2 : 1
Komentarze
Od?wie?
34
Szwedzi pokonali Serbów, jednak na boisku nie było widać ich dominacji. Serbowie oddali więcej celnych strzałów, a bramki dla gospodarzy padły po fatalnych błędach piłkarzy Serbii. Przy golu Toivonena zawinił bramkarz Aleksić, a do faulu na rzut karny zmusił rezerwowego Kahrimana blok obronny jego drużyny.
Dla Szwedów jest to szóste kolejne zwycięstwo. Serbowie nie wygrali czwartego meczu z rzędu.

90. min. +3 Koniec meczu. Szwecja odnosi szóste kolejne zwycięstwo.

90. min. Arbiter doliczył 3 minuty.

84. min. Kolarov bliski strzelenia bramki, jednak w porę interweniował Olsson.

81. min. Boisko opuścił Zlatan. Jego miejsce zajął Wernbloom.

76. min. Świetna, zespołowa akcja Szwedów, w której główne role odgrywali Ibrahimović, Hysen i Kallstrom. Ten ostatni zakończył ją bardzo silnym strzałem, ale bramkarz zbił piłkę na rzut rożny.

71. min. Zmiana w szwedzkiej bramce. Wiland w miejsce Isakssona.

67. min. Ciekawa statystyka. Strzały celne: 4-8. Jednak to Szwedzi prowadzą.

66. min. Petrović strzelał z 20 metrów. Być może Isaksson miałby więcej problemów, gdyby Serb nie stracił równowagi przy uderzeniu.

65. min. Zbyt słaby strzał Larssona zza pola karnego. To nie mogło zaskoczyć bramkarza Serbii.

63. min. Ibrahimović faulowany przy akcji w swoim stylu, którą zakończył celnym podaniem piętką do jednego z partnerów. Kolejna zmiana w drużynie gości. Matić zmienił Ignjovskiego.

55. min. Boisko opuszcza strzelec pierwszej bramki Toivinen. W jego miejsce Hysen.

52. min. Ibrahimović pewnie wykonał jedenastkę. Bramkarz Serbów rzucił się w drugą stronę.

51. min. Rzut karny dla Szwecji! Rezerwowy bramkarz Kahriman faulował Toivonena!

48. min. Niebezpieczne dośrodkowanie z prawej strony boiska, ale Tosicia ubiega jeden ze Szwedów.

46. min. Rozpoczęli po przerwie.

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy.

45. min. Sędzia doliczył jedną minutę.

44. min. Strzał oddawał Zlatan Ibrahimović, ale uderzenie było na tyle niecelne, że piłka wylądowała na trybunach.

40. min. Szybkie tempo spotkania nie ulega zmianie, ale w ostatnich minutach piłka przebywa głównie w środku boiska, nieczęsto znajdując się pod którąkolwiek z bramek.

34. min. Isakssona próbował strzałem z połowy boiska zaskoczyć Petrović, który chwilę wcześniej przepuścił piłkę między nogami jednego z rywali. Jego zmierzający pod poprzeczkę strzał na rzut rożny wybił interweniujący w ostatniej chwili Isaksson!

32. min. Szwedzi sygnalizują, że jeden z serbskich obrońców dotknął piłkę ręką w polu karnym. Arbiter pozostał niewzruszony.

27. min. 1-1! Subotić! Bramka także po rzucie rożnym. Subotić wygrał pojedynek powietrzny, a jego strzał głową był zbyt dokładny dla Isakssona!

26. min. Rzut wolny dla Serbów z 18 metrów. Po rykoszecie, instynktownie klatką piersiową piłkę wybija przed siebie bramkarz Szwedów, a dobitkę rywali broni z równie ogromnymi problemami. Rzut rożny dla gości.

23. min. Gol! 1-0! Bramka po rzucie rożnym. Dośrodkowanie wyłapuje bramkarz Serbów, ale piłka wypada mu z rąk. Ola Toivonen wbija ją do bramki z najbliższej odległości. Fatalny błąd Aleksicia.

22. min. Trzeci rzut rożny dla gospodarzy. Poprzednie dwa sprawiły Serbom wiele problemów.

14. min. Kolejny dobry kontratak. Tym razem popisali się nim Serbowie. Strzałem kończył akcję Tosić, ale Isaksson złapał piłkę w dwie ręce.

9. min. Indywidualna akcja Lazovicia, który wygrywa pojedynek z dwoma piłkarzami Szwecji i decyduje się na strzał z 16 metrów. Piłka przeleciała metr nad poprzeczką!

5. min. Niesamowity kontratak Szwedów. Trzy zagrania z pierwszej piłki i zbiegający na lewe skrzydło Toivonen zagrał do wybiegającego sam na sam Kallstroma. Serbów uratowała interwencja na przedpolu bramkarza Aleksicia, ale piłka przez niego wybita spadła pod nogi Larssona. Ten uderzył płasko z kilkudziesięciu metrów, ale Aleksić ponownie z ogromnym trudem zdołał wybić piłkę końcówkami palców!

3. min. Pierwszy strzał Serbów. Lekić zza pola karnego. Bardzo niecelnie.

2. min. Piłka uderzona głową przez Ibrahimovicia trafia w boczną siatkę. Szwed faulował jednak obrońcę Serbii.

2. min. Pierwsza akcja gospodarzy. Indywidualny pojedynek Ibrahimovicia z obrońcą gości i Szwedzi mają rzut rożny.

1. min. Ibrahimović i Toivonen rozpoczęli od środka.

18:50 Przed meczem:
Szwecja od pięciu spotkań pozostaje niepokonana. Serbowie z kolei nie wygrali żadnego z trzech ostatnich spotkań (z Hiszpanią, Francją i Cyprem).

Szwecja
Bramki: Toivonen (23.), Ibrahimović (52.) Skład: Isaksson (71. Wiland) - Olsson, Granqvist, Mellberg, Lustig (74. Olsson) - Kallstrom, Svensson - Elm, Ibrahimović (81. Wernbloom), Larsson - Toivonen (55. Hysen)
Serbia
Bramki: Subotić (27.) Skład: Aleksić (46. Kahriman) - Luković, Maksimović, Subotić - Obradović (77. Obradović), Ignjovski (63. Matić), Petrović, Tomić - Lazović, Lekić (46. Scepović), Tosić