Rajd Dakar. Hołowczyc coraz bliżej dziesiątki. RELACJA

:
Relacja
Komentarze
Od?wie?
null
35
22:56 Jednak poprawka - Hołowczyc jest jedenasty w klasyfikacji generalnej.


21:23 Na tym kończymy relację z dzisiejszego etapu. Jutro na uczestników czeka 245 km odcinka specjalnego między Arequipą a Nasca.


21:20 Krzysztof Hołowczyc na mecie. Do zwycięzcy Stephane'a Peterhansela stracił 12 min. 15 s. To znaczy, że na ostatnich kilometrach jechał naprawdę szalonym tempem. Ostatecznie zajął szóste miejsce na tym etapie i w klasyfikacji generalnej będzie najprawdopodobniej dziesiąty, bo na trasie jest jeszcze wyprzedzający go Robby Gordon.


21:10 Na mecie z 34. czasem i stratą 54 minut do Despresa jest już Marek Dąbrowski. Ostatecznie po 11. etapie Czachor będzie w klasyfikacji generalnej 14. a Dąbrowski najprawdopodobniej będzie zajmował 31. miejsce.


20:44 Hołowczyc dojechał do siódmego punktu pomiaru czasu. I wygląda na to, że jedzie coraz szyvbciej!. Teraz ma tylko nieco ponad 14 minut straty do lidera. W prowizorycznej klasyfikacji etapu jest szósty, za Peterhanselem, Romą, Lealem dos Santosem, De Villiersem i Novitsky'm. Niedługo powinien dojechać do mety.


20:36 Peterhansel na mecie. Nani Roma dojechał 3 min. 44 s. za nim. Oni wraz z Gordonem otwierali dzisiejszy etap więc można być pewnym, że to pierwsze dwa miejsca dzisiejszego OS-u.


20:23 Tymczasem wśród quadów chyba nikt nie odbierze już wygranej Alejandro Patronellemu. Argentyńczyk wygrał dzisiejszy etap przed bratem Marcosem o 31 s. W klasyfikacji generalnej ma nad nim 1 h 20 min. przewagi. Rafał Sonik skończył dzisiejszy etap na czwartym miejscu, ale jak wiadomo nie jest uwzgledniany w klasyfikacji generalnej z powodu nieprzepisowej budowy quada.


20:17 Peterhansel dojechał już do ósmego pomiaru czasu. Na kilkadziesiąt kilometrow przed metą prowadzi o ponad 4 minuty przed Romą. Jeśli kolejne dwa etapy przejedzie w takim tempie jak dotychczas i tak jak do tej pory nic złego mu się nie stanie, wygra rajd.


20:11 Po neutralizacji Hołowczyc wystartował do kolejnej części OS-u jako siódmy, bo wcześniej dużą stratę zanotował Gordon. Amerykanin na razie traci ponad godzinę. Tymczasem na mniej więcej sto kilometrów przed metą OS-u, prowadzi Peterhansel, który ma mniej niż dwie minuty przewagi nad Romą i prawie siedem nad Ricardo Lealem dos Santosem.


19:56 Na mecie pierwszej części OS-u Stephane Peterhansel zarzucił w wywiadzie dla Eurosportu oszustwo Robby'emu Gordonowi. Chodzi o sprawę dyskwalifikacji Amerykanina za nieprzepisowy system regulacji ciśnienia w oponach. Według sędziów technicznych daje mu on nieuprawniona przewagę. Gordon broni się, że nikt wcześniej nie kwestionował tego rozwiązania w jego hummerze.


19:28 Czachor jest na mecie 20. i chyba skończy na tej pozycji. Kierowcy na razie jadą na początku drugiej części dzisiejszego OS-u.


19:05 Jacek Czachor dojechał na metę 25 min i 53 s. za Despresem.


19:02 Gordon ruszył i jedzie dalej.


18:59 Piotr Beaupre i Adam Małysz dojechali do końca pierwszej części dzisiejszego OS-u. Ten pierwszy traci 1 h 12 min. 33 s. Małysz traci do lidera prawie dwie godziny.


18:55 Robby Gordon stanął. Trochę to przypomina wczorajszy przypadek Hołowczyca. Kierowca hummera nie jedzie od ponad 1,5 godziny. Zatrzymał się kilka kilometrów za metą pierwszej części odcinka specjalnego.


18:30 Farres Guell jednak zajął dzisiaj drugie miejsce. 22 sekundy przed Comą. W klasyfikacji generalnej ten drugi traci do Despresa 2 min. 22 s.


18:17 Motocykliści powoli dojeżdżają do mety. Wygląda na to, że dzisiejszy etap wygrał Cyril Despres, który przyjechał na metę 2 min. 1 s. przed Markiem Comą. Trzeci jest na razie Barreda-Bort, ale na mecie nie ma jeszcze Farresa Guella, który dziś jechał bardzo dobrze.


18:01 Małysz dojechał do trzeciego punktu pomiarowego. Traci do lidera godzinę i 17 min. Najszybsi jadą przez odcinek dojazdowy do drugiego etapu.


