Liga Europy. Multirelacja [ZAPIS RELACJI]

• czwartek, 22 października 2015
  • KONIEC MECZU

KONIEC MECZU

Nie zabrakło emocji w czwartkowych spotkaniach Ligi Europy. Poznańscy kibice na pewno mogą cieszyć się z niespodziewanego zwycięstwa Lecha nad Fiorentiną 2:1. W Warszawie, nastroje nieco bardziej ponure, bo Legia jedynie zremisowała u siebie z Club Brugge. W innych meczach również się działo...W grupie A zawiódł pojedynek Ferebahce z Ajaxem, który Turcy wygrali po golu w samej końcówce. W drugim meczu, norweskie Molde pewnie wygrało z Celticiem. Poczucie niedosytu na pewno panuje w Liverpoolu, "The Reds" pomimo ogromnej przewagi jedynie zremisowało z Rubinem Kazań. Ciekawie również było w Portugalii, gdzie Braga wygrała ?dreszczowiec? z Marsylią 3:2, chociaż do 85. minuty prowadziła pewnie 2:0.

Slovan Liberec 1-1 FC Groningen

• 90. min. + 7

To już jest koniec, nie ma już nic... I tym ponad czasowym tekstem kończymy dzisiejszą multirelację. Dziękujemy za udział i zapraszamy ponownie przy najbliższej okazji. Za chwilę zaprezentujemy wszystkie wyniki.

1:1! Mimo gry w osłabieniu piłkarze z kraju tulipanów nie poddali się i doprowadzili do remisu. Piłkarze z Holandii w doliczonym czasie gry otrzymali rzut karny, którego na początku nie wykorzystał Danny Hoesen, ale przy dobitce już się nie pomylił i zapewnił swojej drużynie jeden punkt.

• 90. min. + 4

1:4! Goooool! Ależ to rozklepali piłkarze Napoli! Sprawnie przeprowadzona wymiana pomiędzy piłkarzami, w końcu Omar El Kaddouri jednym podaniem do Higuaina minął dwie formacje Midtjylland, a Argentyńczyk z zimną krwią umieścił piłkę wprost przy lewym słupku bramki.

• 88. min.

1:0! Gra w przewadze najwyraźniej ułatwiła sprawę piłkarzom z Liberca. Lukas Pokorny zagrał piłkę głową ponad obrońcami Groningen, piłka dotarła do Kevina Luckassena, któremu nie pozostało nic tylko strzelić.

• 80. min.

BENTEKE STRZELIŁ W SŁUPEK!!! Coś niesamowitego, piłkarze Liverpoolu dwoją się i troją, ale wciąż wynik jest remisowy. 26 sytuacji podbramkowych gospodarzy i tylko jeden gol...

• 73. min.

Podwójna zmiana w drużynie Midtjylland. Za Rasmussena i Duelunda na boisku meldują się kolejno Larsen oraz Mabil. Wcześniej miały miejsce też zmiany w drużynie Napoli. Callejona i Allana zastąpili Higuain oraz Hamsik.

• 64. min.

Rzut rożny dla Liverpoolu. Henderson dośrodkowuje, ale obrońcy Rubina wybijają piłkę przed pole karne. Tam czekał Alberto Moreno i huknął z woleja! Fantastyczną interwencją popisał się golkiper przyjezdnych. Ryzhikov może zostać "Man of the match"

• 59. min.

Liverpool wciąż w natarciu. Na początku strzelał Coutinho ale bramkarz wybił na rzut rożny. Po rozegraniu cornera, dogodną sytuacje miał Emre Can - jednak uderzył bardzo niecelnie. Piłka powędrowała jakieś 5 metrów nad bramką S. Ryzhikova

• 56. min.

Jednak to nie Henderson, a Coutinho wykonał stały fragment gry. Mocne techniczne uderzenie Brazylijczyka mija słupek o kilkadziesiąt centymetrów. Kolejna groźna akcja "The Reds"

• GOOOOOOL

56. min.

GGOOOOL! Dla Celticu!!GOOOOL! Dla Molde!! Dzieje się w Norwegii. Najpierw Kris Commons zdobył kontaktową bramkę dla Celticu. Molde jednak odpowiedziało minutę później.

• 53. min.

