Euro 2012. Znamy komplet finalistów. Portugalia rozbiła Bośnię

Od?wie?
37
Znamy podział na koszyki. Z kim może zagrać Polska?

Wszystkie mecze barażowe na ZCzuba.tv

Kapitalny mecz w Lizbonie! Portugalczycy prowadzili od 8. minuty po pięknym strzale Cristiano Ronaldo z rzutu wolnego. 15 minut później niemniej precyzyjnym strzałem z dystansu popisał się drugi gwiazdor gospodarzy - Nani. Bośniacy odpowiedzieli tuż przed przerwą. Gola kontaktowego z rzutu karnego strzelił Misimović.

Po przerwie Ronaldo podwyższył na 3:1 wykorzystując świetne prostopadłe podanie z głębi pola. Dodatkowo, w 54. minucie czerwoną kartkę dostał Lucic. Bośniacy mieli jednak wiele szczęścia - arbiter okradł już Portugalczyków z dwóch karnych, a dodatkowo uznał bramkę Spahica z ewidentnego spalonego.

Portugalczycy szybko zamienili swoją złość na bramkę. Najpierw świetnie podanie z głębi pola zamienił na gola Postiga. Kolejne dwie bramki zdobyli Veloso i właśnie Postiga.

Polska, Ukraina, Niemcy, Hiszpania, Włochy, Anglia, Holandia, Szwecja, Rosja, Francja, Grecja, Dania, Portugalia, Chorwacja, Irlandia i Czechy - oto komplet finalistów Euro 2012.

Tak relacjonowaliśmy na żywo ten mecz:

90. min. Sędzia nie chciał dać już szansy Portugalczykom na kolejne trafienie. Wielki mecz w Lizbonie, wielkie zwycięstwo Ronaldo i spółki, którzy są ostatnią drużyną zakwalifikowaną do Euro 2012.

82. min. Portugalia nie zwalnia tempa!!!!!! Nokaut na stadonie w Lizbonie! Dośrodkowanie z lewej strony i Postiga podwyższa główką na 6:2

80. min. 5:2 dla Portugalii!!!!!! Rzut wolny tuż zza linii pola karnego wykonany wręcz perfekcyjnie... Deloso strzela tuż przy słupku, a bramkarz nawet nie drgnął

72. min. GOOOOL dla Portugalii! Kapitalne podanie Micael do Postigi, ten wychodzi sam na sam z bramkarzem i bez zastanowienia podwyższa na 4:2! Kapitalny mecz w Lizbonie.

70. min. Portugalczycy są źli i chcą tę złość szybko przełożyć na bramkę.

65. min. GOOOL dla Bośni! Spahić trafia z najbliższej odległości, ale... był na wyraźnym spalonym! Arbiter nie podnosi jednak chorągiewki i Bośniacy znowu wracają do gry!

61. min. Coentrao z 7 metrów trafia głową prosto w bramkarza! Olbrzymia przewaga Portugalii.

60. min. Kolejne kapitalne prostopadłe podanie do Ronaldo, ten źle przyjął piłkę i chciał piętką odegrać do partnera, trafił jednak w rękę rywala. Sędzia nie dyktuje drugiego w tym meczu rzutu karnego dla gospodarzy.

54. min. Lulic nie wytrzymał i powiedział zbyt wiele gorzkich słów pod adresem arbitra - ten ukarał go za to czerwoną kartką i Bośniacy grają w dziesiątkę!

53. min. GOOOOOOL dla Portugalii! Druga bramka Ronaldo! Gwiazdor Realu dostał świetne podanie z głębi pola, wyszedł sam na sam z Begoviem, minął go i zapakował piłkę do pustej bramki!

52. min. Ronaldo z lewej strony próbował wyprzedzić obrońców swoim klasycznym zwodem. Tylko rzut rożny.

47. min. Tak jak w pierwszej połowie, Portugalia od początku w natarciu. Aktywny Meireles właśnie wywalczył rzut rożny.

46. min. Zaczynamy drugą połowę.

Pierwsza połowa:

45. min. +2 Po świetnym meczu w pierwszej połowie Portugalczycy prowadzą z Bośnią 2:1. Wynik powinien być dużo wyższy, ale to Bośniacy w końcówce zdołali zdobyć kontaktowego gola i są o bramkę od awansu do Euro 2012. Zapraszamy po przerwie.

