Lech Poznań - Legia Warszawa 0:2. Porażka mistrza z wicemistrzem Polski przy Bułgarskiej [ZAPIS RELACJI]

• sobota, 19 marca 2016
  • Dziękujemy za uwagę! Wkrótce więcej o meczu, wypowiedzi trenerów i piłkarzy na POZNAN.SPORT.PL. Zapraszamy! Dobranoc.

• Dwie bramki zdobyte przed przerwą przez Nemanję Nikolicia właściwie rozstrzygnęły mecz. Lech nie był w stanie zrobić krzywdy liderowi ekstraklasy. Legia wygrała bardzo pewnie i zasłużenie.

• Legia Warszawa wygrała w Poznaniu z Lechem 2:0.

• 90. min. + 8

Koniec meczu!

• 90. min. + 6

Zmiana w Legii: Łukasz Broź za Michaiła Aleksandrowa.

• 90. min. + 5

Gajos wbiegł z piłką w pole karne, ale zabrał mu ją Lewczuk z dziecinną łatwością.

• 90. min. + 1

Zmiana w Lechu: Robert Gumny za Tomasza Kędziorę. Dla 17-latka to debiut w ekstraklasie.

Sędzia doliczył 7 minut.

• 89. min.

Hamalainen nie ma łatwego życia. Przy każdym jego dojściu do piłki na widowni słychać gwizdy. Teraz Fina jeszcze brzydko potraktował Trałka.

• 87. min.

Hamalainen popędził z piłką na bramkę, już mijał Arajuuriego, ale został zablokowany przy próbie strzału.

• 83. min.

Zmiana w Legii: Hamalainen za Nikolicia. Potężna porcja gwizdów dla Fina, który tej zimy odszedł z Lecha i poszedł do Legii.

• 83. min.

Głową strzelał Arajuuri, ale bardzo wysoko nad bramką.

• 82. min.

Strzelał Jevtić i po rykoszecie Lech będzie miał rzut rożny.

• 82. min.

Do gry szykuje się Kasper Hamalainen.

• 80. min.

Niemrawy strzał Gajosa zza linii pola karnego.

• 77. min.

Zmiana w Legii: Guilherme za Dudę.

• 75. min.

Żółta kartka dla Dudy za faul na Kownackim.

• 74. min.

Zmiana w Lechu: Dawid Kownacki za Nickiego Bille.

• 73. min.

Żółta kartka dla Aleksandrowa za faul na Tettehu.

• 72. min.

Do wejścia na boisko szykuje się w Lechu Dawid Kownacki.

• 68. min.

Lech przycisnął. Czy będzie go stać na odwrócenie losów meczu?

• 67. min.

O taki sytuacjach mówi się, że piłkarze przekombinowali. Zrobili to Jóźwiak z Nickim Bille i zmarnowali niezły kontratak.

• 66. min.

Jóźwiak wdarł się w pole karne Legii, zagrał na głowę Nickiego Bille, ale ten uderzył bardzo lekko i Malarz obronił.

• 65. min.

Wrzutka Jevticia z rzutu rożnego - bez komentarza.

• 64. min.

Po rzucie wolnym i dośrodkowaniu Jevticia najpierw strzelał głową Nicki Bille, a potem Kędziora. Zysk Lecha - rzut rożny.

• 62. min.

Kolejny niebezpieczny strzał Nikolicia po błędzie Wilusza, ale Burić odbił piłkę na rzut rożny!

• 61. min.

Znów niebezpiecznie pod bramką Lecha! Piłka po rzucie rożnym trafiła do Aleksandrova. Po jego strzale Burić odbił piłkę pod nogi Nikolicia, ale ten był na spalonym

• 60. min.

Żółta kartka dla Łukasza Trałki za faul na Prijoviciu

• 59. min.

Po trzech minutach przerwy sędzia wznowił spotkanie!

• 55. min.

Przerwa w meczu. Boisko jest zadymione od rac odpalonych przez kibiców Lecha i sędzia Szymon Marciniak przerwał spotkanie

• 55. min.

Tymczasem na stadionie w Poznaniu jest dzisiaj 41567 kibiców!

• PILNE

52. min.

Poprzeczka dla Legii! Po dośrodkowaniu Borysiuka na bramkę Lecha strzelał głową Jędrzejczyk

false
  • 48. min.

Niepokojące sceny na II trybunie. Od dłuższego czasu pogotowie udziela komuś pomocy...

• 47. min.

Rzut wolny dla Lecha. Darko Jevtić posłał jednak zbyt krótką piłkę i przejęli ją legioniści

• PILNE

46. min.

Gramy! Legia rozpoczyna drugą połowę!

• 46. min. + 1

W przerwie jedna zmiana w Lechu - Kebba Ceesay za Tamasa Kadara

• 45. min. + 1

Żółta kartka dla Tetteha za faul na Dudzie. To po tym zagraniu Legia miała rzut karny.

Nikolić strzelił w prawy róg i pokonał Buricia, który odbił piłkę, ale zbyt lekko.Lech - Legia 0:2!

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL 0:2!!!

• 45. min.

Karny dla Legii!!!

• 43. min.

Burić wygrał pojedynek z Prijoviciem, zgarnął mu piłkę spod nóg.

• 42. min.

Nemanja Nikolić wykorzystał sytuację sam na sam z Jasminem Buriciem! Fatalnie zachował się wcześniej Maciej Wilusz, który nie wybił piłki i właściwie podał ją napastnikowi Legii. Lech - Legia 0:1.

