Rajd Dakar. Hołowczyc dziesiąty, Peterhansel potwierdza dominację

Komentarze
Od?wie?
15
Odcinek specjalny o długości 29 kilometrów nie przyniósł żadnych zmian wśród czołowych kierowców. Prowadzenie wśród kierowców utrzymał Peterhansel, który na finiszu odcinka był dopiero dziesiąty. Trzeci finiszował Hołowczyc, który ukończył rajd na miejscu dziesiątym.

Na pozycji nr 39 odcinek ukończył absolutny debiutant Adam Małysz - ostatecznie w klasyfikacji generalnej znalazł się na 38. miejscu.

W rywalizacji motocyklów pierwszego miejsca nie oddał Cyril Despres, który ukończył odcinek na dziesiątym miejscu. Jego największy rywal Marc Coma był drugi zarówno na OS-ie jak i w klasyfikacji generalnej.

Polacy Jacek Czachor i Marek Dąbrowski ukończyli wyścig odpowiednio na 13. i 29 miejscu. W rywalizacji ciężarówek triumfował Polak Darek Rodenwald.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

15:35 Na metę OS-u docierają także kierowcy ciężarówek. jako trzeci finiszują Gerard De Rooy i Polak Dariusz Rodewald. Oznacza to, że zostają oni zwycięzcami Rajdu Dakar. A oto historia polskiego triumfatora w kategorii ciężarówek:

15:26 Na dwunastym miejscu etap kończy ostatecznie Jacek Czachor - w klasyfikacji generalnej przesunął się dzięki temu o jedno miejsce - na trzynaste. Marek Dąbrowski z kolei ukończył rajd na pozycji nr 29

15:17 OS ukończył już także Hołowczyc, który z bardzo dobrym czasem 23:21 zajmuje trzecie miejsce na tym odcinku. W generalce jest wciąż dziesiąty. Etap wygrywa Amerykanin Robby Gordon

15:11 Motocykliści kończą odcinek specjalny! Jako pierwszy dojeżdża Marc Coma z czasem 23:29. 2:37 minuty później metę przekracza Cyril Despres i to on zostaje zwycięzcą rajdu w klasyfikacji motocyklów. Czachor ostatecznie na 13-ym miejscu

14:59 Nani Roma dojeżdża do mety odcinka specjalnego przed Peterhanselem! Strata Hiszpana do lidera rajdu jest jednak oczywiście zbyt duża, by wyprzedził go w generalce

14:53 Na trasę wyjeżdżają właśnie załogi samochodowe ? te startują w tradycyjnej kolejności: wg miejsc zdobytych wczoraj. Na czele oczywiście Stephane Peterhansel.

14:49 Bardzo dobrze jedzie Jacek Czachor, który jest jak na razie najszybszy po pokonaniu OS-u. Jego czas - 17:08 daje mu jak na razie prowadzenie, jednak wciąż nie dojechali jeszcze najszybsi w generalce

14:33 Motocykliści startują parami, ale pierwsza dziesiątka, która ? przypomnijmy ? jedzie na samym końcu, rusza jednak pojedynczo, w 2-minutowych odstępach.

14:25 Pierwsi motocykliści pokonali już odcinek specjalny - są oni oczywiście w kolejności odwrotnej do klasyfikacji generalnej. Na prowadzeniu jest obecnie Francuz Duclos

14:18 Wszyscy motocykliści wyjechali już na trasę, jednak zanim dojadą do odcinka specjalnego minie trochę czasu. Dziś jego długość wynosi tylko 29 km

13:59 Na trasę ostatniego odcinka wyrusza dziś 98 motocykli, 12 quadów, 79 samochodów i 60 ciężarówek

13:47 Przed chwilą na trasę wyjechali motocykliści - tym razem startują w odwrotnej kolejności, od najsłabszego do najszybszego

Przed etapem:

Do mety w stolicy Peru, który to kraj po raz pierwszy gości uczestników Dakaru, powinno dotrzeć kilku polskich zawodników. Krzysztof Hołowczyc, który przez dzień był nawet liderem rajdu, po serii awarii w jego samochodzie Mini jest dziesiąty.

Debiutujący w Rajdzie Dakar czterokrotny medalista olimpijski w skokach narciarskich Adam Małysz utrzymuje się na niezłej 33. pozycji.

Ostatni etap nie powinien już wprowadzić większych przetasowań w klasyfikacjach. Zawodnicy mają przed sobą 254 kilometry z Pisco do Limy, ale czas będzie im mierzony tylko na odcinku specjalnym długości 29 kilometrów.