Borussia Dortmund

0 2

Po spotkaniu

Puchar Niemiec. Zachodny: Guardiola reaguje i znów wygrywa

Inne ustawienie, inny styl, inne priorytety - ostatni mecz sezonu w Niemczech przyniósł dosyć nieoczekiwane zmiany w Bayernie. Chociaż ich zwycięstwo nad Borussią było wymęczone, to Guardiola wreszcie pokazał więcej ze swojego charakteru pragmatyka - Borussia jak Lewandowski odbiła się od ściany trzech środkowych obrońców - pisze Michał Zachodny, bloger, współpracownik m.in. Goal.com, skaut i analityk InStat Football.

Czy za rok Bayern obroni Puchar Niemiec?
Tak
Nie

Wi�cej o wydarzeniu

Puchar Niemiec. Klopp atakuje sędziego "Bramkę widział każdy poza nim"

To był niezwykły finał Pucharu Niemiec. Borussia miała szanse wygrać z Bayernem i pokonać zespół Guardioli w Berlinie, ale sędzia nie uznał bramki strzelonej głową przez Hummelsa. W późniejszej dogrywce ekipa z Monachium strzeliła dwie bramki i nie dała szans rywalom. Jurgen Klopp, trener Borussi, po meczu wyrażał się w bardzo niepochlebnych słowach o arbitrze spotkania.

Bundesliga. Niemiecka prasa: "Borussia została oszukana"

Borussia Dortmund przegrała w finale Pucharu Niemiec z Bayernem Monachium 0:2. W trakcie meczu nie zabrakło jednak kontrowersji, a największą była oczywiście nieuznana bramka Hummelsa w 64. minucie. Niemiecka prasa nie ma wątpliwości, sędziowie okradli Borussię z trofeum.

Puchar Niemiec. Bayern z podwójną koroną

Bayern Monachium po bramkach Arjena Robbena i Thomasa Muellera w drugiej połowie dogrywki pokonał w Berlinie Borussię Dortmund 2:0 i zdobył Puchar Niemiec. Monachijczycy obronili zatem to trofeum, podobnie jak wcześniej mistrzostwo kraju. Był to ostatni oficjalnym mecz Roberta Lewandowskiego w Borussii.

• KONIEC

To był dobry tydzień dla miłośników dogrywek. Może niekoniecznie dla fanów rzutów karnych, bo te zobaczyliśmy jednak tylko w finale Ligi Europejskiej, ale i w meczu o Puchar Niemiec było blisko. Obejrzeliśmy naprawdę dobre spotkanie, będące przy okazji ostatnim meczem Roberta Lewandowskie w Borussii Dortmund. Czy po meczu wpadnie do szatni Bayernu, by wznieść puchar, obok którego będzie przechodził wkrótce codziennie? To już zupełnie inna historia... Dziękujemy za udział w relacji.

• KONIEC MECZU

120. min. + 5

Koniec meczu! Puchar Niemiec dla Bayernu Monachium!

• 120. min. + 3

Puchar Niemiec możemy uznać za przyznany! Robben zaczął akcję, Pizarro świetnie podał do wybiegającego przed obrońców Muellera, a ten nie dał się przewrócić ciągnącemu go za koszulkę Schmelzerowi. Obiegł bramkarza i wbił piłkę do pustej bramki.

• GOOOOOOL

120. min. + 3

0:2! Mueller!

• 120. min. + 1

Piszczek dośrodkowuje w pole karne, obrońcy wybijają pod nogi Sahina, który może strzelać, ale zauważa stojącego w polu karnym niepilnowanego Reusa. Kapitalne podanie z pierwszej piłki, Reus uderza... Piłka odbija się od nogi obrońcy i leci nad poprzeczką.

• 120. min.

Sędzia dolicza cztery minuty.

• 120. min.

Mocna wrzutka w pole karne. Neuer wychodzi z bramki i popełnia fatalny błąd - bramkarz Bayernu koszmarnie pomylił się w obliczeniach. Wiedział, że piłka może wpaść mu za kołnierz i jedyną szansą jest wyciągnięcie się jak najwyżej i próba trącenia piłki. Udało mu się. Przy okazji został lekko staranowany przez Lewandowskiego i sędzia odgwizdał faul.

• 119. min.

Robben ogrywa Sokratisa i dośrodkowuje spod końcowej linii, ale Schmelzer pewnie wybija piłkę. Przejmuje ją jeszcze Bayern i teraz Goetze przedziera się lewym skrzydłem. Sahin wraca za nim i zabiera mu piłkę.

• 118. min.

Van Buyten leży na murawie po powietrznym starciu z dwoma rywalami, reszta piłkarzy uznaje to za niezły pretekst do bitki. 118. minuta - najwyższa pora. Sędziemu udaje się jednak dość szybko zażegnać kryzys. I nawet nie daje żadnej kartki.

• 117. min.

Piszczek przyjmuje piłkę, próbuje się rozpędzać na prawym skrzydle, ale Robben łapie go w pół i rzuca nim o ziemię. Sędzia pokazuje Holendrowi żółtą kartkę.

• 115. min.

Van Buyten ukarany żółtą kartką za zatrzymanie Lewandowskiego w sposób, jakiego nie dopuszczają przepisy. Reus uderza z rzutu wolnego w sposób, jakiego nie dopuściliby jego koledzy, gdyby tylko się spodziewali.

• 115. min.

Powinno być 2:0. Robben wychodzi sam na sam z Weidenfellerem, może zrobić z piłką wszystko. Uznaje, że najlepszym rozwiązaniem będzie uderzyć prosto w bramkarza Borussii.

• 113. min.

Piłka, która nie powinna przejść, przechodzi, Pizarro wpada między obrońców i... zostaje bez trudu wyprzedzony i rozbrojony przez Papastathopoulosa, który haruje na boisku od blisko dwóch godzin.

• 112. min.

Kontra Bayernu, Mueller zbiega na prawe skrzydło, ściąga za siebie obrońcę. Robben wbiega w pole karne, nie ma przy nim obrońcy. Mueller próbuje mu podawać, ale obrońca odbija na rzut rożny. Krótkie rozegranie, mocne podanie przed bramkę, czy właściwie w bramkę. Weidenfeller odbija piłkę już za linią końcową, piłkarze Bayernu jeszcze pakują ją do pustej bramki, ale niepotrzebnie. Od bramki wznowi Borussia.

• 111. min.

Aubameyang pędzi prawym skrzydłem i próbuje wrzucić w pole karne. Blokada. Reus próbuje wrzucić z rzutu rożnego. No, niby wrzuca, ale czy aby na pewno można to tak nazwać...

• 110. min.

Zmiana w Borussii. Za Grosskreutza wchodzi Hofmann.

• 109. min.

Ostatnia zmiana w Bayernie. Ribery'ego zastąpił Pizarro.

• 108. min.

Grosskreutz traci piłkę na lewo od pola karnego, świetne dośrodkowanie Boatenga na dalszy słupek, piłka mija wszystkich obrońców, Robben wyprzedza Piszczka i z bliska pakuje piłkę obok bezradnego Weidenfellera.

• GOOOOOOL

108. min.

0:1! Robben!

• 107. min.

Aubameyang zaczął od strzału. Ostrzegawczego. Potem Robben i koledzy nie żartowali. Ale Weidenfeller dał radę złapać jeszcze tę piłkę.