WTA w Moskwie. Ula Radwańska lepsza od Schiavone w I rundzie

• poniedziałek, 15 października 2012
  • W meczu I rundy halowego turnieju w Moskwie Urszula Radwańska (30 WTA) bez problemu pokonała Włoszkę Franscescę Schiavone (34 WTA) 6:3, 6:1. Kolejną rywalką Polki będzie jedenasta w światowym rankingu Karolina Woźniacka.

• 1:6 Koniec meczu! Polka wykorzystuje pierwszą piłkę meczową i wygrywa ostatniego gema do 15!

• 1:5 Kolejny dobry gem Radwańskiej, w którym Włoszka nie miała nic do powiedzenia. Schiavone zdołała wygrać zaledwie jedną piłkę.

• 1:4 Włoszka się jeszcze nie poddaje. Wygranego gema pieczętuje efektownym smeczem.

• 0:4 Polce wychodzi już niemal wszystko. Pokazuje, że jej wysoka pozycja w rankingu to nie przypadek. Gra pewnie, od czasu do czasu popisuje się skrótem. Brawo!

• 0:3 Schiavone nie ma pomysłu na wyraźnie rozkręconą Radwańską. Polka przełamuje Włoszkę wygrywając gema do 15.

• 0:2 Przyciśnięta do muru Radwańska gra znakomicie! Schiavone miała break pointa, ale Polka zaczęła nagle grać takie piłki po liniach, że Włoszka nie miała nic do powiedzenia.

• A tu jeszcze statystyki z pierwszej partii:

• 0:1 Drugiego seta Radwańska rozpoczyna najlepiej jak można - od przełamania.

• A jeśli Polka wygra dzisiejsze spotkanie zmierzy się w kolejnej rundzie z tą zawodniczką:

Karolina Woźniacka

• 3:6 Doskonały gem Polki zakończony pierwszym asem serwisowym. Radwańska prowadzi w setach 1:0. Oby tak dalej!

• 3:5 Pierwszy od dłuższego czasu gem dla Włoszki. Polka nieco zaryzykowała próbując bardziej kombinacyjnej gry, ale nie opłaciło się.

• 2:5 Radwańska znów wyszła z opresji przy własnym serwisie. Przegrywała już 15:40, a w sumie Włoszka miała trzy break pointy. Końcówka należała jednak do Polki, która nie gra dziś rewelacyjnie, ale przynajmniej nie popełnia tylu łatwych błędów. Ten obrazek mówi wszystko...

• 2:4 Czwarty z rzędu gem dla Radwańskiej! Polka miała aż trzy break pointy. Schiavone nie dotrzymała kroku Urszuli przy długiej wymianie i ostatnią piłkę wyrzuciła daleko w aut.

• 2:3 Po podwójnym błędzie serwisowym Ula była w ogromnych opałach - rywalka miała dwie piłki na przełamanie. Kolejne serwisy Polki były już na tyle dobre, że Włoszka nie była po nich w stanie trafić dobrze w kort. I mamy Radwańską po raz pierwszy na prowadzeniu.

• 2:2 I jest przełamanie Radwańskiej! Na korcie w Moskwie oglądamy dziś mnóstwo błędów, tym razem więcej popełniła rywalka.

• 2:1 Jest pierwszy gem dla Radwańskiej. Tym razem Polka serwowała nieco mocniej i nieco bardziej celnie niż za pierwszym razem, czego efektem były błędy rywalki. Ula wygrywa podanie do 15. Ostatnią piłką Włoszka trafia w siatkę.

• 2:0. Ula nie weszła dobrze w mecz. Drugiego gema przegrywa do zera. Nie może się wstrzelić w kort. Z niedowierzaniem kręci głową.

• 1:0 Niestety kiepski początek Polki. Radwańska przegrywa swoje podanie na przewagi. Ostatnią piłkę wyrzuca w aut.

• Zaczęły! Polka prowadzi 30:15.

• Schiavone wygrała losowanie monetą i na początek woli odbierać serwy Polki. Za chwilę startujemy!

• Koniec meczu - Istomin wygrywa ostatnią partię 6:1. Za chwilę na kort wyjdą Ula Radwańska i Franscesca Schiavone.

• Istomin prowadzi już 5:1 w trzecim secie. Mecz Urszuli Radwańskiej coraz bliżej.

• Istomin wygrywa drugiego seta 7:5. Musimy się więc jeszcze uzbroić w cierpliwość. Oficjalnie rozpoczęcie spotkania Polki zostało teraz przesunięte na godz. 17.30.

• Zanim rozpocznie się mecz warto rzucić okiem na statystyczne porównanie obu tenisistek przygotowane przez oficjalną stronę WTA.

• Spotkanie zaplanowano na 16.30, ale rozpocznie się dopiero po zakończeniu meczu Denisa Istomina z Bjoernem Phauem. Pierwszego seta wygrał 7:5 ten drugi, a w drugim prowadzi 6:5 tenisista z Uzbekistanu. Na rozpoczęcie pojedynku możemy więc jeszcze trochę poczekać.

• Choć Radwańska plasuje się wyżej w rankingu - jest na 30. pozycji, a Włoszka na 34. - faworytką jest raczej Schiavone. To zwyciężczyni Rolanda Garrosa sprzed dwóch lat . W każdym z wielkoszlemowych turniejów udało jej się dojść do ćwierćfinału. 22-letnia Polka nie może poszczycić się jeszcze takimi sukcesami, ale jest o dziesięć lat młodsza od rywalki.

• W meczu I rundy halowego turnieju WTA w Moskwie Urszula Radwańska mierzy się z Włoszką Franscescą Schiavone. Do tej pory obie zawodniczki grały ze sobą tylko raz. W 2009 roku w australijskim Hobart Polka wygrała 6:3, 7:6. Jak będzie dziś? Przekonamy się niebawem!