Borussia Dortmund

1 0

Wi�cej o wydarzeniu

Bundesliga. Klopp: To był nasz najlepszy mecz w sezonie

27:7 strzałów w meczu, 10:3 rożnych, 60 procent posiadania piłki - przy takich statysktykach zwycięstwo Borussi nad FC Koln 1:0 wydaje się dość skromne. - Pod względem jakości to był nasz najlepszy mecz - podsumował spotkanie trener zwycięskiego zespołu Jurgen Klopp.

Odśwież
36
Zobacz gola Roberta Lewandowskiego na Zczuba.tv »

Niech wynik tego spotkania nikogo nie łudzi. Przy łucie szczęścia na tablicy wyników po ostatnim gwizdku sędziego widniałby wynik 4:0 lub 5:0. Gracze Juergena Kloppa dwukrotnie trafiali w poprzeczkę, a w kilku sytuacjach skórę drużyny Koeln ratował Rensing.

Jedynego gola w tym meczu zdobył Robert Lewandowski, który kapitalnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Z fantastycznej strony pokazał się Łukasz Piszczek. Obrońca, który dwa dni temu świętował narodziny syna, był najaktywniejszym graczem na boisku. Jego rajdy prawą stroną siały postrach w szeregach rywali od pierwszej do ostatniej minuty spotkania.

90. min. +2 Koniec meczu!

89. min. Koeln przed szansą zdobycia gola. Mocno uderza Brecko, ale piłka trafia w boczną siatkę bramki Borussii

86. min. Strzał Lewandowskiego, piłka ociera się o obrońcę i minimalnie mija bramkę Rensinga. Znów było blisko!

85. min. Koeln ma dzisiaj niesamowite szczęście! Po strzale Sahina piłka po raz kolejny trafia w poprzeczkę!

84. min. Powinno być 2:0 z asystą Lewandowskiego! Polak razem z Barriosem atakowali na bramkę rywala, a przed nimi znajdował się tylko jeden obrońca Koeln! Lewandowski próbował podawać, ale zrobił to niedokładnie i Borussia straciła szanse na oddanie strzału na bramkę

78. min. Ależ było blisko! Piękna akcja gospodarzy zakończona strzałem Barriosa. Piłka trafiła w poprzeczkę!

73. min. Na boisku pojawia się Jakub Błaszczykowski

65. min. Mocny, precyzyjny strzał Sahina o centymetry mija bramkę Rensinga. Borussia wciąż bliska podwyższenia rezultatu spotkania

61. min. Kolejna, tym razem słaba, próba strzału Kevina Grosskreutza. Borussia wciąż dąży do strzelenia drugiego gola

57. min. Ależ mecz! Przed chwilą Grosskreutz świetnie strzelał po rzucie rożnym, ale Rensing znów pokazał, że jest bardzo dobrym bramkarzem. Kapitalna parada golkipera gości

56. min. Niesamowite, powinno być 1:1! Novaković znalazł się w sytuacji sam na sam z Weidenfellerem, ale uderzył obok bramki!

54. min. Znów Gorsskreutz! Mocne uderzenie mija bramkę Rensinga

53. min. Po raz kolejny Łukasz Piszczek na pełnym biegu włączył się w akcję ofensywną. Dobre dośrodkowanie Polaka ręką zablokował obrońca Koeln, ale sędzia nakazał grać dalej

51. min. Składna akcja gospodarzy, Lewandowski przepuszcza piłkę do Grosskreutza, który bez zastanowienia huknął na bramkę Koeln. Rensing po raz kolejny popisuje się spektakularną paradą

49. min. Świetna akcja prawą stroną Barriosa. Dośrodkowanie w pole karne, Lewandowskiego ubiegł jeden ze stoperów Koeln

46. min. Sędzia daje znak do rozpoczęcia drugiej połowy meczu

I POŁOWA

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy meczu

45. min. +1 Kolejna szansa Lewandowskiego - strzał zza pola karnego, ale tym razem zabrakło kilku metrów

44. min. Gol Roberta Lewandowskiego! Polak fantastycznie przyjął górne podanie na klatkę piersiową i z powietrza, lewą nogą strzelił nie do obrony!

