Fussball Arena Munchen

Inter

Wi�cej o wydarzeniu

Liga Mistrzów. Złoty gol Pandeva. Kto by pomyślał

Nie będący ostatnio w najlepszej formie Goran Pandev zapewnił Interowi Mediolan awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Macedończyk strzelił zwycięskiego gola w 88. minucie meczu z Bayernem Monachium. - Futbol jest dziwny - powiedział po spotkaniu bohater Interu.

LM. Bayern - Inter, czyli dobijanie włoskiego futbolu?

Bayern Monachium podejmuje Inter Mediolan w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Niemcy wygrali pierwszy mecz, są uskrzydleni ligowym zwycięstwem 6:0 i mają Robbena. Czy zawodzący w Europie na całej linii Włosi zdołają się podnieść? Relacja Z czuba i na żywo na Sport.pl.

Odśwież

Poczta działa. Piszcie na zczuba@g.pl.

Jesteśmy też na Facebooku. Również można coś napisać.

79
KONIEC W pierwszej połowie Inter robił co mógł, żeby wspomóc Bayern nie tylko dobrą radą i piosenką. W drugiej Bayern oddał przysługę, a Inter się nie krygował, tylko z niej skorzystał. Inna sprawa, że wykazał się wyjątkową skutecznością - trzy razy piłkarze Interu trafili w bramkę i trzy razy skończyło się golem. Dziękujemy bardzo za udział w relacji i zapraszamy na jutro, kiedy mamy szansę na wydarzenie historyczne: Real Madryt po raz pierwszy od siedmiu lat może nie odpaść w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Dobranoc.

90. min. +4 Jeszcze jedna wrzutka w pole karne Interu, ale Julio Cesar łapie piłkę. Koniec meczu! Inter w ćwierćfinale Ligi Mistrzów!

90. min. +3 Wrzutka w pole karne Interu z rzutu wolnego. Schweinsteiger strzela, sędzia jednak przerywa akcję ponieważ:
A) to nie ładnie kopać bliźnich;
B) w piłce nożnej nie wolno stać na spalonym.

90. min. +2 Wrzutka w pole karne Interu, Altintop skacze, ale obrońcy skaczą wyżej. Daleki wykop, po którym Eto' pędzi za Breno. Brazylijczyk pozbywa się piłki dopiero we własnym polu karnym. A czas leci...

90. min. +1 Sędzia dolicza tylko dwie minuty. Bayern nie wygląda, jakby strasznie mu zależało na dłuższej grze.

90. min. Ostatnia zmiana w Interze. Za Pandeva wchodzi Kharja.

88. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Eto'o w polu karnym ogrywa Breno, wykłada piłkę rozpędzonemu Pandevowi, który uderza pod poprzeczkę, nie do obrony!

87. min. Zmiana w Interze. Za Chivu wchodzi Nagatomo.

86. min. Kapitalna okazja dla Bayernu. Podanie w pole karne, Gomez zgrywa piłkę do Altintopa, ale ten nie tylko nie potrafi opanować piłki, ale też pomaga sobie ręką.

84. min. Dalekie podanie do Coutinho szybko zmienia się w kontratak Bayernu. A właściwie samodzielną akcję Ribery'ego, który mija Maicona, zbiega do linii końcowej, ale nie ma komu podać, więc uderza piłką rywala, żeby wywalczyć rzut rożny. Patrząc na to, jak Francuz wygląda po tym rajdzie - misja mogła się również okazać samobójcza.

82. min. Na zbrojną wycieczkę zdecydował się Lahm. Obrońcy Interu pokazują, że kiedy trzeba - również potrafią być murowani.

82. min.

81. min. Piłkarze Bayernu chyba już zapomnieli jak wygląda Julio Cesar, za to dokładnie wiedzą jak wyglądają ostrzeliwujący ich rywale. Tym razem uderza Sneijder, ale obrońcy po raz kolejny pokazują, że świetnie potrafią udawać mur.

78. min. Eto'o również sprawdza, czy odpowiednio mocno uderzona piłka przeleci przez obrońcę. Cóż, jeśli tak, to Eto'o nie uderza dość mocno.

77. min. Coutinho podaje do Sneijdera, który wbiega w pole karne, ale dochodzi do wniosku, że mijanie rywali jest przereklamowane. Zamiast ogrywać obrońcę - próbuje przez niego przebiec. Może dlatego zamiast strzelić na bramkę - nabija sobie guza.

