Liga turecka. Trabzonspor - Sivasspor 2:1. Grosicki i Mierzejewski w formie

2 : 1
Komentarze
Od?wie?
32
Starcie czwartego z ósmym zespołem ligi tureckiej zaczęło się od huraganowych ataków gospodarzy. Już w 2. minucie znakomitym strzałem z dystansu popisał się Adrian Mierzejewski, ale jego uderzenie na raty obronił Atilla. Były gracz m.in. Wisły Płock i Polonii Warszawa był najlepszym piłkarzem na boisku w pierwszej połowie. Miał udział udział przy wszystkich akcjach Trabzonsporu, które mogły zakończyć się golem.

Raz nawet w 31. minucie bramkarz Sivassporu wyciągał piłkę z siatki po strzale Buraka Yilmaza, ale sędzia uznał, że turecki piłkarz był na spalonym. Chwilę później na niespodziewane prowadzenie wyszli słabo do tej pory spisujący się goście. Gola na 1:0 zdobył Ricardo Pedriel.

Takim wynikiem zakończyła się pierwsza odsłona. W drugiej - nieco mniej widoczny był Mierzejewski, za to świetną formę zaprezentował Grosicki. Były piłkarz m.in. Legii Warszawa i Jagiellonii Białystok do 82. minuty, kiedy został zmieniony przez Cichana, popisał się kilkoma rajdami z prawej strony boiska i rozpoczynał groźne kontry. Żadnego z jego dobrych podań nie wykorzystali jednak koledzy z zespołu.

Mierzejewski został zaś zmieniony w 68. minucie i w sumie trudno zarzucić trenerowi Trabzonsporu, że była to zła decyzja skoro kilkanaście sekund później wprowadzony za niego Alanzinho zdobył wyrównującą bramkę. Od tego momentu Sivasspor już nie istniał. Co prawda w 75. minucie fatalnym pudłem 'popisał' się Altintop, który z dwóch metrów nie trafił na pustą bramkę, ale już sześć minut później gola na 2:1 strzelił Volkan. W końcówce gospodarze mogli strzelić jeszcze jedną bramkę, ale rzutu karnego nie wykorzystał Burak.
Po tym spotkaniu Trabzonspor przesunął się na trzecie miejsce w tabeli Super Lig. Sivasspor pozostaje na ósmej pozycji.

Tak relacjonowaliśmy spotkanie na żywo:

II połowa:

90. min. Koniec meczu!

85. min. Nie ma gola! Atilla broni zbyt lekki strzał Buraka z jedenastu metrów.

84. min. Rzut karny dla Trabzonsporu! Atilla fauluje w polu karnym Buraka.

82. min. Grosicki schodzi z boiska.

81. min. GOL dla Trabzonsporu! 2:1. Volkan przejął bezpańską piłkę w polu karnym i z 10 metrów uderzył nie do obrony.

75. min. Ależ pudło Altintopa! Miał przed sobą pustą bramkę, od której dzieliły go dwa metry. A strzelił obok słupka. Szkoleniowiec gospodarzy nie ukrywa swojej wściekłości. Chwilę wcześniej dobrą sytuację po kolejnej akcji Grosickiego zmarnował Sivasspor. Polak gra w drugiej połowie znakomicie.

69. min. Alanzinho strzelił gola zaledwie kilkanaście sekund po tym, jak wszedł na boisko za Adriana Mierzejewskiego.

68. min. GOL dla Trabzonsporu! 1:1. Znakomite podanie Altintopa na lewe skrzydło do Alanzingo, który uderzeniem bez przyjęcia umieszcza piłkę w siatce.

61. min. Kolejna dobra akcja Grosickiego. Reprezentant Polski popisał się znakomitym podaniem przez pół boiska na prawe skrzydło. Późniejszego dośrodkowania nie wykorzystał jednak Eneramo, który uderzył głową ponad bramkę.

58. min. Erman Kilic uderza z dystansu metr nad bramką. Dobrą akcję Sivassporu rozpoczął szybkim rajdem Grosicki.

55. min. Volkan kopnął przy linii Kagana i doszło do przepychanki. Mierzejewski musiał uspokajać kolegę z zespołu, który może mówić o szczęściu, że nie dostał czerwonej kartki.

