5 0

Odśwież
33
Zobacz gola Lewandowskiego oraz asysty Kuby i Piszczka

Borussia potwierdziła wysoką formę z niedzielnych derbów Zagłębia Ruhry. Po zwycięstwie 3:1 nad Schalke, tym razem gracze trenera Juergena Kloppa rozbili aż 5:0 Kaiserslautern. Szkoleniowiec ekipy z Dortmundu w pierwszej jedenastce wystawił dwóch Polaków - Łukasza Piszczka i Jakuba Błaszczykowskiego. Robert Lewandowski wszedł w 70. minucie przy prowadzeniu Borussii 3:0 i już pięć minut później zdobył bramkę.

Polak zdobył bramkę w swoim drugim kolejny mecz. To jego drugi gol w Bundeslidze, czwarty w barwach Borussi. W 75. minucie wykończył kontratak zainicjowany przez Błaszczykowskiego. Pomocnik popędził prawym skrzydłem, zagrał do środka. Piłkę przytomnie przepuścił Barrios, ta trafiła do Lewandowskiego, który uderzył nad Sippelem.

Błaszczykowski miał udział jeszcze w bramce Grosskreuza na 2:0 w pierwszej połowie. Polak przejął piłkę w środku pola, zagrał do Sahina, który przedłużył do Grosskreuza. Ten precyzyjnym strzałem w długi róg bramki zdobył swojego pierwszego gola w sezonie. Z kolei Łukasz Piszczek, miał asystę przy bramce na 5:0. Polski obrońca zagrał ostrą piłkę w pole karne, nogę dostawił Barrios, który zdobył swojego drugiego gola w tym meczu.

Kaiserslatuern nie miało pomysłu jak pokonać będącą w bardzo dobrej formie Borussię. Gospodarz zadali jeszcze przed przerwą dwa mocne uderzenia, po przerwie nie zwalniali tempa i skończyło się na 5:0. To najwyższe zwycięstwo w piątej kolejce Bundesligi. Borussia po tym zwycięstwie zajmuje drugie miejsce w tabeli za rewelacją rozgrywek Mainz 05, które nie straciło jeszcze punktu.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

90. min. Koniec meczu Borussia wygrywa z Kaiserslautern 5:0 i awansuje na drugie miejsce w tabeli Bundesligi.

88. min. 5:0! Kaiserslatuern na kolanach. Ostre dośrodkowanie Piszczka, do piłki na piątym metrze dochodzi Lucas Barrios i ustala wynik meczu.

87. min. Borussia dominuje, bawi się piłką, a na trybunach wielkie święto.

80. min. 10 minut do końca. Borussia potwierdza swoją świetną formę na starcie rozgrywek. Piłkarze Kaiserslautern ze spuszczonymi głowami oczekują już na końcowy gwizdek, gospodarze nadal atakują. Rezerwowy Goetze bliski pokonania Sippela.

75. min. Gol Roberta Lewandowskiego! Drugie trafienie Lewandowskiego w drugim kolejnym meczu. Kontratak Borussi. Błaszczykowski z prawej strony dośrodkowuje, Barrios przytomnie przepuszcza piłkę, która trafia do Lewandowskiego. Napastnik reprezentacji strzela nad Sippelem.

75. min. Wszystko wskazuje na to, że Borussia po pięciu kolejkach będzie na drugim miejscu w tabeli Bundesligi. Na prowadzeniu Mainz, które nie straciło jeszcze punktu w tym sezonie.

70. min. Lewandowski wchodzi za Kagawę. Japończyka żegnają gromkie, w pełni zasłużone brawa.

67. min. Sahin asystował przy wszystkich trzech bramkach dla Borussii.

65. min. 3:0 Rzut wolny dla Borussi. Sahin dośrodkowuje, Sippel mija się z piłką, a stojący za jego plecami Hummels z pięciu metrów strzela główką do pustej bramki.

61. min. W Kaiserslautern na boisko wchodzi były zawodnik Zagłębia Lubin Ilijan Micanski.