75. min.

74. min. Teraz zamieszanie pod polem karnym Interu. Gomez podaje piłkę do Luisa Gustawo, który uderza mocno, ale w obrońcę. Chwilę później strzela Mueller, słabo i równie w obrońcę.

73. min. Breno najwyraźniej nie zamierza sobie zaprzątać głowy takimi głupotami jak stojący pod jego bramką rywale. Sneijder spokojnie przyjmuje sobie piłkę przed polem karnym i uderza - piłka jednak mija bramkę. Breno nie rozumie, dlaczego Kraft na niego krzyczy.

72. min. Mueller ładnie wrzuca w pole karne, tyle, że Gomez zamiast strzelać - próbuje zgrywać piłkę głową, a nie ma do kogo. Piłke szybko jednak odzyskuje Lahm, mija jednego obrońcę, potem drugiego, potem jeszcze raz pierwszego, potem trzeciego. Daje się jednak ponieść entuzjazmowi - próbuje ograć jeszcze czwartego i traci piłkę.

71. min.

70. min. I kolejna zmiana w Bayernie, również chyba wymuszona przez uraz. Za van Buytena wchodzi Badstuber.

68. min. Zmiana w Bayernie. Za utykającego Robbena wchodzi Altintop.

66. min. Teraz z kolei włoski komentator ryknął zapewne "amammamia"! Wrzutka Sneijdera z rzutu rożnego, zamieszanie w polu karnym tak wielkie, że gdyby było onomatopeją - brzmiałoby "łubudubu". W końcu jednak z linii bramkowej piłkę wybijają obrońcy.

65. min. Bayern znów się odgryza. Podanie przed pole karne do Gomeza, który mógł strzelać, ale spanikował. Zamiast tego podał do Muellera dosłownie owiniętego obrońcami, nic więc dziwnego, że napastnik Bayernu strzela prosto w jednego z nich.

63. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Precyzyjne podanie Coutinho przed pole karne do Eto'o, który zgrywa piłkę do nadbiegającego Sneijdera. Holender pięknie uderza - po ziemi i tuż przy słupku bramki Krafta!

62. min.

61. min. Bayern w końcu postanowił odgryźć się swoim prześladowcom. Ribery przyspiesza, mięciutko wrzuca w pole karne, prosto na nogę Gomeza, który składa się do strzału i ładnie uderza. Jeszcze ładniej jednak Julio Cesar broni.

59. min. Sneijder podaje w pole karne do Eto'o, który wrednie oszukuje obrońców i zamiast strzelać - podaje do wbiegającego Pandeva. Ten strzela bardzo mocno, ale jeszcze bardziej w obrońcę.

57. min. Pandev wrzuca piłkę w pole karne Bayernu. Obrońcy próbują wybić, ale tak, żeby piłka broń Boże nie wyszła poza pole karne. Sneijder uderza, ale tak, żeby broń Boże nie trzeba było jego strzału bronić. Coutinho zgrywa do wbiegającego Lucio, który nie może się zdecydować, czy strzelić gola czy kopnąć Krafta w głowę i w końcu nie robi żadnej z tych rzeczy.

55. min. Lahm w przypływie współczucia dla rywali podaje do Coutinho, którego jednak również powstrzymuje nagły atak uczuć. Zawodnik Interu przebiega pół boiska tylko po to, żeby oddać piłkę obrońcom z okrzykiem "hej, to chyba wasze".

53. min. Mariusz:
Na zczuba więcej można nauczyć się matematyki niż na lekcji, więc jaki jest sens chodzenia do szkoły?

Obawiamy się, że wkrótce będziemy obejmowani parental lockiem. I to w pierwszej kolejności.

52. min. Robben postanowił trzeciego gola strzelić sam i nawet kolegów z drużyny traktuje jak przeciwników. Holender ładnym zwodem przed polem karnym mija obrońcę, widzi zbliżającego się Schweinsteigera, ale jego również próbuje minąć. Ponieważ Schweinsteiger próbuje odebrać mu piłkę - dochodzi do solidnego zamieszania, które kończy dopiero wykopanie piłki przez Ranocchię.

51. min. Zmiana w Interze. Za Stankovicia wchodzi Coutinho.

