Borussia Dortmund

2 0

Odśwież
57
Początek spotkania nie wskazywał na tak dużą przewagę gospodarzy. Pierwsze 15 minut było wyrównane, nie było jednak dobrych okazji do zdobycia gola. Pierwszy tę niemoc przełamał Robert Lewandowski, który wykorzystał doskonałe dośrodkowanie z rzutu rożnego Mario Goetzego i wpakował piłkę głową do siatki Dynama.
Wiele strzałów graczy Borussii nie mogły znaleźć drogi do bramki. Niezłe zawody rozgrywał bramkarz Dynama Hesl, który znakomicie bronił strzały Lewandowskiego, Piszczka czy Bendera.

W drugiej połowie grała już tylko Borussia. Niebezpiecznymi strzałami, bramkarza gości nękali Kehl i Perisic. W 65. minucie świetne podanie Bendera wykorzystał Mario Goetze.

W drużynie gospodarzy cały mecz rozegrali Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski, a Jakub Błaszczykowski wszedł na ostatnie 3 minuty meczu.

II Połowa

90. min. +3 Koniec meczu!

90. min. +2 Szybka akcja Błaszczykowskiego z lewej strony, mocne dośrodkowanie, piłka wypada przed pole karne pod nogi Bendera, ale ten strzela wysoko ponad bramką.

90. min. Dobrze wykonany stały fragment gry. Strzelał Solga, a piłka przeleciała minimalnie obok słupka.

89. min. Subotic za faul przed polem karnym otrzymuje żółtą kartkę. Okazja dla Dynama Drezno z rzutu wolnego.

88. min. Ostatnia zmiana w Borussii Dortmunda. Schodzi Mario Goetze, a w jego miejsce trzeci z Polaków Jakub Błaszczykowski.

86. min. Gracze z Dortmundu grają niczym Barcelona, wymieniają mnóstwo podań i powoli przechodzą pod bramkę rywali.

82. min. I już wracamy do gry.

79. min. Mecz na chwilę przerwany. Kapitan Dynama prosi kibiców przyjezdnych o spokój na trybunach.

78. min. Jedna z nielicznych szans dla gości. Dobre dośrodkowanie do Dedicia, ale Słoweniec nie trafił czysto w piłkę i trafił prosto w Langeraka.

74. min. Zmiana w Dynamie. Dedic w miejsce Pote.

73. min. Gueye ukarany żółtą kartką.

72. min. Zmiana w Borussii. Schodzi Kagawa, a w jego miejsce na boisku pojawia się Lucas Barrios.

71. min. Borussia dominuje. Goście nie mają nic do powiedzenia.

70. min. Perisic przed kolejną okazją. Trącił piłkę głową obok bramkarza, ale Hesl w ostatniej chwili wystawił rękę i wybronił ten strzał.

67. min. Dobry strzał Perisicia minimalnie nad poprzeczką.

65. min. GOL!!! Mario Goetze!!!
Sven Bender znakomicie wypuścił Goetzego, który wbiegł w pole karne i w sytuacji sam na sam bez problemów wpakował piłkę do siatki. 2:0!

63. min. Przed znakomitą okazją do zdobycia bramki stanął Kehl, ale strzelił zdecydowanie za wysoko.

61. min. Zmiana również w Dynamie Drezno. Schuppan za Schnetzlera.

61. min. W miejsce Grosskreutza wchodzi Perisic.

59. min. Wejście Kagawy w pole karne i Japończyk wywalczył rzut rożny.

56. min. Goetze strzela mocno po ziemi zza pola karnego i świetna interwencja Hesla.

55. min. Pierwsza zmiana w Dynamie. Heller za Trojana.

54. min. Kapitalne wejście Piszczka w pole karne. Polak strzelił w krótki róg, a tam stał bramkarz gości.

51. min. Doskonałe dośrodkowanie Piszczka do Lewandowskiego i ten drugi strzela głową minimalnie nad poprzeczką.

50. min. Nieporozumienie Lewego i Bendera, którzy razem wyskoczyli do piłki.

