Odśwież
45
Zobacz bramkę Lewandowskiego na Zczuba.tv

Po meczu:

Borussia Dortmund postawiła kolejny krok w kierunku mistrzostwa Niemiec. Niedzielne mecze Bundesligi ułożyły się dla niej świetnie. Najpierw z Bayernem Monachium przegrał drugi w tabeli Bayer Leverkusen, a potem Borussia pokonała 3:0 SC Freiburg.

Borussia od początku była stroną przeważającą. Świetne zawody rozgrywał Mario Goetze. Bardzo aktywni byli Łukasz Piszczek, Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski, Kevin Grosskreutz i Marcel Schmelzer.

Pierwszego gola Borussia strzeliła w 23. minucie. Przebojowym dryblingiem popisał się Marcel Schmelzer, zgrał piłkę do środka, tam nie sięgnął jej Lewandowski, ale zrobił to Mario Goetze. Chwilę później doskonałą okazję zmarnował Lewandowski. Polak z 8 metrów nie potrafił trafić w światło bramki.

Były napastnik Lecha zrehabilitował się pod koniec pierwszej odsłony meczu. Dostał świetne podanie z głębi pola i wykorzystał sytuację sam na sam z Baumannem. Było to siódme trafienie Polaka w tym sezonie.

W drugiej połowie nadal przeważała Borussia. W 57. minucie swoją szansę miał Łukasz Piszczek, ale z bliska głową nie trafił w bramkę. Pięć minut później nie popisał się Lewandowski. Polak znowu był w sytuacji sam na sam (podawał mu Błaszczykowski), ale tym razem nie wykorzystał sytuacji.

Rywali dobił w 78. minucie Kevin Grosskreutz. Lewandowski podał do wychodzącego sam na sam Goetze, a ten wystawił jeszcze piłkę strzelcowi gola.

Po tym zwycięstwie Borussia ma już osiem punktów przewagi nad drugim w tabeli Bayerem Leverkusen. Do końca sezonu pozostały cztery kolejki i tylko katastrofa może sprawić, że trzech Polaków nie będzie się cieszyło z mistrzostwa Niemiec.

Relacja z meczu:

90. min. Sędzia nie dolicza ani chwili do regulaminowych 90 minut. Koniec spotkania. Borussia coraz bliżej mistrzostwa.

87. min. Doskonała interwencja Weidenfellera. Freiburg blisko zdobycia honorowego gola.

85. min. Feulner zmienia zdobywcę trzeciego gola - Grosskreutza.

82. min. Schodzi Goetze, za niego Dede.

78. min. 3:0! Świetne prostopadłe podanie Lewandowskiego do Goetze, ten wychodzi sam na sam, ale podaje jeszcze do lepiej ustawionego Grosskreutza, który pakuje piłkę do pustej bramki.

77. min. Wchodzi Jager, schodzi Putsila.

71. min. Znowu Borussia. Goetze lewym skrzydłem, dośrodkowanie do Grosskreutza, ale niepotrzebnie piłkę przejmuje Lewandowski i wychodzi ona poza boisko.

68. min. Błaszczykowski minimalnie obok bramki! Dośrodkowanie Grosskreutza i piłka po strzale Polaka o centymetry mija lewy słupek bramki!

66. min. Faul Da Silvy w środku pola.

62. min. Świetna okazja Lewandowskiego! Doskonałe prostopadłe podanie z głębi pola od Błaszczykowskiego i były napastnik Lecha wychodzi sam na sam. Tym razem fatalnie przestrzela z lewej nogi.

61. min. Kontra Borussii. Świetnie długie podanie do Błaszczykowskiego, ten do Grosskreutza. Niemiec zamiast podawać do lepiej ustawionego Lewandowskiego, próbuje uderzać. Prosto w obrońcę.

58. min. Zamieszanie w polu karnym Freiburga. Do piłki dochodzi Grosskreutz i strzela w górną część trybun.

57. min. Szansa Piszczka! Dośrodkowanie z rzutu rożnego, Polak niepilnowany dostaje piłkę trzy metry od bramki i głową strzela niecelnie!

56. min. Dwójkowa akcja Piszczek - Goetze. Ten drugi dośrodkowuje do Lewandowskiego, w ostatniej chwili piłkę wybija Barth.

55. min. Rzut wolny dla Freiburga. Weidfeller wypiąstkowuje dośrodkowanie.