39. min. Piłka szuka dziś w polu karnym Santany. Kolejne dośrodkowanie z rzutu wolnego i znów najbliżej oddania celnego strzału był stoper Borussii. Santana nie zdążył jednak do mocno uderzonej piłki i ostatecznie futbolówka minęła bramkę Rensinga

35. min. Fantastycznie spisuje się dziś Łukasz Piszczek. Reprezentant Polski robi wszystko by uczcić narodziny syna, z których cieszył się dwa dni temu. Piszczek co chwila przeprowadza szybkie i bardzo groźne rajdy prawą stroną. Obrońca jest bez wątpienia jest najbardziej wyróżniającą się postacią w swojej ekipie. Gorzej w ten mecz wszedł Robert Lewandowski, który jeszcze nie zagroził bramce Koeln

32. min. Kolejna centra w pole karne i strzał głową Barriosa. Piłka o pół metra mija bramkę gości

30. min. Kapitalnie Rensing! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, głową uderzył Santana, ale bramkarz Koeln instynktownie wybił piłkę

28. min. Borussia wciąż próbuje przedostać się pod bramkę rywali, ale skomasowana defensywa przeciwnika nie pozwala na płynne konstruowanie akcji podopiecznym Kloppa

22. min. Jak dotąd niewidoczny Robert Lewandowski. Polak często nie nadąża za szybkimi akcjami kolegów, gubi się w środkowych sektorach boiska.

17. min. Powinno być 1:0 dla Borussii! Kapitalna, składna akcja, później zamieszanie w polu karnym, po którym Barrios nie potrafił wturlać piłki do bramki z czterech metrów! W ostatnim momencie piłkę z linii bramkowej wybił Pezzoni

10. min. Potężny strzał Suboticia z ponad 30 metrów z rzutu wolnego. Niezwykle silne uderzenie fantastycznie obronił Rensing!

9. min. Pierwsze ostrzeżenie ze strony gości. Szybka akcja środkiem boiska, podanie w pole karne do Jajalo, którzy jednak strzelił zbyt lekko, by móc zaskoczyć Weidenfellera

6. min. Piłkarze Borussii powoli rysują swoją przewagę. Piłka coraz częściej krąży w okolicach pola karnego zespołu Koeln

2. min. Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Koeln, bliski dojścia do piłki był Subotić, ale obrońcy gości poradzili sobie ze stoperem drużyny lidera ligi

1. min. Sędzia rozpoczął mecz

Przed meczem: Mecz pierwszej rundy spotkań wygrała na wyjeździe Borussia 2:1. Rewanżowi w Dortmundzie przyglądać się będzie selekcjoner reprezentacji Polski Franciszek Smuda.

Przed meczem: Nawet na ławce rezerwowych nie znajdą miejsca Adam Matuszczyk i Sławomir Peszko, Pierwszy wciąż walczy z kontuzją kostki. Piłkarz zostaje w Kolonii, gdzie przechodzi rehabilitację. O urazie uda pamięta jeszcze Sławomir Peszko. - Trener Frank Schaefer nie będzie chciał ryzykować poważniejszej kontuzji polskiego pomocnika, zdając sobie sprawę, że ten mecz jest dla Kolonii mało istotny. Na trzy punkty lub nawet na remis mało kto liczy - ocenił przed spotkaniem dziennikarz niemieckiej gazety "Rheinische Post" Jan Hesse.

Przed meczem: - Lewandowski i Błaszczykowski nie mogą grać w podstawowym składzie jeśli zdrowy jest Mario Gotze - powiedział przed meczem niemiecki dziennikarz Sascha Fligge. - Gdy reprezentant Niemiec jest w pełni sił, to któryś z Polaków musi mu ustąpić. Fligge miał rację i w ofensywnych formacjach lidera Bundesligi mecz rozpocznie tylko Lewandowski.