17:29 Hołowczyc przestał tracić czas. Dojechał do końca pierwszej części OS-u. Wciąż ma 16 minut straty do lidera ale przesuwa się w klasyfikacji na tym etapie. Na razie ma ósmy czas. Do trzeciego pomiaru czasu dojechał Piotr Beaupre. Nadal nie ma na nim Adama Małysza, który dojechał dopiero do drugiego. Beaupre ma stratę 47 minut. Małysz traci ok. godzinę.


17:00 Motocykliści ruszają na drugą część OS-u.


16:55 A tutaj profil trasy. Nawierzchnia zróżnicowana.


16:52 Tak wygląda dzisiejszy etap - 478 km OS-u dla samochodów. Motocykliści i quadowcu jadą dłużej - 534 km mierzonego czasu. za to kierowcy ciężarówek tylko 432 km.


16:45 Najszybsi kierowcy dojechali do strefy neutralizacji. Gordon stracił aż sześć minut do Peterhansela i spadł na trzecie miejsce w klasyfikacji etapowej. Traci też ok. cztery minuty do Romy. Hołowczyc jeszcze nie dojechał. Pozostali polscy kierowcy - Adam Małysz, Piotr Beaupre i albert Gryszczuk - wciąż są sklasyfikowani dopiero na pierwszym pomiarze czasu.


16:37 Hołowczyc na drugim pomiarze czasu (mniej więcej w połowie pierwszej części OS-u), stracił ponad 14 minut do Gordona, a na trzecim ponad 16 minut. Przesuwa się bliżej lidera jeśli chodzi o czas na etapie, ale traci dystans.


16:12 A kierowcy dojechali do trzeciego punktu pomiaru czasu. Kolejność się nie zmienia. Gordon prawie 3 minuty przed Peterhanselem i prawie 4,5 minuty przed Romą.


16:09 Wśród motocyklistów generalnie jest bardzo ciekawie. Pierwszą część etapu najszybciej przejechał Hiszpan Gerard Farres Guell. Coma i Despres ewidentnie pilnują siebie, a nie walczą za wszelką cenę o etapowe zwycięstwo, co stwarza innym szansę wygrania etapu, tak jak dzień wcześniej zrobił to Joan Barreda-Bort. Na razie Despres zbudował dwuminutową przewagę nad Comą. Do Farresa Guella traci 1 min. 15 s.


15:42 Na razie najszybszy jest Robby Gordon. nad Amerykaninem wciąż wisi kara dyskwalifikacji, od której się odwołał. Powodem ma być niedozwolony system kontroli ciśnienia w oponach. O tym jak dużą przewagę daje na trasie mówił w rozmowie ze Sport.pl, jeszcze przed pechowym środowym etapem, Krzysztof Hołowczyc. Gordon na drugim pomiarze czasu wyprzedza o ok. 2,5 minuty Peterhansela i o ok. 3,5 minuty Romę. Francuz bezpiecznie utrzymuje prowadzenie w rajdzie.


15:38 Tymczasem Jacek Czachor wraz z pozostałymi motocyklistami dojechał do mety pierwszej części OS-u. Dziś znowu, tak jak przedwczoraj, etap jest podzielony na dwie części, ze strefą neutralizacji. Czachor jest na razie 19. jest po szybkim serwisie bo na mecie całego etapu, nietypowo, nie będzie mógł skorzystać z pomocy mechaników. Dziś motocykliści i quadowcy śpią na zamkniętym biwaku. Ostatnio organizatorzy przygotowali taką atrakcję w 2007 r. Sam Czacho przejechał ten fragment trasy z małą przygodą, gdy jego maszyna ugrzęzła w rzece. Jak dobrze wiemy trzeba wtedy uważać nie tylko na wodę, ale też, na innych uczestników.


15:26 Krzysztof Hołowczyc dojechał do pierwszego punktu pomiaru czasu ze stratą ośmiu i pół minuty do Robby'ego Gordona. Polak przed tym etapem zapowiadał, że właściwie dla niego rajd się już skończył...


14:52 Swój pomiar czasu rozpoczął także Krzysztof Hołowczyc


14:43 Na trasę ruszyło już szesnastu kierowców, tymczasem Nani Roma przejechał pierwszy punkt pomiaru czasu


14:18 Motocykliści dojechali do trzeciego punktu pomiaru czasu. Jacek Czachor jest na razie 19. i traci do liderującego Farresa Guella 8 minut i 33 sekundy


14:10 Kierowcy ruszyli na trasę 11. etapu. Jako pierwszy linię startu minął Roma


Przed etapem: Krzysztof Hołowczyc wystartuje dziś jako 21. kierowca. Polak skończył wczorajszy etap na 72. miejscu i właśnie jako 72 zawodnik powinien wyjechać na trasę. Jednak wśród kierowców panuje niepisana zasada, że jeżeli ktoś z czołówki zaliczy defekt, zajmie słabe miejsce na etapie, może poprosić o przesunięcie go na starcie kolejnego etapu


-
Nie znaleziono tabeli dla tego wydarzenia

Trwa wczytywanie...
Nie znaleziono terminarza dla tego wydarzenia