50. min. Znakomity drybling Grosickiego z prawej strony. Okiwał obrońcę gospodarzy sztuczką a'la Zinedine Zidane, ale po jego dośrodkowaniu piłka nie spadła na głowę kolegi z zespołu.

47. min. W zespole gości jedna zmiana - Kivanca zmienił Mehmet. Gospodarze bez zmian.

Zaskakujący przebieg pierwszej połowy. Sivasspor, który przez niemal cały czas się bronił, prowadzi 1:0 po golu Pedriela. Trabzonspor strzelił co prawda gola, ale nie uznał go sędzia, uznając, że Burak był na spalonym. Nas cieszyć może postawa Adriana Mierzejewskiego, który jest najlepszy na boisku i raz po raz sieje zagrożenie w szeregach rywala. Grosicki na razie szczególnie się nie wyróżnia, ale prezentuje się solidnie.

I połowa:

45. min. +3 Koniec pierwszej połowy.

45. min. Dobre dośrodkowanie Grosickiego, ale strzał głową Pedriela był bardziej podaniem do bramkarza.

41. min. Kapitalna szansa dla Trabzonsporu. Mierzejewski był bliski asysty, ale jego kolega z zespołu nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

37. min. GOL dla Sivassporu. 0:1! Wrzutka w pole karne Trabzonsporu, obrońcy wybijają piłkę prosto pod nogi Pedriela, a ten przekłada sobie futbolówkę na prawą nogę i umieszcza ją w długim rogu, tuż przy słupku.

31. min. Piłka w siatce. Sędzia nie uznaje jednak gola dla Trabzonsporu, bo uznaje, że Burak był na spalonym.

28. min. Gra się wyrównała. Ale nie mieliśmy żadnych stuprocentowych okazji do strzelenia bramki.

20. min. Najgroźniejsza akcja Sivassporu. Zaczął ją Grosicki świetnym podaniem wzdłuż linii do Pedriela. Ten wrzucił piłkę przed pole karne do Eneramo, ale Nigeryjczyk uderzył niecelnie.

17. min. Nie mamy dokładnych statystyk procentu posiadania piłki, ale na oko przedstawiają się ono następująco: 99 - 1.

15. min. Świetna okazja dla Trabzonsporu. Burak z dziesięciu metrów uderza jednak bardzo niecelnie.

12. min. Grosicki nie zdążył do prostopadłego podania od kolegi. Mogło być groźnie, ale zagranie było jednak zbyt mocne i z dobiegnięciem do piłki mógłby mieć problem nawet Usain Bolt.

10. min. Na razie Adrian Mierzejewski jest najlepszym zawodnikiem na boisku. Szkoda, że nie możemy tego napisać o Kamilu Grosickim, który jest niewidoczny.

7. min. Dobra prostopadła piłka Mierzejewskiego do Henrique. Brazylijczyk zagubił się jednak w dryblingu w polu karnym.

4. min. Druga groźna akcja Trabzonsporu. Volkan popisał się rajdem z prawej strony, dośrodkował w pole karne, ale w ostatniej chwili składającego się do strzału Mierzejewskiego ubiegli obrońcy.

2. min. Bomba Mierzejewskiego z 30 metrów! Bramkarz Sivassporu miał wielkie problemy ze złapaniem piłki, która mu się wyślizgnęła. Ale naprawił swój błąd zanim pobiegli napastnicy gospodarzy.

Zaczęli!

Przed meczem: Na pięć spotkań przed końcem sezonu Trabzonspor zajmuje czwarte miejsce w tabeli Super Lig. Jeśli wygra dzisiejsze starcie przesunie się na pozycję trzecią kosztem Besiktasu, który ma punkt więcej od drużyny z Trabzonu. Sivasspor zaś jest na ósmym miejscu, ale w przypadku zwycięstwa będzie zajmował piątą lokatę.

Trabzonspor
Bramki: Alanzinho (68.), Volkan (81.) Kartki: Volkan - żółta. Skład: Tolga, Serkan, Giray, Celustka, Cech, Aykut, Colman, Volkan (84. Mustafa), Mierzejewski (68. Alanzinho), Henrique (Halil 57.), Burak
Sivasspor
Kartki Kagan, Rajnoch - żółta. Bramki Pedriel (37.) Skład: Atilla, Kadir, Grosicki (Cichan 82.), Erman, Enaramo, Cerny, Navratil, Ka?an, Pedriel, Rajnoch, K?vanç (Mehmet 46.)