3 1

Wi�cej o wydarzeniu

Odśwież
39
Kibice licznie zgromadzeni na Westfalenstadion w Dortmundzie byli świadkami świetnego widowiska. Ich pupile kolejny raz nie grzeszyli skutecznością, ostatecznie jednak zdołali pokonać Eintracht Frankfurt, który tym samym żegna się z Bundesligą. Bardzo dobrze prezentowali się Polacy, którzy w komplecie zaczęli mecz.

W pierwszej połowie nie padła żadna bramka. Tylko dzięki świetnej formie Fahrmanna i nieporadności piłkarzy w żółtych strojach. Barrios kolejny raz nie potrafił strzelić karnego, Robert Lewandowski zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem. Prowadzić mogli także piłkarze z Frankfurtu, piłka jednak po strzale Gekasa trafiła w poprzeczkę.

Eintracht świetnie zaczął drugą połówkę. Altintop świetnie wypuścił Gekasa, a ten dograł piłkę prosto na głowę Rode. Borussia sensacyjnie przegrywała, a goście w tym momencie mogli cieszyć się z utrzymania.

Radość nie trwała długo. W 67. minucie kapitalny rajd przeprowadził Łukasz Piszczek. Po ograniu trzech obrońców wpadł w pole karne i bajecznym podaniem piętką obsłużył Barriosa. Temu nie pozostało nic innego jak wpakować piłkę do siatki. 5 minut później Borussia już prowadziła. Barrios przegrał w prawdzie pojedynek sam na sam z Fahrmannem, niefortunnie interweniował jednak Vasoski, który wpakował piłkę do własnej bramki.

Gospodarze nie spoczęli na laurach. Po drodze Dede zmarnował kolejną w tym meczu jedenastkę. Tuż przed końcem meczu Lewandowski z chirurgiczną precyzją dograł na głowę Barriosa, a ten głową pokonał bramkarza gości, ustalając wynik meczu na 3:1.

Eintracht spada tym samym do drugiej Bundesligi. W pierwszej lidze utrzymali się piłkarze Wolfsburga, którzy pokonali na wyjeździe Hoffenheim. W barażach zagra Borussia M'Gladbach.

Tak relacjonowaliśmy ten mecz na żywo:

90. min. +1 Koniec meczu! Borussia przypieczętowuje mistrzowski tytuł wygraną 3:1 z Frankfurtem. Eintracht spada z Bundesligi.

90. min. 3:1! Barrios w końcu dopiął swego! Z lewej strony świetnie znalazł się Lewandowski, który z chirurgiczną precyzją dośrodkował na głowę swojego kolegi. Ten nie miał żadnych problemów z pokonaniem bramkarza.

89. min. Kagawa świetnie zrobił sobie miejsce, ale strzelił fatalnie. Wysoko nad bramką.

87. min. Kagawa wchodzi na boisko za Feulnera. Symboliczna zmiana Kloppa, który tym sposobem dziękuje kontuzjowanemu ostatnio Japończykowi za świetną rundę wiosenną. Z boiska schodzi także Kuba Błaszczykowski.

85. min. Błaszczykowski dość egoistycznie rozegrał akcję, mógł podawać, zdecydował się na strzał. Za łatwy dla Fahrmanna.

81. min. Niebywałe! Koledzy zdecydowali się powierzyć jedenastkę Dede, który dzisiejszym meczem żegna się z Dortmundem. Brazylijczyk strzelił mocno, ale Fahrmann kapitalnie broni drugi w tym meczu rzut karny!

80. min. Rzut karny dla BVB i czerwona kartka dla piłkarze Frankfurtu! Ależ dramat 22-letniego Titsch-Rivero... 25 sekund temu pojawił się na boisku, dodatkowo był to jego debiut w Bundeslidze!

72. min. Borussia prowadzi 2:1! Hummels świetnie uruchomił Barriosa, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem, piłka odbiła się jednak od Vasoskiego i wpadła do bramki. Początkowo wydawało się, że bramkę strzelił Robert Lewandowski... Trafienie samobójcze zaliczono jednak Macedończykowi.

Borussia M'Gladach również dała sobie strzelić gola, remisuje także Eintracht. Prowadzi Wolfsburg, który w tym momencie pozostaje w Bundeslidze.

67. min. 1:1! Kapitalna akcja Łukasza Piszczka! Polski obrońca wpadł w pole karne po przejściu trzech rywali. Ostatni wybił go z rytmu, ale Piszczek nie pogubił się. Momentalnie zagrał piłkę piętką do niepilnowanego Barriosa, który w prawdzie trafił w Fahrmanna, po jego interwencji piłka jednak wolno wtoczyła się do bramki. Brawa dla Polaka!