59. min. Piszczek zagrywa w pole karne, Kagawa dochodzi do piłki, ale strzela wprost w ręce bramkarza Kaiserslautern.

58. min. O mały włos byłoby 3:0. Błaszczykowski dośrodkowuje na głowę Bendera, ale piłka o centymetry minęła słupek bramki Sippela.

55. min. Kolejna szansa dla Borussii. Tym razem z szesnastu metrów strzelał Łukasz Piszczek, ale piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

53. min. Sahin znów dobrze prostopadle podaje w kierunku Barriosa i Kagawy, ale obrońcy są czujni.

50. min. Borussia znów kontroluje wydarzenia na murawie, Kaiserslautern zepchnięte na własna połowę.

48. min. Dobra akcja Bendera prawą stroną. Strzelał z 20 metrów, ale minimalnie nad bramką Kaiserslautern.

46. min. Rozpoczyna się druga połowa. Oba zespoły bez zmian.

45. min. +1 Przerwa. Borussia zasłużenie prowadzi po pierwszych 45 minutach z Kaiserslautern. W pierwszej jedenastce klubu z Dortmundu dwóch Polaków - Piszczek i Błaszczykowski. Ten drugi miał udział w bramce Grosskreutza na 2:0.

44. min. Sędzia dolicza minutę do pierwszej połowy. Rzut rożny dla Kaiserslautern, ale bez efektu.

42. min. Borussia gra dobrze w destrukcji. Gospodarze nie pozwalają rywalom przeprowadzić składnej akcji, neutralizują wszystkie ataki około 30-40 metrów przed bramką Weidenfellera.

38. min. 2:0 Pierwszy gol w sezonie Grosskreuza! Akcję rozpoczął Błaszczykowski. Polak przejął piłkę w środku pola. Podał do Sahina, ten zagrał na lewo do Grosskreuza, który uderzył w długi róg bramki. Sippel wyciągnął się jak struna, ale piłki nie sięgnął.

33. min. Schmelzer uderza z lewego rogu pola karnego, ale wprost w bramkarza.

31. min. 1:0. Gol dla Borussi. Sahin wypuszcza fantastycznie Barriosa, który wyprzedza obrońcę i z ostrego kąta strzela między nogami Sippela.

25. min. Błaszczykowski uderza po rzucie rożnym, ale obrońcy wybijają. Chwilę później zza pola karnego uderza Grosskreuz, ale Sippel z łatwością wybija piłkę przed siebie.

24. min. Kagawa bardzo aktywny. Atakuje to prawym, to lewym skrzydłem, stwarza najwięcej zagrożenia pod bramką Kaiserslautern.

19. min. Barrios doskonale wychodzi do wyrzuty z autu, zmylił rywala i dośrodkował do wbiegającego Kagawy. Japończyk uderzył jednak zbyt lekko by zaskoczyć Sippela.

15. min. Subotić brutalnie, wyprostowaną nogą powstrzymuje atak Kaiserslautern. Sędzia bez wahania wyciąga żółtą kartkę. Borussia gra od ponad 10 minut w 10, bo cały czas opatrywany jest Bender. Lekarze przykładają lód do jego głowy, za chwilę powinien wrócić do gry.

11. min. Sahin zagrywa dobrą prostopadłą piłkę na wolne pole do Błaszczykowskiego, ale polskiego pomocnika ubiega bramkarz.

7. min. Niemal momentalna odpowiedź Borussii. Dośrodkowanie na głowę Kagawy, ale Japończyk uderza wysoko ponad bramką Kaiserslautern.

6. min. Groźna akcja pod bramką Borussii, Lakić dostał piłkę na piątym metrze, ale Weidenfeller nie dał si zaskoczyć. Lakic w trzeciej minucie otrzymał żółtą kartkę za brutalny faul na Benderze.

2. min. Trener Klopp zaskoczył niemieckie media, które w przewidywanych składach przed meczem do wyjściowej jedenastki nie widziały miejsca dla żadnego z trzech Polaków. Klopp do gry desygnował Piszczka i Błaszczykowskiego, Lewandowski zacznie mecz na ławce.