Gospodarze w natarciu, ale dzielnie bronią się Rosjanie. Clayne wbiegł w pole karne gości, ale zbyt długo zwlekał z podaniem i piłka opuściła boisko. Od bramki rozpocznie Rubin Kazań.

Zapraszamy na drugie połowy!

Wracamy po przerwie!

• 45. min.

Ole Gunnar Solskjaer może być zadowolony ze swoich podopiecznych. Molde prowadzi z Celticiem 2:0, a Ajax wciąż bezbramkowo remisuje z Fenerbahce. Kto by pomyślał, że to właśnie Norwegowie będą liderami.

Wirtualna tabela Grupa A:

1. Molde 7 punktów

2. Ajax 4 pkt

3. Celtic 2 pkt

4. Ferebahce 2 pkt

Zobaczymy, czy układ sił w Grupie A zmieni się po drugiej połowie.

• 45. min.

Koniec pierwszych połów we wszystkich spotkaniach. Najciekawszy jak dotąd mecz chyba odbywa się w Danii pomiędzy FC Midtjylland a Napoli, gdzie w pierwsze 45 minut padły cztery bramki. A oto pozostałe wyniki:

Czekamy na więcej!

• 42. min.

1:3! Jest bramka dla gospodarzy. Po wykonaniu rzutu rożnego do piłki dopadł Pusic, po czym oddał strzał zza 16 metrów, a piłka po rykoszecie wpadła do bramki strzeżonej przez Pepe Reine.

• 42. min.

Jurgen Klopp bije brawo swoim podopiecznym chociaż nie zdobyli gola. Piękna akcja Liverpoolu, zakończona minimalnie niecelnym uderzeniem zza pola karnego w wykonaniu Coutinho.

• GOOOOOOL

38. min.

Ależ zamieszanie na Anfield. Oleg Kuzmin otrzymuje druga żółtą kartkę i opuszcza boisko. Do rzutu wolnego podchodzi Henderson. Anglik dośrodkowuje w pole karne, gdzie futbolówka trafia pod nogi Emre Cana, który pokonuje bramkarza rywali.

• 34. min.

W Stambule wciąż wynik remisowy, ale Ferebahce wreszcie zaczęło groźnie atakować. Uaktywnił się trójząb ofensywny Turków: Van Persie, Nani i Marković. Dużo szumu, ale wciąż mało konkretów.

• 30. min.

Po strzelonej bramce Napoli cofnęło się i czeka na kontry. Mimo, że Duńczycy przejęli inicjatywę to nie mogą przedostać się pod pole karne Napoli

• 30. min.

Ładna zespołowa akcja gości, ale strzał ofensywnego pomocnika Rubina nie miał prawa zaskoczyć S.Mignoleta. Carlos Eduardo próbował lobować bramkarza, ale strzelił zdecydowanie za lekko i Belg pewnie złapał piłkę.

• 22. min.

GOOOL! FC SION obejmuje prowadzenie. Leo Lacroix autorem trafienia dla drużyny przyjezdnych. Sion potwierdza, że nie jest przypadkowym liderem tabeli.

• 1. min.

Mamy nadzieję, że jeszcze nie znudziliście się wieczorem z Ligą Europy. Najciekawiej zapowiadają się starcia Fenerbache i Ajaksu oraz Sportingu Braga z Olimpique Marsylią. Poza tym będziemy śledzić szczególnie także mecz "polskiej" grupy D, gdzie rywalizuje Legia Warszawa. "Wojskowi" podejmują dzisiaj Club Brugge, a Napoli poleciało do Danii, aby zmierzyć się z FC Midtjylland.

4. Fiorentina 3 pkt

• 90. min. + 5

Apoel : Asteras 2:1

Zakończyła się większość spotkań z godziny 19. Grają jeszcze w Nikozji i Moskwie

Skończyło się pierwsze spotkanie. Partizan Belgrad przegrał z Athleticiem Bilbao 0:2

Rozpoczęły się już drugie części spotkań.

• 42. min.

2:0! Sporting podwyższa prowadzenie. Kolejny rzut karny perfekcyjnie wykonał Fredy Montero.

• 32. min.

0:1! Raul Garcia otwiera wynik spotkania Partizan Belgrad- Athletic Bilbao. Hiszpan wyskoczył najwyżej do dośrodkowania posłanego przez Oscara de Marcosa i silnym strzałem głową z okolicy jedenastego metra pokonuje Zivkovicia.

