Pierwszy celny strzał Morioki, ale na rzut rożny wybija Burić

Gumny zagrywa do dobrze ustawionego na 16. metrze Kownackiego, ale napastnik zamiast Lecha zamiast strzelać posłał piłkę w pole

Zmiana w Lechu. Formellę zastępuje Jóźwiak

• 89. min.

Zmiana w Śląsku. Dankowski zmienia Alvarinho. Portugalczyka łapały już skurcze i nie był w stanie kontynuować gry

• 86. min.

To mogła być bramka dla Lecha. Dobrze w polu karnym znalazł się Kownacki, ale uderzył zbyt lekko i broni Pawełek

• 83. min.

Żółta kartka dla Alvarinho. Portugalczyk w końcu zaznaczył swoją obecność na boisku

• 84. min.

Zmiana w Lechu. Kownacki wchodzi za Gajosa

• 83. min.

Żadna z drużyn w drugiej połowie nie oddała jeszcze celnego strzału bramkę

• 82. min.

Dwukrotnie z dystansu strzelają piłkarze Lecha - najpierw Gajos, a chwilę później Tetteh. Obie próby daleko od bramki

• 77. min.

Zmiana w Śląsku. Idzik wchodzi za Grajciara. Dla 19-letniego napastnika to dopiero drugi występ w ekstraklasie, a trzeci w pierwszym zespole

• 76. min.

Zmiana w Lechu. Schodzi: Nielsen. Wchodzi: Majewski

• 75. min.

Dośrodkowanie Gajosa w pole karne wyłapuje Pawełek

• 74. min.

Najlepsza do tej pory akcja. Grajciar zagrywa do wbiegającego w pole karne Morioki, ale Japończyk minął się z piłką

• 73. min.

I mamy zapowiadaną zmianę. Stjepanović wchodzi za Goncalvesa

• 72. min.

Do zmiany w Śląsku szykuje się Stjepanović. Dla Macedończyka będzie to debiut w barwach wrocławskiej drużyny

• 71. min.

Kokoszka przecina podanie adresowane do Robaka i mamy rzut rożny dla Lecha

• 68. min.

Zieliński sprytnie zagrywa na 16. metr, ale Madej przegrywa pojedynek o pozycję

• 66. min.

Kędziora przejmuje piłkę przed polem karnym, decyduje się na strzał, ale jego próba była bardzo niecelna

• 65. min.

Lech próbuje ataku pozycyjnego, ale bez pomysłu

• 60. min.

Nielsen próbował przyjąć piłkę ręką przed polem karnym i przy piłce Śląsk. Na boisku przez długi moment wiało nudą

• 55. min.

Gajos chyba pozazdrościł piłkarzom Śląska i zdecydował się na strzał z dystansu, ale Pawełek nawet nie musiał interweniować

• 53. min.

Zamieszanie pod bramką Pawełka i rzut rożny dla Lecha

• 52. min.

Grajciar nie trafia czysto w piłkę w polu karnym i Śląsk marnuje świetną sytuację. Szkoda, bo Zieliński mógł zaliczyć ładną asystę

• 49. min.

Morioka strzela płasko z 20 metrów, ale tuż obok słupka. Wrocławianie uparli się dzisiaj, żeby strzelić bramkę zza pola karnego

• 48. min.

Na razie gra toczy się głównie w środku pola, ale żadna z drużyn nie potrafi wymienić kilku celnych podań

Oba zespoły bez zmian

Gramy!!! Przy piłce Śląsk

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy!!! We Wrocławiu bez goli

• 44. min.

Madej kapitalnym technicznym uderzeniem próbował zaskoczyć Buricia, ale ten wyciągnął się jak struna i wybił futbolówkę na rzut rożny

• 42. min.

Dobry odbiór Goncalvesa, który zagrywa do Morioki. Japończyk został jednak zatrzymany przez Arajurriego jednak, piłka trafiła pod nogi Grajciara, który uderzył bardzo niecelnie

• 40. min.

Póki co Morioka jako napastnik nie błyszczy, a przynajmniej nie tak, jak podczas przedsezonowej prezentacji ;)

Prezentacja Śląska na Rynku. Morioka do kibiców: "Dzisiaj zajebiście!" [ZDJĘCIA, WIDEO]

Ok. 1,5 tys. kibiców Śląska przyszło we wtorkowy wieczór na wrocławski Rynek, by zobaczyć prezentację pierwszej drużyny, która już za trzy rozpocznie nowy sezon ekstraklasy.

• 39. min.

