Borussia Dortmund

4 1

Odśwież
35
Borussia Dortmund byłą zespołem lepszym od początku do końca spotkania,choć prowadzenie jako pierwsi objęli goście. W 33. minucie Marco Reus ruszył przebojem, wbiegł między obrońców gospodarzy i ostatni zespół ligi wygrywał z liderem 1:0.

Już wcześniej powinno być 2:0 dla gospodarzy, ale świetne sytuacje po akcjach prawą stroną Łukasza Piszczka zmarnowali Lucas Barrios i Shinji Kagawa. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się niespodzianką, po dośrodkowaniu Mario Goetze gola do szatni zdobył w 45. minucie głową Neven Subotić.

Druga połowa to już koncert gry Borussii Dortmund. Bramkę na 2:1 po świetnym podaniu Goetze zdobył Kagawa. Kolejne gole były już tylko kwestią czasu. Najpierw Kevin Grosskreutz wykończył podanie piętką od Barriosa, a następnie Paragwajczyk ustalił wynik po dobrym prostopadłym podaniu z głębi pola.

Łukasz Piszczek zagrał cały mecz, Jakub Błaszczykowski został zmieniony w drugiej połowie przez Grosskreutza, a Robert Lewandowski pojawił się na boisku pod koniec spotkania. Polacy nie zagrali tym razem pierwszoplanowych ról.

Po wygranej Borussia znów ma siedem punktów przewagi nad drugim w tabeli MSV Mainz.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

90. min. Koniec meczu! Borussia znów zaczęła źle, ale ostatecznie wygrała 4:1.

89. min. GOOOOLLL !!! 4:1! Barrios grał w kotka i myszkę z obrońcami gości, cofnął się, wówczas dostał długa piłkę i wybiegł do niej unikając spalonego. Pokonanie bramkarza było już tylko formalnością.

84. min. Antonio Da Silva zmienił Mario Goetze.

81. min. Po błędzie Suboticia sam na sam z Weidenfellerem był Bobadilla, ale znów górą bramkarz gospodarzy.

78. min. Robert Lewandowski wchodzi w miejsce Kagawy.

77. min. GOOOOL!! 3:1, Kevin Grosskreutz! Barrios zanotował niezwykłą asystę piętką, a nadbiegający zmiennik Jakuba Błaszczykowskiego wpakował piłkę do siatki.

72. min. Rzut wolny dla gości, ale piłka trafiła w mur, a dobitka była wyjątkowo niecelna.

67. min. Piszczek zapędził się do ataku, wyłożył piłkę Sahinowi, ale ten fatalnie spudłował z linii pola karnego.

65. min. Marcelo Bobadilla zmienił Igora De Camargo, a Karim Matmour wszedł w miejsce Patricka Herrmanna.

64. min. Gospodarze prowadzą 2:1, ale wciąż atakują. Goście jednak groźnie kontrują. Igor De Camargo był sam na sam z Romanem Weidenfellerem, i tylko przytomne wyjście golkipera uratowało zespół z Dortmundu.

62. min. Kevin Grosskreutz zastępuje Błaszczykowskiego.

60. min. Dośrodkowanie Błaszczykowskiego głową wybija jeden z obrońców.

59. min. Goetze przewraca się w polu karnym, ale sędzia nie przerwał gry - wydaje się, że słusznie.

55. min. Powinno być 3:1, ale Barrios zmarnował świetną sytuację. Dostał podanie od Kagawy, i z paru metrów uderzył wprost w wychodzącego Heimerotha.

51. min. GOOOOLL!!!! 2:1, Kagawa! Mario Goetze kapitalnie zagrał w tempo do Japończyka, a ten w tempo ruszył do piłki i nie zmarnował sytuacji sam na sam.

47. min. Niecelne uderzenie głową Svena Bendera.

46. min. Zaczęła się druga połowa.

Pierwsza połowa:

45. min. Borussia Dortmund zdobyła gola do szatni i wyrównała na 1:1. Zaraz potem sędzia zakończył pierwszą połowę.

45. min. GOOOLLLL!!! 1:1, Neven Subotić! Świetne uderzenie głową po dośrodkowaniu Mario Goetze, bramkarz tym razem bez szans.

42. min. Strzał Piszczka zablokowany przez obrońców gości.

39. min. Igor De Camargo miał szanse na podwyższenie rezultatu, ale spudłował.

33. min. SENSACJA!!! Gol, ale dla Moenchengladbach! 0:1! Największa gwiazda gości Marco Reus wbiegł między dwóch obrońców i huknął sprzed pola karnego. Piękna akcja!

30. min. Kolejna fantastyczna akcja Piszczka! Polak pociągnął prawą stroną i fantastycznie dograł wprost na głowę Kagawy. Japończyk uderzył w prawy górny róg bramki, ale świetną robinsonadą popisał się bramkarz gości wybijając zmierzającą w okienko piłkę.

26. min. Kolejne próby gospodarzy, ale wciąż brakuje szczęścia, lub na posterunku jest Heimeroth. Pudłowali kolejno: Mats Hummels i Barrios.

19. min. Piszczek świetnie poszedł prawą stroną, zagrał do Błaszczykowskiego, który natychmiast obracając się zagrał do Barriosa. Napastnik Borussii miał znakomitą szansę stojąc przed samym Heimerothem, ale golkiper kapitalnie obronił jego uderzenie w środek bramki.

15. min. Błaszczykowski próbował zagrać do Barriosa ,ale piłkę przejęli obrońcy.

12. min. Błaszczykowski świetnym zwodem minął obrońcę, ale jego strzał z 26 metrów minął słupek bramki gości.

7. min. Pierwsze uderzenie. Lucas Barrios uderzał głową, ale Christofer Heimeroth wyciągnął się i złapał piłkę.

3. min. Atak graczy z Dortmundu prawą stroną, ale dośrodkowanie wyjątkowo niecelne.

1. min. Już grają. Gospodarze w żółto-czarnych strojach, goście w jednolitych białych.

Przed meczem:
Drużyna MSV Mainz pokonała 3:0 Nurymbergię i zmniejszyła stratę do liderującej Borussii do czterech punktów. Prawdopodobnie na krótko, gdyż rywalem klubu z Dortmundu jest ostatnia w tabeli Borussia Moenchengladbach.