50. min. Inter, próbuje wciągnąć w swoje poczynania rywali. Dośrodkowanie z rzutu rożnego prosto na głowy obrońców, którzy chichocząc i trącając się łokciami wybijają piłkę. Chichoty i trącanie kończą się, kiedy do piłki dopada Stanković i potężnie uderza na bramkę. Obrońcy jednak orientują się na tyle szybko, że udaje im się zablokować piłkę.

48. min. Inter też chciałby strzelić. Eto'o podaje do wychodzącego sam na sam z bramkarzem Pandeva, ale jego podanie blokują sędziowie uzbrojeni w przepis o spalonym.

47. min. Bayern złośliwie chce strzelić kolejne bramki. Ribery łatwo ogrywa obrońcę, zbiega w pole karne, ale jego podanie blokują obrońcy.

46. min. Gramy.

PRZERWA. Sergiusz:
Obserwuje relacje zczubowa i cos mi tu nie gra. Liczba akcji i tempo meczu sprawia wrazenie jakbyscie w jednej polowie opisali caly dwumecz. Czy czasem nie zagieliscie czasoprzestrzeni?

Nie. Ale prace nad tym są zaawansowane.

PRZERWA Interowi może byłoby łatwiej, gdyby nie musiał jednocześnie walczyć z Bayernem i z samym sobą. Zwłaszcza z tak dobrze grającym Bayernem i tak źle grającym samym sobą. To znaczy dobrze, tyle, że przeciwko sobie. No, generalnie chodzi o to, że obrona Cracovii patrząc na błędy obrony Interu cmokałaby z uznaniem.

PRZERWA Skoro mamy cały kwadrans, to możemy sobie pozwolić. Mateusz:
idąc logiką oryginalnego równania jeżeli za Mourinho podstawimy Real Madryt - piłkarze to wtedy otrzymamy, oczywiście, Real Madryt - piłkarze> Inter - Bayern, czyli jeżeli w Interze nie będą grali piłkarze Bayernu to będzie on słabszy od Realu Madryt bez piłkarzy w ogóle.

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy.

45. min. +1 Lucio też chce mieć asystę, ponieważ jednak pod bramkę Krafta daleko - postanawia podać do Gomeza. I Muellera. Napastnicy Bayernu jednak nie potrafią się zdecydować, który z nich powinien pogrążyć Inter i próbują strzelić obaj. Ranocchia odbija piłkę, pod nogi Gomeza, który podaje do Ribery'ego, który strzela, ale podwójnie nic z tego nie wynika. Raz, że jego uderzenie blokuje Cambiasso, a dwa, że Francuz i tak stał na spalonym.

45. min. W telewizji pokazali Leonardo. Nawet nie mając problemów ze spodenkami na miejscu piłkarzy Interu spodziewalibyśmy się bury w szatni.

43. min. Ranocchia o krok od asysty w stylu Motty. Ribery zbiega z lewego skrzydła, ogrywa obrońcę i podaje. Ranocchia próbując blokować idealnie podaje piłkę Robbenowi, który wychodzi sam na sam z Julio Cesarem i wali z całej siły w boczną siatkę.

41. min. Rzut wolny dla Interu w miejscu, z którego 98 procent piłkarzy świata ledwo widziałaby bramkę. Sneijder podchodzi do piłki i strzela - minimalnie nad poprzeczką.

40. min. Ale szczęście Interu! Zamieszanie pod bramką Julio Cesara, Gomez uderza obok bramkarza, piłka toczy się po linii bramkowej, dopada do niej Ranocchia i wybija prosto w nogę robiącego wślizg Muellera. Piłka odbija się, trafia w słupek i wychodzi w pole.

38. min. Luis Gustavo sprawdza, czy członki rywala są mocno przytwierdzone go korpusu. Sędzia sprawdza, czy pokazanie mu niewielkiego żółtego prostokąta trochę go uspokoi.

36. min.

35. min. Rzut rożny dla Bayernu, a akcję, która po nim nastąpiła ze szczegółami opiszemy w kolejnej linijce.

...

34. min. Niemiecki komentator zapewne w tej chwili wrzasnął "ajezusmaria", a potem z rozpaczy zaczął jodłować. Błąd Maicona, który przewraca się widząc nadbiegającego Ribery'ego. Francuski skrzydłowy wychodzi sam na sam z Julio Cesarem, dopytuje się, w który róg ma strzelić, na co Brazylijczyk sugeruje "we mnie tak, żebym mógł odbić nad poprzeczką". Ribery daje się nabrać i robi tak, jak sugerował Julio Cesar.