46. min. Już w pierwszej minucie drugiej połowy Lewandowski mógł strzelić kolejną bramkę. Sprytnie kopnął piłkę czubem buta, ale piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

46. min. Oba zespoły bez zmian w składach.

46. min. Zaczynamy drugą połowę!

I Połowa

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy. Borussia prowadzi 1:0 po bramce Lewandowskiego.

45. min. Sędzia doliczył 2 minuty do pierwszej części spotkania.

45. min. Nieudanie z wolnego Schmelzer, dobitka Goetzego i rzut rożny.

44. min. Piszczek ruszył prawą stroną i oddał piłkę do Bendera. Niemiec faulowany przed polem karnym i żółta kartka dla Fiela.

41. min. Efektowna, lecz nieefektywna "braziliana" w wykonaniu gospodarzy. Szaleją Kagawa i Goetze.

39. min. Gra trochę się uspokoiła. Piłkarze Borussii cały czas są przy piłce i spokojnie rozgrywają

34. min. Lewandowski strzela zza pola karnego, ale bezbłędnie tym razem Hesl.

30. min. GOL!!! ROBERT LEWANDOWSKI!!!
Goetze dośrodkował z rzutu rożnego wprost na głowę Lewandowskiego a ten bez najmniejszych problemów pakuje piłkę do siatki. To 14. gol w 19. meczu Polaka!

30. min. Fantastyczny strzał Bendera z dystansu i kapitalna interwencja Hesla.

28. min. Borussia ostrzeliwuje bramkę Hesla, ale piłka trafia albo w obrońców, albo frunie wysoko ponad poprzeczką.

27. min. Hummels odważnie ruszył w stronę bramki Dynama i oddał mocny strzał z 25 metra. Jednak strzelił tyle mocno co niecelnie.

24. min. Goetze wpadł z impetem w pole karne, odegrał do Grosskreutza, który jednak fatalnie strzelił ponad bramką.

23. min. Kagawa zagrywał w pole karne, głową zgrywał Hummels, a Subotic nie zdążył do piłki. Od bramki Hesl.

21. min. Znakomita akcja Goetzego, który przeszedł 2 obrońców, strzelił i wywalczył rzut rożny.

20. min. Mocne uderzenie Solgi z 30. metrów, jednak prosto w środek bramki i pewnie interweniuje bramkarz gospodarzy.

17. min. Świetne dośrodkowanie Schmelzera, piłkę głową strącał Hummels, ale Hesl na posterunku.

17. min. Faulowany Kagawa. Będzie okazja do dośrodkowania.

13. min. Po rzucie wolnym dla gości piłkę mocno w górę wybił Subotic, ta spadała prosto na poprzeczkę, i z największymi problemami piłkę na róg wybija Langerak.

9. min. Kagawa nieźle dogrywał pod bramkę i w ostatniej chwili na rzut rożny wybijają piłkę obrońcy.

7. min. Okazja dla Dynama. Dobra akcja Pote, który wpadł w pole karne, jednak jego strzał był łatwy do obrony.

6. min. Borussia jak na razie ma wszystko pod kontrolą. Przed momentem Lewandowski za mocno podawał do Kagawy i od bramki Hesl.

4. min. Dośrodkowanie z lewej strony piłkarza gości i pewnie łapie piłkę Langerak, który zastępuje w dzisiejszym meczu Romana Weidenfellera.

1. min. Rozpoczęli!

Piłkarze obu drużyn już na boisku.

Przed meczem

Borussia Dortmund w poprzedniej rundzie wygrała z Sandhausen 3:0 po dwóch golach Lewandowskiego i jednym trafieniu Kagawy. Zespół gości po znakomitym meczu niespodziewanie wyeliminował Bayer Leverkusen, z którym już przegrywał 0:3, lecz zdołał wyrównać i w dogrywce strzelić zwycięską bramkę.

Mecz rozpocznie się z piętnastominutowym opóźnieniem z powodu problemów z dotarciem na stadion obu drużyn.