Finisz Rajdu Dakar. Carlos Sainz wygrał z Al-Attiyah. Kapitalny Sonik

Komentarze
Od?wie?
19
Zapis relacji na żywo z ostatniego etapu

18:05 Sainz bliski wygranej był już w zeszłym roku, ale na jednym z ostatnich odcinków popełnił fatalny błąd i miał wypadek. Nie wiadomo, czy Hiszpan będzie dalej startował w Dakarze. Volkswagenowi bardzo na tym zależy, w tym roku koncern zapłacił podobno Sainzowi milion euro za udział w rajdzie.

17:55 - Wiedzieliśmy, że dzisiejszy odcinek jest stosunkowo prosty, jechaliśmy ostrożnie, żeby nie popełnić błędu. Myślę, że zasłużyłem na to zwycięstwo - mówi Sainz na mecie. - Jestem szcześliwym facetem - dodaje.

17:53 Sainz już utonął w objęciach Krisa Nissena, szefa sportu w Volkswagenie. To wielki dzień także dla niego - pierwsze trzy miejsca dla jego kierowców.

17:45 Carlos Sainz wygrywa Rajd Dakar 2010! Al-Attiyah robił co mógł, jednak wygrał ostatni odcinek z przewagą jedynie 36 sekund, zabrakło ponad 2 minut.

17:40 201 kilometr - Al-Attiyah dodał kolejne 10 sekund przewagi, jedzie świetnie, ale Sainz czuje się bezpiecznie. Już chyba tylko awaria mogłaby odebrać Hiszpanowi wygraną.

17:34 Cały czas wybieramy najważniejsze wydarzenie tegorocznego Dakaru. Możecie głosować na specjalnym serwisie Dakar 2010.

17:30 Kolejny pomiar czasu - tym razem 177 kilometr, Al-Attiyah zwiększył przewagę, ale to ciągle tylko 24 sekundy. Sainz już może czuć się zwycięzcą? Do mety 29 kilometrów.

17:27 Rywalizację podczas tegorocznego Dakaru opisał wczoraj korespondent Sport.pl w Chile i Argentynie.

17:25 Sainz to były mistrz WRC. Al-Attiyah jest natomiast katarskim księciem, który regularnbie i na wysokim poziomie zaczął startować stosunkowo późno. W przyszłym roku będzie rywalizował z Michałem Kościuszko w cyklu SWRC.

17:15 Na 121 kilometrze, gdzie ulokowany jest drugi pomiar czasu przewaga Katarczyka wzrosła do 18 sekund. Nasser musi odrobić jeszcze dwie i pół minuty. Będzie ciężko, jeśli Carlos nie popełni błędu.

17:01 Na szczeście pewny trzeciego miejsca może być trzeci kierowca Volkswagena Mark Miller. Jakby prowadząca dwójka przeszarżowała, to zawsze jest jeszcze jeden kandydat VW do wygranej.

17:10 Al-Attiyah i Sainz pędzą jak tylko mogą. Szef motorsportu w Volkswagenie Kris Nissen umiera chyba ze strachu czekając na nich na mecie.

17:05 W sepecjalnym serwisie Sport.pl dotyczącym Dakaru umieściliśmy sondaż. Wybieramy najważniejsze wydarzenie tegorocznego rajdu. Głosujcie TUTAJ.

17:00 Katarczyk z hiszpanem jadą w jednym zespole Volkswagen Red Bull, ale od kilku dni ze sobą nie rozmawiają. O szczegółach pisał korespondent Sport.pl w Chile i Argentynie Jakub Dybalski. Były kłótnie, pretensje...

16:53 25 minut temu ruszyły samochody. Czołówka przejechała już przez pierwszy pomiar czasu - Prowadzi Al-Attiyah, drugi Sainz, który traci na razie zaledwie 4 sekundy. Przypomnijmy, że obaj walczą o wygraną w całym rajdzie.

16:50 Sonik wygrał dzisiejszy etap zdecydowanie. Pokonał najgroźniejszego rywala Francuza Christophe'a Declercka o ponad cztery minuty, ale to i tak za mało o ponad trzy by być czwartym. Polak zakońćzył Rajd Dakar na piątym miejscu. W zeszłym roku był trzeci.

16:45 Sonik tracił przed dzisiejszym etapem siedem i pół i minuty do czwartego w klasyfikacji Christophe'a Declercka. Ale od początku ostatniego etapu jechał fantastycznie...

16:30 Jakub Przygoński jest już na mecie. Obronił ósme miejsce w klasyfikacji generalnej, co jest najlepszym wynikiem w historii startów polskich motocyklistów w Rajdzie Dakar.