(342)

Liczba oddanych głosów: 441

Wi�cej o wydarzeniu

Liga Mistrzów. Kim jest Saul Niguez?

"Potrzebujesz wygrać z Bayernem? Lepiej zadzwoń do Saula - sklecony naprędce dowcip nawiązujący do popularnego serialu "Better call Saul", sugeruje, że półfinał Ligi Mistrzów na Vicente Calderon miał bohatera jednostkowego. Ale bohaterem zbiorowym było Atletico. - pisze na swoim blogu "W polu karnym" Dariusz Wołowski, dziennikarz "Gazet Wyborczej" i Sport.pl.

• KONIEC

Po wtorkowej mordędze, pewnie nie spodziewaliście się takiego obrotu spraw i nadal przecieracie oczy ze zdumienia. Za nami niesamowicie emocjonujący, fantastyczny mecz, którego ukoronowaniem - tyle że na samym początku - był cudowny gol. W rewanżu nie spodziewamy się niczego innego. Czy to możliwe, że Atletico wyeliminuje mistrza Niemiec? W tej chwili, wydaje się bardzo możliwe. Ale Bayern ma również duże szanse. Oby do wtorku!

• 90. min. + 5

Koniec meczu.

• 90. min. + 3

Vidal! To powinna być bramka... Lewandowski fantastycznie odegrał do Vidala, ale ten nie trafił czysto w piłkę.

• 90. min. + 2

Dośrodkowanie głęboko w pole karne, Benatia świetnie się urywa i nawet w niezłym kierunku uderza piłkę głową, ale Oblak jest czujny a strzał jest za słaby.

• 90. min. + 1

Jeśli nie teraz, to kiedy? Bayern buduje atak pozycyjny. Warto dodać, że robi to bardzo statycznie. Zdenerwował więc się Alaba i huknął z dystansu! Ze skutkiem takim samym, jak w poprzednich próbach... Czyli mizernym. No, może z wyjątkiem tego uderzenia w poprzeczkę.

• 89. min.

Koke z rzutu rożnego. Piłka spada na nogę ustawionego poza polem karnym Fernandeza, który dość fatalnie kiksuje. Zupełnie jak nie on, a w każdym razie nie dzisiaj.

• 88. min.

Vidalowi puściły nerwy. Chilijczyk sfaulował Juanfrana i otrzymał żółty kartonik.

• 85. min.

Saul Niguez dostaje kartkę, bo zbyt wolno opuszcza boisko. Słusznie. Na boisku pojawia się - i w pięć minut postara się rozkręcić - Partey!

• 84. min.

Jedna mała zła wiadomość dla sympatyków Bayernu. Atletico pod wodzą Simeone, nigdy nie straciło gola na własnym stadionie po 60. minucie spotkania.

• 82. min.

Koke pędzi lewym skrzydłem. Wybiega poza linię boczną i biegnie dalej. Akcja przerwana, ale skoro dalej pędzi, to rozpędzony w jego kierunku Benatia postanawia i tak go skasować. Koke cierpi na murawie. Zaczyna się przepychanka. Na miejsce zdarzenia pędzi Neuer. Wobec tego, i Neuer, i Benatia dostają po kartce.

• 81. min.

Mueller zgrał do Lewandowskiego, ten sprytnie przepuścił piłkę do Alaby. I może tego żałować... Strzał Alaby powędrował wysoko nad bramką.

• 79. min.

Koledzy znowu próbują zmusić Neuera do błędu, ale bramkarz znowu w porę wybija. Bayern ponownie zepchnięty głęboko do defensywy, Atletico naciera.

• 77. min.

Ostatnia zmiana w ekipie gości. Schodzi Bernat, wchodzi Benatia.

• 75. min.

Gooooaniema! Torres wpadł w pole karne po świetnym podaniu Griezmanna, minął obrońcę w stylu Saula Nigueza i z bardzo ostrego kąta, ładnie podciętą piłką nad kolejnym obrońcą... trafił w słupek! Piłka zmierza na początek pola karnego, skąd Koke błyskawicznie dobija. Ale Neuer jest już na posterunku.

• 74. min.

Co za tempo spotkania! Przed chwilą Atletico szukało sposobu na zdobycie drugiej bramki, ale teraz znów bohaterem okazał się Oblak! Bayern przeprowadził szybki kontratak, a Chilijczyk popisał się atomowym strzałem z przed pola karnego!

• 72. min.

Xabi Alonso brzydko zaatakował od tyłu Kokego. Dobrze, że wślizg wykonał przy niewielkiej prędkości.

• 70. min.

Guardiola stawia na ofensywę! Boisku opuścił Thiago, a na murawie zameldował się Mueller. Może obecność Niemca pomoże Lewandowskiemu?

• 69. min.

Vidal prawie podał piłkę Griezmannowi na własnej połowie. Do wrogiego przejęcia zabrakło milimetrów. Bayern próbuje uspokoić jakoś grę i cofa się na start. Chwilę później, Vidal znowu podaje do rywala. Ma szczęście, że na cudzej połowie.

• 68. min.

Saul popisał się ładnym indywidualnym rajdem na prawym skrzydle. Zatrzymał go dopiero Alaba. Austriak przekroczył przepisy, ale arbiter się zagapił...