• 42. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL 0:1!

• 39. min.

Żółta kartka dla Pazdana za faul w środku boiska na Gajosie. Legionista przerwał ładną akcję Lecha.

• 36. min.

Kędziora strzelał z ponad 30 metrów - trafił piłką w plecy rywala.

• 34. min.

Ależ okazje dla Legii!!! Prijović trafił piłką w poprzeczkę, a po chwili Burić w świetnym stylu odbił piłkę po strzale Aleksandrowa!

• 33. min.

Nicki Bille przepchnął Lewczuka, ale obrońca Legii łatwo zabrał mu potem piłkę.

• 32. min.

Świetna akcja Legii! Jodłowiec z Nikoliciem ładnie rozegrali atak. Strzał Węgra znakomicie obronił jednak Burić.

• 31. min.

Po rzucie rożnym niecelnie głową strzelał Hlousek.

• 28. min.

Węgier znów jest w grze.

• 28. min.

Po gestykulacji lekarzy wiemy, że Kadar może nie wrócić na boisko.

• 26. min.

Nieciekawa sytuacja. Jędrzejczyk dostał piłką w twarz, ale chyba bardziej w tej akcji ucierpiał Kadar, który upadł na murawę i trzyma się za nogę.

• 24. min.

Mogło być niebezpiecznie pod bramką Lecha. Zaczęło się od zbyt krótkiego wybicia piłki przez Buricia. Przejęli ją legioniści, ale Alexandrov trafił piłką w Jodłowca, który był na spalonym

• 22. min.

Chyba Lechowi należał się jednak rzut karny po faulu na Kadarze sprzed paru minut.

• 19. min.

Zrobiło się nerwowo. Zaczęło się od przepychanki Tetteha z Borysiukiem...

• 18. min.

Kadar upadł w polu karnym po starciu z Jędrzejczykiem. Sędzia nie przerwał gry.

• 17. min.

Będzie rzut rożny dla Lecha.

• PILNE

13. min.

Mogło być 1:0 dla Lecha! Maciej Gajos strzelał z 12. metrów, ale Arkadiusz Malarz na raty obronił to uderzenie. Groźnie pod bramką Legii!

• 12. min.

Kontratak Lecha zakończony po tym, jak Hlousek dogonił Trałkę.

• 10. min.

Po wrzutce Dudy Wilusz zablokował Prijovicia.

• 10. min.

Rzut rożny dla Legii, która ma przewagę.

• 9. min.

Potężny strzał Borysiuka, piłka trafia w Arajuuriego.

• 7. min.

Kolejny fragment boiska oddzielił się od podłoża - tym razem za sprawą Jóźwiaka.

• 6. min.

Przed meczem wymieniono spory kawał trawy na stadionie. Kadar właśnie wyrwał część murawy i w wolnej chwili udeptuje ją... sędzia Szymon Marciniak.

• 4. min.

Mecz przypada w 94. rocznicę powstania Lecha Poznań. Urodziny ma też pomocnik Kolejorza Maciej Gajos - kończy 25 lat.

• 3. min.

Groźnie po bramką Lecha! Nikolić źle przyjął jednak piłkę i złapał ją Burić.

• 2. min.

Lechici w tradycyjnych niebiesko-białych strojach, zaś Legia gra w jednolitych strojach zielonych

• PILNE

1. min.

Gramy! Pierwszą połowę rozpoczyna Lech Poznań!

• Legia wydaje się być dzisiaj faworytem, ale historia pokazuje, że nie potrafi grać i wygrywać w Poznaniu. Ostatni raz zwyciężyła przy Bułarskiej cztery lata temu

Lech Poznań - Legia Warszawa. Największy atut Kolejorza to Bułgarska. Tu Legia nie umie wygrywać!

Lech Poznań nie przegrał z Legią Warszawa na własnym stadionie już od czterech lat. Po raz ostatni warszawski zespół wygrał przy Bułgarskiej w sezonie 2012/2013, gdy jego trenerem był... Jan Urban, obecny szkoleniowiec Kolejorza.

• Do Poznania przyjechał ex-lechita Kasper Hamalainena, ale zacznie mecz na ławce rezerwowych. Kogo wystawił Stanisław Czerczesow?

Lech Poznań - Legia Warszawa. A jednak! Kasper Hamalainen w kadrze na mecz z Kolejorzem

Kasper Hamalainen, który przez ostatnie trzy lata był piłkarzem Lecha Poznań, ma szansę zagrać w sobotę dla Legii Warszawa przeciwko Kolejorzowi. Fin miał problemy ze zdrowiem, ale ostatecznie znalazł się w kadrze wicemistrzów Polski na mecz przy Bułgarskiej.

• W składzie Lecha jest trochę niespodzianek. Nie ma Linettego, są za to Trałka i 17-letni Kamil Jóźwiak

Lech Poznań - Legia Warszawa. 17-latek w pierwszym składzie Kolejorza!

Kapitan Lecha Poznań Łukasz Trałka zagra od pierwszej minuty przeciwko Legii Warszawa. W wyjściowym składzie po raz pierwszy znalazł się Kamil Jóźwiak. W ekipie mistrzów kraju zabraknie reprezentanta Polski Karola Linettego.

• Witamy serdecznie ze stadionu przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu! Już za kilkanaście minut początek szlagierowego meczu Lecha z warszawską Legią. Trybuny pękają w szwach!