• 28. min.

1:1! Zmiana wyniku również w Bazylei. Belenenses doprowadziło do remisu za sprawą Leala, który popisał się niesamowitym strzałem.

• 18. min.

Mecz Apeoelu z Asterasem został przerwany z powodu intensywnych opadów deszczu.

• 15. min.

Mamy już pierwsze zmiany rezultatów w niektórych spotkaniach.

Po 16 minutach w Brukseli mamy wynik 1:1. Jako pierwsi strzelili goście, a strzelcem gola dla "The Spurs" był Eriksen, natomiast kilka minut później wyrównał Gillet.

Apoel z Semirem Stiliciem w składzie przegrywa z Asterasem Tripolis 0:1. Grecy wyszli na prowadzenie za sprawą Lluy'ego. Mateusz Piątkowski i Inaki Astiz rozpoczęli mecz na ławce rezerwowych

W meczu polskiej grupy FC Basel prowadzi z Belenenses 1:0. Bramkę dla Szwajcarów strzelił Lang.

Na prowadzenie wyszło również Schalke, a bramkarza Sparty Praga pokonał Di Santo.

• 6. min.

Od szóstej minuty spotkania Lazio-Rosenborg, gospodarze grają w 10, po tym jak za bezmyślne i niepotrzebne podcięcie z boiska wyleciał Mauricio. Co ciekawe, sędzią tego spotkania jest dobrze znany z polskich boisk Paweł Gil.

• Jedziemy dalej! Poza meczem Fiorentiny z Lechem, który rozpoczął się o 19:05, trwają m.in mecze pomiędzy Anderlechtem Bruksela i Tottenhamem Londyn, Lokomotivem Moskwa a Besiktasem Stambuł, czy Partizanem Belgrad i Atlethikiem Bilbao.

Można dopatrzyć się również akcentów z polskiej ekstraklasy. Monaco gra z Quarabachem Agdam, w którym występuje Dani Quintana; Apoel Nikozja z Semirem Stiliciem, Mateuszem Piątkowskim i Inaki Astizem podejmuje Asteras Tripolis, a Schalke rozgrywa spotkanie ze Spartą Praga, w której występuje Marco Paixao.

• Koniec meczu, jednakże to dopiero początek emocji dzisiejszego wieczoru. Serdecznie zapraszam na dalszy udział, tym razem w multirelacji.

• 90. min. + 3

3:1! Gabala strzela honorową bramkę. Można powiedzieć do trzech razy sztuka. Piłkarze Kabali uderzali dwukrotnie na bramkę strzeżoną przez Wiedenfellera, ale albo świetnie bronił Niemiec, albo dobrze asekurowali go jego obrońcy. A jednak obrona Dortmundu nie wytrzymała. Chwilę radości dla azerskich kibiców zapewnił Dodo.

• 90. min. + 1

Sędzia główny doliczył do drugiej połowy 3 minuty.

Aubameyang mógł strzelić swojego czwartego gola w tym meczu. Niestety strzelił prosto w bramkarza.

• 86. min.

Kolejna żółta kartka w meczu. Tym razem sędzia ukarał Zargarova.

• 83. min.

Żółtą kartką został ukarany Sven Bender.

• 82. min.

Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy. Rasad Abulfaz Sadiqov zmienia Derlisa Meze.

• 79. min.

Druga zmiana w ekipie gospodarzy. Ermin Zec zmienił Sergeia Zenjova.

• 78. min.

Kolejna dobra akcja Borussii, Marco Reus jednak skierował piłkę ponad poprzeczkę.

• 72. min.

3:0! Jest hattrick Aubameyanga. Gabończyk zachował się jak typowy lis pola karnego. Po dośrodkowaniu Kagawy idealnie z woleja uderzył Sven Bender, ale ten strzał udało się jeszcze obronić Bezotosniy'emu, ale przy dobitce snajpera Borussii nie miał już szans. Chwilę wcześniej wyśmienitą okazję zmarnował Hofmann, który mimo sytuacji sam na sam z bramkarzem musiał uznać wyższość bramkarza gospodarzy.

• 69. min.

Ostatniej zmiany dokonuje trener Thomas Tuchel. Marcel Schmelzer zmienia na lewej obronie Joo-Ho Parka.