32. min. Inter próbuje natychmiast się odgryźć. Sneijder pod osłoną nocy przekrada się pod pole karne Bayernu i strzela - lekko i zdradliwie. Piłka, zignorowana przez obrońców i bramkarza mija słupek bramki o centymetry.

31. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Robben zbiega z lewego skrzydła, podaje w pole karne do nikogo. Motta jednak próbując przejąc piłkę idealnie wykłada ją Muellerowi, który w sytuacji sam na sam strzela obok bezradnego bramkarza!

29. min. No dobrze, jeszcze tylko pytanie Miłosza:
moze ktos przedstawi matematyczny dowod na to, dlaczego bramka strzelona na wyjezdzie liczy sie podwojnie?

28. min. Świetna akcja Bayernu, po której Schewinsteiger uderza nad Julio Cesarem (wyraźnie) i poprzeczką (minimalnie). Sędziowie to jednak służbiści i przerywają akcję tylko dlatego, że trzech piłkarzy Bayernu stoi na spalonym.

26. min. Tym razem Robben podaje w pole karne go Gomeza bez pośrednictwa bramkarza Interu. Julio Cesar jednak nie daje się złapać i po strzale Gomeza odbija piłkę.

25. min. Robben zapamiętał jak wpadły obie bramki dla Bayernu w tym dwumeczu i sprawdza, czy system cały czas działa. Sprzed pola karnego uderza prosto w Julio Cesara licząc na podanie do Gomeza. Brazylijski bramkarz jednak tym razem łapie piłkę.

24. min. Inter rozgrywa i rozgrywa i rozgchrrrr.... Co okazuje się zasadzką - szybkie podanie w pole karne, Eto'o niesamowicie przyspiesza, wyprzedza van Buytena i zgrywa przed pole karne. Breno jednak wybija piłkę spod nóg nadbiegającego Pandeva.

23. min. Inny Piotrek kontynuuje, a my zarzekamy się, że to ostatni matematyczny mail, więcej nie zniesiemy, a musimy dbać też o dobre samopoczucie czytelników:
licząc pierwsze pochodne: (Mourinho)' > (Inter - Bayern)' <=> 0 > 0 czyli dochodzimy do sprzeczności. Cokolwiek by to miało znaczyć, jakby było: (Polska)' < (Brazylia)' <=> 0 < 0, czyli dochodzimy znowu do sprzeczności, czyli to znaczy że jesteśmy lepsi od Brazylijczyków ?

21. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Robben strzela, Julio Cesar nie potrafi utrzymać piłki w rękach. Dopada do niej Gomez i stojąc tyłem do bramki uderza nad swoją i bramkarza głową prosto do siatki!

20. min.

19. min. Pandev podaje w pole karne Bayernu, Eto'o ładnie osłania piłkę przed Breno i zgrywa do wbiegającego Stankovicia. Jego uderzenie blokują jednak obrońcy. Był jeszcze rzut rożny i dośrodkowanie Sneijdera, ale gdyby go nie było - świat wcale by się nie zmienił.

18. min. Pranjić wpada w pole karne, mija obrońcę, zbiega do linii środkowej wzbudzając spore nerwy w obrońcach Interu. Potem jednak wybiega poza boisko i nerwy znikają jak sen jaki złoty.

17. min. Ribery zbiega na prawe skrzydło i dośrodkowuje do Gomeza. Ranocchia i Lucio pokazują jednak Gomezowi, że jest ich dwóch i nie zawahają się tej przewagi liczebnej użyć.

15. min. Szybka akcja Interu, po której Pandev, Eto'o i Stanković we trzech mają piłkę i tylko jednego obrońcę przed sobą. Nie potrafią się jednak dogadać, który z nich powinien go minąć i postanawiają po prostu przez niego przejść. Zaskakuje ich informacja, że obrońca nie jest fatamorganą.

14. min. Piotrek komplikuje sytuację:
hehe do rownania Kuby moge tylk dodac, ze skoro Inter> Bayern to po podstawieniu do drugiego rownania: Murihno > Inter - Bayern mozna stwierdzic, ze wyrazenie "Inter - Bayern" jest nieujemne:) Mam nadzieje,ze to pomoze w rozwiazaniu zadania.