67. min. Caio znowu próbował z dystansu, tym razem obok bramki Weidenfellera.

65. min. Goetze świetnie obrócił się z piłką z przeciwnikiem na plecach i oddał strzał w kierunku bramki, ten jednak trafił w obrońców. Piłkarze Borussii protestują - uważają, że przeciwnicy zagrali piłkę ręką. Sędzia każe grać dalej.

63. min. Szansa Borussii, ale obrońcy uprzedzili Goetze. Tylko rzut rożny.

61. min. Rzut wolny z 30 metrów - Hummels przenosi piłkę nad poprzeczką. Borussii brakuje w drugiej połowie siły ofensywnej, choć może głównym problemem jest motywacja?

Wolfsburg wyrównuje, ale przy obecnych wynikach (prowadzenie Eintrachtu i M'Gladbach) nadal spada z Bundesligi.

52. min. Za mocne podanie Goetze do Błaszczykowskiego. Piłka opuszcza boisko.

50. min. Borussia próbuje przejść do ofensywy, akcje zatrzymują się jednak na granicy pola karnego.

46. min. Eintracht prowadzi 1:0! Świetna wrzutka Altintopa, piłkę przejmuje Gekas i wykłada ją prosto na głowę Rode, który z metra pewnie trafia do siatki! W tym momencie Eintracht awansuje na miejsce gwarantujące baraż.

A tymczasem Wolfsburg przegrywa z Hoffenhaim, co oznacza, że podopieczni Felixa Magatha spadają w tym momencie z Bundesligi!

46. min. Drugą połowę od środka rozpoczęli piłkarze Borussii.

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Borussia remisuje 0:0 z Eintrachtem Frankfurt.

45. min. Gekas trafia z kilku metrów w poprzeczkę! Borussia miała masę szczęścia. Dwie niby niegroźne sytuacje w końcówce drugiej połowy miał Frankfurt, obie mogły się skończyć golem.

43. min. Bardzo nieprzyjemny strzał Caio, który z najwyższym trudem paruje Weidenfeller. Bardzo blisko był Eintracht.

39. min. Piszczek nie dał się ograć Altintopowi. Rzut rożny dla gości.

36. min. Ależ kapitalna szansa Lewandowskiego! Polski napastnik wyszedł sam na sam z Fahrmannem, ale trafił prosto w bramkarza, który dzisiaj w bramce dokonuje cudów. Kolejna świetna interwencja.

35. min. Ładna oskrzydlająca akcja Schmelzera, ale jego dośrodkowanie nie dotarło do Barriosa. Tylko rzut rożny.

33. min. Błaszczykowski próbował prostopadłą podniesioną wrzutką uruchomić Lewandowskiego, ale obrońca był szybszy.

27. min. Niegroźnie faulowany Lewandowski. Juz po chwili Polak wstaje.

23. min. Gekas urywa się obrońcom i oddaje groźny strzał - w ostatniej chwili przyblokowany przez Santanę.

20. min. Kontuzja Kohlera. Za Niemca pojawia się na boisku Altintop.

15. min. Piszczek dośrodkowuje do Lewandowskiego, ten uderza głową, ale znów nie trafia.

12. min. Jedenastkę wykonuje Barrios. Fahrmann broni!! Barrios strzela w lewy róg po ziemi - tam też rzuca się golkiper gości. Błaszczykowski pozostał na boisku.

10. min. Karny po faulu na Błaszczykowskim! Polak leży na murawie! Bramkarz Frankfurtu ostro wszedł w polskiego piłkarza i trafił pomocnika Borussi w krocze. Ale to Kohler, który sekundę wcześniej faulował Błaszcykowskiego, otrzymuje żółtą kartkę.

8. min. Strzał Lewandowskiego obok bramki. Długo przygotowywana akcja Borussii groźna, ale nie owocna.

5. min. Zespoły jakby dopiero się rozgrzewały. Trochę niedokładnych podań zakończonych faulem Gotze na Kohlerze.

Zaczynamy! Na boisku wszyscy Polacy, Lewadnowski z Błaszczykowskim na pomocy.

Przed meczem:

Zespół gości boi się o swój byt w lidze. Choćby punkt w meczu z Borussią może uratować im skórę. Goście boją się o skutki radości swoich kibiców. Choć oficjalna feta przewidywana jest jutro, już dziś w Dortmundzie nie będzie spokojnie.