz wiceliderów z liderami tabeli. W barwach gości w pierwszym składzie wybiegną Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski.