Bundesliga. Werder przegrał z Bayernem po pięknym meczu

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
31
Stojący na bardzo wysokim poziomie mecz zaczął się świetnie dla Werderu. Pięknym strzałem pod porzeczkę popisał się Hunt i było 1:0. W tym czasie druga linia Bayernu całkowicie rozbiła się o pomoc Werderu, a napastnicy zostali odcięci od podań.

Jednak z biegiem czasu lider zaczął dochodzić do głosu. Drużynowa gra zaowocowała kilkoma groźnymi sytuacjami, a dwie z nich na bramki zamienili Müller i Olic. Werder też stwarzał zagrożenie pod bramką rywala, ale ani Almeida ani Marin nie potrafili pokonać Butta, a w drugiej połowie Resinga.

Aż do 75. minuty, kiedy to Almeida wreszcie zdołał doprowadzić do wyrównania, mimo że to Bayern miał w tym czasie przewagę. Krótko z jednego punktu cieszyli się gospodarze. Przepiękny strzał Robbena z rzutu wolnego trafił w samo okienko bramki Wiese i na 10. minut przed końcem to Bayern miał w kieszeni trzy punkty.

Werder próbował, ale lider kontrolował sytuację i po 92. minutach świetnego meczu szóste zwycięstwo z rzędu zanotował Bayern Monachium.

90. min. +2 Koniec tego rewelacyjnego spotkania. Werder przegrywa u siebie z Bayernem 2:3.

90. min. Sędzia dolicza 2. minuty. Ale raczej wpadnie 4. gol dla Bayernu niż wyrównująca bramka Werderu.

89. min. Bayern w natarciu. Blisko jest lider zainkasowania kolejnych 3. punktów.

85. min. Ribery strzela mocno, ale wprost w bramkarza. Rzut rożny.

79. min. GOL dla Bayernu! Robben uderzał (dośrodkowywał?) z prawej storny z około 25. metrów. Piłka trafiła w samo okienko bramki zaskoczonego Wiese! Kolejna piekna bramka. Tak jak piękny jest ten mecz.

78. min. Van Buyten z metra nie trafił w bramkę. Po czym szybko pobiegł na swoją nominalną pozycję - obrońcy.

75. min. GOL dla Werderu! Bramka wyrównująca! Almeida tym razem pokonuje Resinga. Mamy 2:2.

75. min. Özil zakręcił czterema obrońcami Bayernu, dograł wprost na głowę Almeidy, a ten przestrzelił dosłownie o centymetry. Piękna akcja w brazylijskim stylu.

70. min. Przekombinowali piłkarze Werderu. Rzut wolny z 20. metrów rozegrali w taki sposób, że w momencie strzału mur był dwa metry od piłki.

67. min. Znów świetna akcja Bayernu. W ostatniej chwili podanie do Olica przecina obrońca. Werder w tym fragmencie gry ogranicza się do długich, zazwyczaj niecelnych, dośrodkowań.

65. min. Podanie otwierające Müllerowi drogę do bramki trafiło go w...piętę i tyle z doskonałej sytuacji.

62. min. Olic indywidualnymi "popisami" zaprzepaścił groźna kontrę Bayernu. Lepiej idzie liderowi, kiedy gra drużynowo.

58. min. Rensing, który zmienił Butta po pierwszej połowie, wybronił sytuację sam na sam.

54. min. Sam na sam Gomeza! Wiese rzucił się mu pod nogi, wybił piłkę, Gomez zdołał dojść do niej pownownie i uderzył na pustą bramkę. W ostatniej chwili Borowski zatrzymuje futbolówkę.

52. min. Robben uderza z 14. metrów sporo obok słupka. Otwarcie drugiej połowy z obu stron imponujące. Mniej dobrego można powiedzieć o obronach obu klubów.

50. min. Bayern odpowiada groźną akcją. Piłkę na 16. metrze przyjął ...właśnie, gdyby przyjął Gomez, miałby przed sobą tylko jednego obrońcę i bramkarza. Ale piłka odskoczyła Niemcowi i z kontrą mógł wyjść Werder.

46. min. Werder zaczyna drugą połowę od doskonałej sytuacji - rzut wolny z 17. metrów. Jednak strzał poszybował jakieś 20 metrów ponad bramką.

45. min. Koniec pierwszej, bardzo ciekawej połowy. Werder zaczął mocno, szybko strzelił bramkę i zagęszczając środek pola uniemożliwił Bayernowi skuteczną grę ofensywną. Jednak już po 20. minutach lider doszedł do głosu. Przeprowadził kilka groźnych akcji, a dwie z nich zakończyły się golami. Szanse Werderu na punkty wciąż są jednak duże, bo drużyna z Bremy nie zamierza poddać się bez walki.

44. min. Znów rusza Bayern. Groźną sytuację przerywa faulem Wiese. Dostaje żółtą kartkę, ale ratuje drużynę.

43. min. Borowski strzela z woleja i po koźle. Jednak Butt spokojnie łapie piłkę.

41. min. Uderzenie z 35. metrów z rzutu wolnego trafia w nogi obrońców Bayernu. Ale brawa dla Werderu za walkę. Nie spuścili głów po utracie drugiej bramki.

36. min. GOL dla Bayernu! Dośrodkowanie z prawej storny przeszło przez całe pole karne i trafiło do wbiegającego Olica. Temu nie pozostało nic innego, jak skierować piłkę do pustej bramki.

31. min. Kolejna świetna kombinacja Bayernu. W pole karne wpadł Robben, ograł obrońcę, ale nie starczyło mu już czasu no skuteczny strzał. Tylko rzut rożny.

29. min. Obie drużyny przyśpieszyły, więc mecz nabrał rumieńców. Po jednym groźnym strzale z obu stron - na posterunku jednak bramkarze.

25. min. GOL dla Bayernu! Koronkową akcję drużyny zakończył płaskim, precyzyjnym strzałem z 10. metrów Müller. Wcześniej świetnie dogrywał Schweinsteiger, a pod nogami piłkę sprytnie przepuścił Gomez.

23. min. Groźną akcję prawą stroną Werderu zaprzepaścił Özil wrzucając piłkę wprost na klatkę piersiową obrońcy Bayernu.

19. min. Werder przyjął skuteczną, jak na razie, taktykę. Atakują Bayern bardzo wysoko, stosują pressing, nie dają się rozpędzić szybkim skrzydłowym lidera Bundesligi.

13. min. Płaski strzał Schweinsteigera po akcji Robbena. Prosto w bramkarza.

10. min. GOL dla Werderu! Rewelacyjne uderzenie z ostrego kąta pod poprzeczkę Hunta! Butt bez szans. Cóż za otwarcie Werderu.

5. min. Wyrównany początek meczu. Druga linia Werderu skutecznie powstrzymuje Bayern.