Lech przez długi moment nie kwapił się do ataku, ale kilkadziesiąt sekund potrafił stworzyć sobie dwie niezłe okazje po których mógł wyjść na prowadzenie

• 38. min.

Kolejna centra w pole karne do Robaka, napastnik Lecha znów przymierzył głową, ale nie udało się i trzecim razem

• 37. min.

Dobra prostopadła piłka Tetteha do Nielsena, który wpada w pole karne strzela i... trafia w słupek!!!

• 34. min.

Morioka przejął piłkę w środkowej strefie boiska, pobiegł z nią pod pole karne, uderzył z 25 metrów, ale obok bramki

• 32. min.

Rzut rożny dla Śląska, po którym Madej próbował uderzać zza pola karnego, ale obok bramki

• 29. min.

Teraz fragment gry, w którym Śląsk dłużej utrzymuje się przy piłce. Wrocławianie nie byli jednak w stanie do tej pory poważnie zagrozić bramce Lecha. Lepsze sytuacje na razie po stronie gości

• 28. min.

Dośrodkowanie Formelli pewnie wyłapuje Pawełek

• 27. min.

Grajciar kolejny raz uderza zza pola karnego i piłka ląduje na nogach obrońców Lecha. Chwilę później strzelał Zieliński, ale zbyt lekko

• 24. min.

Po drugiej stronie boiska na strzał z dystansu zdecydował się Wilusz, ale piłka poszybowała nad bramką

• 23. min.

Grajciar uderza z dystansu, ale swoim strzałem postraszył jedynie kibiców na trybunach

• 22. min.

Tym razem rożny dla Śląska i drugi raz niedokładna wrzutka Grajciara

• 21. min.

Drugi rzut rożny dla Lecha. Formella dośrodkowuje, po raz kolejny głową uderza Robak, ale Pawełek broni

• 18. min.

Od kilku minut na boisku akcja za akcję, ale póki co niewiele z tego wynika

• 18. min.

Goncalves próbował zaskoczyć z dystansu Buricia, ale jego strzał był baaaaaaaardzo niecelny

• 13. min.

Zieliński zagrywa prostopadle do wybiegającego na pozycję Alvarinho, ale Portugalczyk fauluje

• 11. min.

Kędziora strzela z dystansu, piłka odbija się od niepewnie interweniującego Pawełka, ale Nielsen fatalnie uderza z najbliższej odległości

• 9. min.

Ładna dwójkowa akcja na prawej stronie Morioki i Augusto zakończona dośrodkowaniem, ale w polu karnym faulowany był obrońca Lecha

• 7. min.

Rzut rożny dla Lecha. Wrzutka Formelli nieudana i Śląsk wychodzi z opresji

• 6. min.

Dośrodkowanie Grajciara niecelne, Śląsk traci piłkę

• 5. min.

Wrzutka Madeja w pole karne i mamy pierwszy rzut rożny dla Śląska

• 2. min.

Doskonała okazja Lecha już na samym początku spotkania. Dośrodkowanie z lewej strony boiska strzałem głową wykończył Robak, ale uderzył w środek bramki i prosto w nogi interweniującego Pawełka

• 1. min.

Pierwszy gwizdek sędziego!!! Rozpoczyna Lech

• Fatalne zachowanie kibiców na trybunach, którzy podczas minuty ciszy prowadzili doping

• Spotkanie poprzedzi minuta ciszy dla uczczenia ofiar wczorajszej tragedii w Nicei, w której zginęły 84 osoby

• Obie drużyny są już na boisku

• O co w tym sezonie gra Śląsk?

O co w tym sezonie gra Śląsk?

Od skrajności do skrajności. Tak najkrócej można streścić nastroje panujące w piłkarskim Śląsku w kilku ostatnich tygodniach.

• Znamy już wyjściowe składy obydwu drużyn. Są niespodzianki!

Od pierwszej minuty zagrają:

Śląsk: Pawełek - Zieliński, Dwali, Celeban, Augusto - Madej, Kokoszka, Goncalves, Grajciar, Alvarinho - Morioka

Lech: Burić - Kędziora, Arajuuri, Wilusz, Gumny - Formella, Tetteh, Trałka, Gajos - Robak, B.Nielsen

Na ławce rezerwowych rozpoczną:

Śląsk: Kamenar, Dankowski, Pawelec, Stjepanović, Gosztonyi, Idzik, Biliński

Lech: Mleczko, Dudka, L.Nielsen, Bednarek, Majewski, Jóźwiak, Kownacki

• Witamy ze Stadionu Miejskiego!!! Już za kilkanaście minut inauguracja ligowego sezonu we Wrocławiu. Czekamy z niecierpliwością...