Z Czuba - pierwszy portal sportowy dla matematyków. Jeszcze rozważymy tę kampanię reklamową.

13. min. Za Robbenem pod własną bramkę wraca nawet Wesley Sneijder. Przeszkadza mu tak długo, aż Robben oddaje piłkę Lahmowi. Kapitan Bayernu dośrodkowuje w pole karne, w którym nie ma żadnego jego kolegi. Bo tak.

11. min. Wrzutka Robbena w pole karne, a dokładniej - w ręce Julio Cesara. Akcja byłaby groźniejsza nawet gdyby Holender założył na głowę prześcieradło i zaczął robić "uuuuuuuuuu".

9. min. Ribery zbiega z lewego skrzydła do środka, podaje w pole karne do Gomeza, który strzela, ale Ranocchia blokuje uderzenie. A potem pada na ziemię i twierdzi, że nie wstanie, tak będzie leżał. Co można zrozumieć, biorąc pod uwagę, że chwilę później dostał korkiem od wychodzącego z bramki Julio Cesara.

7. min. Rzut rożny dla Bayernu. Wrzutka Robbena, piłka trafia przed pole karne do Ribery'ego, który przyjmuje ją i czeka, aż jakiś obrońca spróbuje mu ją zabrać. Ponieważ nikt nie próbuje, znudzony oddaje piłkę Julio Cesarowi.

5. min.

4. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Zawahanie obrońców Bayernu wykorzystuje Pandev i podaje za ich plecy. Z kolei stojący na spalonym Eto wykorzystuje zawahanie sędziego, który nie przerywa akcji. Napastnik Interu wychodzi sam na sam z Kraftem i strzałem po ziemi zdobywa bramkę!

3. min. Pierwsza akcja Bayernu. Robben ogrywa obrońcę na prawym skrzydle i zgrywa piłkę w pole karne, ale Lucio pokazuje, że potrafi podnieść nogę wyżej od przeciętnego karateki.

2. min. Kuba, czołowy fan naszej nowej rubryki:
W zeszłym roku mieliśmy: Inter > Bayern. W tym roku: Inter - Mourinho < Bayern. Co po przeniesieniu daje nam: - Mourinho < Bayern - Inter. Mnożymy razy -1 i otrzymujemy: Mourinho > Inter - Bayern. Ot, potęga algebry.... Cokolwiek z tego wynika.

1. min. Gramy.

20:40 Bayern pociesza się, że dziś na pewno nie zagra Diego Milito, który w finale Ligi Mistrzów był tak wredny, że strzelił obie bramki dla Interu. Ale i Inter się pociesza, że co im po Milito, skoro w tym sezonie strzelił ich raptem sześć. A taki Samuel Eto'o, który jak najbardziej zagra, strzelił już w tym sezonie 28 bramek.

20:35 Inter przyjechał do Monachium powtarzając sobie, że podczas dwóch poprzednich wizyt nie przegrywał. Z drugiej strony - Bayern powtarza sobie, że w Lidze Mistrzów wygrał siedem kolejnych meczów na własnym stadionie. Do Monachium nie musiał przyjeżdżać, bo już tam był.

20:25 Ostatnie dni również przemawiają na korzyść Bayernu, który w lidze zmiażdżył HSV 6:0, a jego piłkarze zaprezentowali się naprawdę świetnie (choć do Borussii Dortmund wciąż tracą 16 pkt.). Inter tylko zremisował na własnym boisku z Brescią 1:1. Oczywiście, Inter ma ten niezaprzeczalny atut, że wychodzi na boisko jako najlepsza drużyna w Europie. I nie zawaha się tego tytułu użyć. To może być dziś jego najważniejsza broń.

20:15 Milanu już nie ma, Romy już nie ma, czterech miejsc w Lidze Mistrzów też już Włosi mieć nie będą - zagarnęli je właśnie Niemcy - i tylko Inter się ostał. Przed obrońcą tytułu jednak nie lada zadanie - w pierwszym meczu lepszy był Bayern, który wygrał siedem ostatnich spotkań na własnym boisku w Lidze Mistrzów. Statystyki są zatem przeciwko Interowi. Czy Włosi zdołają przeciwstawić się statystykom?