Stoke

Odśwież
44
Po meczu:

Kanonierzy nie przypominali zespołu z meczu z Barceloną. Mimo, że prowadzili już od ósmej minuty to bardzo męczyli się z gośćmi ze Stoke, którzy szczególnie w drugiej połowie wysoko zawiesili poprzeczkę. Mecz nie mógł się podobać, dużo brutalnej gry i mało widowiskowych akcji.

Menedżer Kanonierów Arsene Wenger będzie z niecierpliwością czekał na czwartek, gdy badania lekarskie przejdą Cesc Fabregas i Theo Walcott, którzy musieli opuścić boisku z powodu kontuzji. Ich kontuzja to szczególnie zła wiadomość dla Arsenalu, który w najbliższych tygodniach będzie grał co trzy dni na czterech frontach.

Kolejny dobry mecz rozegrał Wojciech Szczęsny. W pierwszej połowie fenomenalnie obronił strzał Johna Carew. Nadal jednak szwankuje u niego gra nogami.

90. min. +5 Koniec meczu! Trzy punkty zostają w Londynie!

90. min. +4 W ostatnich minutach atakuje tylko Arsenal.

90. min. +1 Doliczone aż pięć minut spotkania.

90. min. Okazja dla Stoke! Pennant z rzutu wolnego w boczną siatkę!

87. min. Zmiana w Stoke. Wilkinson za Wilsona. Wchodzi... obrońca. Huth prawdopodobnie powędruje do ataku.

84. min. Żółta kartka dla Wilsona za faul na Chamakhu.

80. min. Z boiska schodzi też Bendtner. Za niego Chamakh.

78. min. Zmiana w drużynie gości. Fuller za Waltersa.

75. min. Głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderza Bendtner. Wysoko nad bramką.

71. min. Zmiana przeprowadzona. Denilson za Walcotta. Arsenal z powodu kontuzji traci drugiego zawodnika. Jeszcze w pierwszej połowie zszedł Fabregas.

70. min. Do wejścia szykuje się Denilson.

69. min. Brutalnie potraktowany Walcott, sędzia nie widzi faulu! Anglik zwija się z bólu. Możliwe, że będzie potrzebna zmiana.

65. min. Chwilę później Walcott po podaniu Arszawina przestrzelił. Anglik za bardzo odchylił się przy oddawaniu strzału. Miał przed sobą pustą bramkę.

64. min. Wilshere z woleja z pierwszej piłki zza pola karnego prosto w ręce Begovicia.

62. min. Próba prostopadłego podania Songa, w ostatniej chwili udana interwencja wślizgiem Shawcrossa.

58. min. Delap z autu w pole karne, Szczęsny nie doszedł do piłki, ale na jego szczęście Huth ponad bramkę.

55. min. Żółta kartka dla Clichy'ego. Mecz zrobił się bardzo brutalny.

51. min. Francuz wraca już na boisko.

50. min. Delap zderzył się z Sagną. Francuz potrzebuje pomocy medycznej.

48. min. Niebiezpiecznie pod bramką Szczęsnego. Głową Shawcross, piłka odbija się od Djourou i wychodzi na rzut rożny.

46. min. Zaczynamy drugą połowę meczu.

Przerwa:

Po pierwszej połowie spotkania w pełni zasłużenie Arsenal Londyn prowadzi ze Stoke City 1:0 po golu Squillaciego. Wcześniej bliski strzelenia bramki był Walcott, Anglik trafił w słupek. Po szybko strzelonej bramce Kanonierzy nie atakowali zbyt zaciekle, rozgrywali piłkę głównie w środkowej części boiska. Wojciech Szczęsny spocić musiał się tylko raz, gdy świetnie obronił strzał Carew.

46. min. +1 Arbiter kończy pierwszą połowę.

45. min. Sędzia dolicza jedną minutę.

44. min. Nieudane wybicie Szczęsnego trafia prosto do Whiteheada. Ten wysoko nad bramką.

43. min. Żołta kartka dla Waltersa za faul na Walcotcie.

42. min. Dośrodkowanie Pennanta z rzutu wolnego, piąstkuje Szczęsny.

40. min. Groźna sytuacja dla Arsenalu. Rzut wolny z 20 metrów. Piłka po strzale Nasriego o niewiele minęła bramkę gości.

37. min. W powtórkach widać było, że piłka po strzale Carew zmierzała do bramki tuż przy prawym słupku.

36. min. Parada Szczęsnego! Potężny strzał z woleja sprzed pola karnego Carew. Polak wybija piłkę do boku.

34. min. Pomysłowe prostopadłe podanie Wilshere'a do Nasriego, ale Francuz nie dochodzi do piłki.

33. min. Za mocne dośrodkowanie Nasriego. Begović rozpocznie od swojej bramki. Przez większą część meczu przy piłce Arsenal.

27. min. Składna akcja Arsenalu zakończona strzałem Arszawina. Begović na posterunku.

26. min. Carew kopnął Wilshere'a, ale sędzia nie reaguje.

22. min. Niedokładne podanie Songa do Walcotta, piłka w rękach Begovicia.

18. min. Arsenal po strzelonej bramce nie rzucił się do ataku tak jak chociażby w meczu z Newcastle. Podopieczni Arsene'a Wengera kontrolują przebieg spotkania. Stoke nie dochodzi do żadnych sytuacji strzeleckich. Szczęsny bezrobotny.

14. min. Pierwsza zmiana w Arsenalu. Kontuzjowanego Fabregasa zmienia Arszawin. Nowym kapitanem Nasri.

10. min. Nadal dominują Kanonierzy.

8. min. Gol dla Arsenalu! W zamieszaniu w polu karnym najsprytniejszy był Squillaci, który strzałem głową trafił do siatki. Asystował Bendtner.

6. min. Mecz w środku tygodnia nie posłuży kasie klubowej Kanonierów. Na trybunach wiele wolnych miejsc.

3. min. I od razu z impetem gospodarze! Fabregas do Walcotta, a ten w słupek!

1. min. Spotkanie rozpoczęte.

Przed meczem:

Arsene Wenger nie będzie mógł w tym meczu skorzystać z kontuzjowanych Robina Van Persiego i Laurenta Koscielnego. Jednocześnie francuski menedżer ma nadzieję, że obaj wyzdrowieją na niedzielny finał Pucharu Ligi przeciwko Birmingham. Do gry powraca nieobecny w meczu Pucharu Anglii przeciwko Leyton Orient Johan Djourou.

Osiem ostatnich meczów w Londynie pomiędzy tymi zespołami zakończyło się zwycięstwem Kanonierów. Mało kto wyobraża sobie, żeby dzisiaj było inaczej. W bramce gospodarzy zagra Wojciech Szczęsny.