51. min. Znowu przebojowa akcja Goetze. Młody Niemiec zagrywa do Grosskreutza pięta, ale ten nie orientuje się i Borussia traci piłkę.

49. min. Borussia na razie nie forsuje tempa.

46. min. Początek drugiej połowy.

Pierwsza połowa:

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy.

45. min. Sędzia dolicza jedną minutę.

43. min. Gol! Lewandowski! Hummels przejmuje piłkę, podaje na wolne pole, piłkę odbija jeszcze obrońca Freiburga i Lewandowski wychodzi sam na sam. Napastnik Borussii mija bramkarza i umieszcza piłkę w siatce. To pierwszy gol Polaka od 4 marca od meczu z FC Koeln.

39. min. Górną piłkę w polu karnym dostaje Lewandowski, Polak odwraca się i uderza z woleja. Wysoko nad bramką.

38. min. Zamieszanie w polu karnym Freiburga. Podanie Goetzego do Błaszczykowskiego, Polak traci piłkę, ale ta trafia do Lewandowskiego, jego strzał zablokowany. Do futbolówki dochodzi jeszcze Błaszczykowski, ale jego uderzenie również trafia w nogi obrońców.

37. min. Przed szansą Makiadi! Sprytnym zwodem zmylił Hummelsa, ale z 10 metrów uderzył prosto w Weidenfellera.

36. min. Znowu okazja Lewandowskiego. Tym razem Polak w trudnej sytuacji wywalczył rzut rożny.

34. min. Sytuacja po kilku minutach ciągłych ataków Borussii uspokoiła się. Freiburg powoli dochodzi do głosu.

29. min. Kolejny atak Borussii! Z 20 metrów uderza Błaszczykowski, broni Baumann. Polak mógł zagrać do dobrze ustawionego Piszczka.

28. min. Żółta kartka dla Hummelsa za zagranie piłki ręką.

28. min. Da Silva zmienił Sahina.

27. min. Lewandowski teraz chciał ładnie ograć Bartha, ale został sfaulowany.

25. min. Idealna sytuacja Lewandowskiego! Goetze świetnie podał do Polaka, a ten mając przed sobą tylko bramkarza z 8 metrów strzela wysoko nad bramką!

23. min. Gol dla Borussii! Lewym skrzydłem popędził Schmelzer, zagrał po ziemi do środka, piłka minęła Lewandowskiego, ale dobrze ustawiony Goetze płaskim strzałem pokonał bramkarza.

22. min. Freiburg atakuje rzadko. Teraz szansę miał Cisse, ale źle opanował piłkę i ta trafiła do Weidenfellera.

18. min. Dwójkowa akcja Lewandowskiego z Piszczkiem, ale dośrodkowanie tego drugiego trafia do obrońcy Freiburga. Borussia się rozkręca.

14. min. Rzut wolny dla gospodarzy. Do piłki dochodzi Hummels, strzela za lekko, Baumann nie ma problemów ze złapaniem piłki.

11. min. Niezrozumiała decyzja sędziego. Faulowany Goetze zdołał jeszcze podać do Piszczka, Polak wpada w pole karne, ale arbiter zamiast zastosować przywilej korzyści, odgwizduje rzut wolny dla Borussii.

8. min. Próbował szarpnąć Błaszczykowski, jednak jego dośrodkowanie do Lewandowskiego nie dochodzi do celu. Piłkę wybija obrońca Freiburga.

7. min. Jak na razie perspektywa odskoczenia Bayerowi na 8 punktów chyba sparaliżowała piłkarzy Borussii. Nie potrafią przeprowadzić składnej akcji.

4. min. W środku pola faulowany Lewandowski.

1. min. Mecz rozpoczęty.

Przed meczem:

Borussia Dortmund jest już coraz bliżej mistrzostwa Niemiec. Dzięki porażce Bayeru Leverkusen z Bayernem Monachium 1:5, klub z Westfalii może mieć po tej kolejce już 8 punktów przewagi na drugą drużyną. Freiburg nie walczy już o nic.

W podstawowej jedenastce Borussii wybiegnie trzech reprezentantów Polski. Na prawej obronie zagra Łukasz Piszczek, po prawej stronie pomocy Jakub Błaszczykowski, a pod nieobecność kontuzjowanego Lucasa Barriosa, jako wysunięty napastnik Robert Lewandowski.

Klub z Dortmundu jest już od 13 meczów niepokonany na własnym boisku. U siebie wygrał też trzy ostatnie mecze z Freiburgiem, nie tracąc przy tym żadnej bramki.