• 68. min.

Vojislav Stanković ukarany żółtą kartką za faul na Kagawie.

• 65. min.

Po 5 minutach dobrej gry, Gabala znów się cofnęła na swoją połowę i oddała inicjatywę Borussii, która z każdą upływającą minutą zbliża się do zwycięstwa.

• 63. min.

Dwie zmiany w zespole Borussi Dortmund. Za Matsa Hummelsa i Ilkaya Gundogana na boisku meldują się Łukasz Piszczek oraz Sven Bender.

• 60. min.

Zmiana w drużynie gospodarzy. Samir Zargarov zmienia Facundo Pereyrę.

• 58. min.

Aubameyang ma dzisiaj chrapkę na hattricka. Gabończyk oddał bardzo nieprzyjemny strzał zza 16 metrów, Bezotosniy wypluł piłkę przed siebie, ale na jego szczęście w polu karnym nie było żadnego z zawodników Borussi.

• 50. min.

Pierwsze pięć minut drugiej połowy lepsze po stronie gospodarzy. Piłkarze Gabali zdecydowanie zaatakowali Borussię, ale podopieczni Tuchela bardzo dobrze się bronią przed atakami Azerów.

• 47. min.

Ostry faul Papastathopoulosa w środku boiska i Grek został ukarany żółtą kartką.

Rozpoczynamy drugą połowę spotkania. Oba zespoły bez wychodzą na drugą połowę bez zmian.

• 45. min. + 1

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Borussia wygrywa z Gabalą 2:0 po dwóch bramkach Aubameyanga.

• 45. min.

Sędzia doliczył 1 dodatkową minutę do pierwszej części spotkania.

• 44. min.

Ależ akcja Reusa. Niemiec na pełnej szybkości minął trzech zawodników Gabali, wbiegł w pole karne, już miał dośrodkowywać do lepiej ustawionych kolegów, ale świetną interwencją popisał się jeden z obrońców gospodarzy.

• 41. min.

Gospodarze próbowali się odgryźć Borussii, Zenjov zerwał się na skrzydle, dośrodkował na głowę jednego z kolegów, ale jego strzał pewnie wyłapał Weidenfeller

• 38. min.

0:2! Kolejna bramka Aubameyanga. Gabończyk dostał świetne prostopadłe podanie, uwolnił się od obrońcy i nie po raz drugi pokonał Bezotosniy'ego.

• 33. min.

Pierwsze 30 minut to bezapelacyjna przewaga Borussi Dortmund. Podopieczni Thomasa Tuchela w zasadzie nie schodzą z połowy gospodarzy i spokojnie grają atakiem pozycyjnym. Kabala czeka na kontry, ale piłkarze z Signal Iduna Park póki co nie pozwalają im na wiele.

• 31. min.

0:1! Piękna bramka Aubameyanga. Reprezentant Gabonu po dwójkowej akcji z Marco Reusem idealnie przymierzył z 16 metrów i nie dał bramkarzowi najmniejszych szans na skuteczną interwencję.

• 28. min.

Po 28 minutach gry wciąż nie doczekaliśmy się bramek.

• Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17 czasu polskiego.

Mecz toczy się pomiędzy pierwszą i czwartą drużyną grupy C. W dwóch dotychczasowych meczach zespół Gabali zdobyli tylko jeden punkt i zajmuje ostatnie miejsce w grupie. Czy gospodarze pokuszą się dzisiaj o pierwsze zwycięstwo?

Z kolei Borussia przewodzi w grupie, ale przyjechała bez Henrich Mychitariana- jednego ze swoich kluczowych zawodników. Ormianin nie przyleciał z drużyną Thomasa Tuchela ze względów politycznych. Więcej o sprawie możecie przeczytać w linku poniżej

• Oto składy w jakich wyszły obydwa zespoły na pierwszą połowę

FK Gabala: Bezotosniy, Stanković, Vernydub, Ricardinho, Dashdemirov, Dodo, Gai, Meza, Zenjov, Pereyra, Antonov.

Borussia Dortmund: Weidenfeller, Park, Hummels, Papastathopoulos, Ginter, Weigl, J. Hofmann, Gündogan, Reus, Kagawa, Aubameyang.

• Witamy w relacji na żywo w meczu pomiędzy Gabalą a Borussią Dortmund.