46. min. Ronaldo miał szansę na strzał z rzutu wolnego z tego samego miejsca, z którego zdobył bramkę. Nie trafił.

44. min. Piłka jest niesprawiedliwa. Portugalczycy powinni już prowadzić bardzo wysoko, sędzia zabrał im rzut karny, a tymczasem to Bośniacy złapali wiatr w żagle i zawzięcie atakują pole karne gospodarzy.

41. min. Misimovićpewnym strzałem po zwodzie zdobywa bramkę kontaktową! Bośniacy o jedną bramkę od finałów Euro 2012.

40. min. Rzut karny dla Bośni! Jeden z Portugalczyków dotknął piłkę ręką!

38. min. Portugalczycy się bawią. Joao Moutinho ograł bramkarza, ale zamiast strzelać oddawał piłkę do kolegi. Przejęli ją obrońcy.

36. min. Żółta kartka dla Postigi za symulowanie faulu w polu karnym. Oj nie wiem, nie wiem... To chyba jednak był rzut karny.

33. min. Dżeko trafia w spojenie słupka z poprzeczką! Bośniak wygrał pojedynek główkowy z Coentrao, ale piłka spadła tuż przed linią bramkową. Goście nie mogą uwierzyć.

30. min. Przewaga gospodarzy jest niepodważalna. Meireles mocno bił piłkę z rzutu rożnego, ale Bruno Alves nie potrafił trafić w bramkę.

25. min. Jeśli Bośniacy myślą o awansie potrzebują co najmniej dwóch bramek. Oczywiście jeśli nie stracą ani jednej.

24. min. Portugalia prowadzi 2:0! Fenomenalne uderzenie Naniego z 30 metrów! Portugalczyk zszedł do środka pola, uwolnił się spod opieki obrońcy i momentalnie huknął w kierunku bramki. Piłka wpadła za kołnierz bramkarza.

22. min. Kolejny rzut wolny mocno bity przez Cristiano. Begović nie ruszył się z miejsca i pewnie paruje piłkę do boku. Rzut rożny.

16. min. Ronaldo jest wszędzie. Tym razem z lewej strony boiska próbował zaskoczyć bramkarza z ostrego kąta. Został zablokowany przez obrońcę. Chyba zbyt egoistycznie.

14. min. Przedmeczowe zapowiedzi Portugalczyków sprawdzają się. Gospodarze dominują i od początku meczu "siedzą na rywalach". Bośniacy na razie nie mają nic do powiedzenia, muszą się otrząsnąć!

8. min. Portugalia prowadzi 1:0! Ronaldo! Co się odwlecze to nie uciecze. Rzut wolny z 30 metrów, gwiazdor Realu podchodzi do piłki i po chwili namysłu mocno przerzuca ją nad murem. Jedno już wiemy. Dogrywki nie będzie!

5. min. Ależ kapitalna okazja gospodarzy! Ronaldo mocno strzelił zza pola karnego, do piłki dopadł Meireles, ale nie zdołał trafić w bramkę (a z takiej odległości było to dość trudne). Na osłodę sędzia podnosi chorągiewkę

3. min. Portugalczycy, zgodnie z przewidywaniami, rozpoczęli mecz od ataków. Pierwszy udany kontakt z piłką bramkarza Bośniaków Begovica.

1. min. Pierwszy gwizdek arbitra. Gramy!

Przed meczem: Najbardziej elektryzująca kibiców para wtorkowych baraży. Portugalczycy nie potrafili wygrać na trudnym boisku w Zenicy i nadal nie mogą być pewni awansu. Gospodarze wtorkowego meczu czują się lepsi i winę na słabszy występ w Bośni zrzucają na źle przygotowane boisko. - Graliśmy nie na piłkarskiej murawie, ale w ogródku. Taka płyta nigdy nie powinna zostać dopuszczona do rozgrywek sportowych - powiedział Cristiano Ronaldo. - Prosimy o maksymalny doping oraz o złe potraktowanie naszych rywali - wtóruje mu przed meczem Bruno Alves.