Ruch Chorzów - Lech Poznań. Zwycięstwo zapewni grę o mistrzostwo Polski? [ZAPIS RELACJI]

• sobota, 12 marca 2016
  • Zasłużone zwycięstwo mistrza Polski na Cichej po przepięknej bramce Macieja Gajosa (przed przerwą) i dwóch niemal tak samo efektownych trafieniach Darko Jevticia (w drugiej połowie). Niebiescy odpowiedzieli jedynie bramką Mariusza Stępińskiego.

• 90. + 3. min Koj fauluje Lovrencsicsa, sędzia pokazuje żółtą kartkę obrońcy Ruchu i nie wznawia już gry.

• 90. min Sędzia dolicza trzy minuty.

• 89. min Powinno być 1:4, ale po świetnym podaniu Gajosa źle zagrywają rezerwowi Lecha. Volkov nie pędzi - choć powinien! - z piłką na bramkę Ruchu i zamiast strzelać podaje na drugą stronę pola karnego. Piłka trafia do Dudki, który w dobrej sytuacji niecelnie uderza.

• 88. min Ostatnia zmiana w drużynie gości. Schodzi Tetteh, wchodzi Dudka.

• 88. min Chorzowianie jeszcze próbują. Niecelny strzał głową Koja po dośrodkowaniu z rogu Zieńczuka.

• 84. min Ostatnia zmiana w Ruchu. Napastnik Efir za pomocnika Mazka.

• 82. min Druga zmiana w Lechu: obrońca Volkov za żegnanego brawami przez kibiców poznańskiego klubu strzelca dwóch goli Jevticia.

• 81. min Niebiescy cały czas w natarciu. Złe piąstkowanie Buricia po wrzutce Zieńczuka, piłka trafia do Mazka, który strzela nad poznańską bramką.

• 78. min Gospodarze wciąż jeszcze walczą o zmianę wyniku. Koj uderza z dystansu, Burić z trudem wybija piłkę na róg.

• 73. min Dwie zmiany w Ruchu: Hanzel za Iwańskiego i Zieńczuk za Monetę.

• Gospodarze mogą wyrównać, bo po podaniu z głębi pola Stępiński ma przed sobą tylko Buricia, ale źle przyjmuje piłkę i przewraca się w '16' Lecha (bez pomocy poznańskiego bramkarza). Po chwili goście strzelają trzeciego gola. Jevtić długo holuje piłkę, w końcu ogrywa Koja i (chyba) nie do obrony uderza lewą nogą zza linii pola karnego. Kolejny fantastyczny gol!

• 71. min GOOOL DLA LECHA! Jevtić.

• 67. min Pierwsza zmiana w Lechu: pomocnik Sisi za napastnika Kownackiego.

• Niebiescy wracają do gry. Lipski podaje w pole karne do Stępińskiego, który wyprzedza Arajuuriego i Kadara, przerzuca piłkę nad Buriciem i wpada z nią do poznańskiej bramki niemal zderzając się ze słupkiem. Goście protestują wskazując, że napastnik Ruchu w tej akcji zagrał futbolówkę ręką.

• 63. min GOOOL DLA RUCHU! Stępiński.

• 60. min Ruch rzuca się do odrabiania strat, Lech dobrze się broni.

• 58. min Żółta kartka dla Kamińskiego (za faul na Stępińskim). Obrońca Lecha nie zagra z Legią.

• Lech ponawia akcję sprzed chwili, Ruch nie wyciąga wniosków ponownie pozostawiając za dużo miejsca rywalom i jest 0:2. Dośrodkowanie Lovrencsicsa (oczywiście z prawej strony) na gola zamienia strzałem lewą nogą Jevtić. Tak jak przy pierwszej bramce Putnocky bez szans.

• 56. min GOOOL DLA LECHA! Jevtić.

• 54. min Powinno być 0:2, ale po bardzo dobrym dośrodkowaniu z prawej strony Lovrencsicsa bardzo źle głową strzela niepilnowany Gajos.

• 50. min Początek dla gości, którzy w przerwie najwyraźniej doszli do wniosku, że najlepszą obroną (korzystnego wyniku) jest atak.

• 46. min Bez zmian w składach. Druga połowa rozpoczęta!

• Jak na razie bliżej zapewnienia sobie gry w grupie mistrzowskiej jest... mistrz Polski. Przepięknego gola dla Lecha tuż przed zejściem do szatni strzelił Maciej Gajos.

• 45. min Koniec pierwszej połowy.

• Kapitalna akcja gości z fantastycznym wykończeniem. Jevtić podaje do Kownackiego, ten odgrywa do Gajosa, po którego strzale z dystansu piłka ląduje w okienku bramki Ruchu.

• 44. min GOOOL DLA LECHA! Gajos.

• 41. min Piłka po raz drugi ląduje w bramce Lecha, ale sędzia Marciniak ponownie nie wskazuje na środek boiska, bo - jego zdaniem - po dograniu z rogu Grodzicki, zanim celnie strzelił, faulował Trałkę. Kibice niebieskich są innego zdania i głośno krzyczą 'PZPN, PZPN, j***ć, j***ć PZPN!'.

• 34. min Ostatnie minuty należą do gości. Do wrzutce z rzutu wolnego Jevticia niecelnie głową strzela Trałka.

• W Ruchu tylko jedna zmiana w porównaniu z ostatnim ligowym meczem (wygrana 3:2 na wyjeździe z Pogonią Szczecin). Na prawym skrzydle zamiast Podgórskiego (ławka) gra Moneta.

• 30. min Po Gajosie i Ceesayu pokazuje się także Tetteh (jego strzał blokują chorzowianie) - trzeci z piłkarzy Lecha, którego nie było w wyjściowym składzie przeciwko 'Pasom', a teraz gra od pierwszej minuty. Ta trójka zastępuje dzisiaj Kędziorę, Sisiego (obaj na ławce) i kontuzjowanego Linettego.

• 29. min Kolejna akcja gości zakończona strzałem. Ceesay zza pola karnego, ale niezbyt mocno i do tego w sam środek chorzowskiej bramki.

• 27. min Atak 'Kolejorza'. Z dystansu próbuje Gajos, który ostatnio zapewnił Lechowi zwycięstwo z Cracovią i niejako w nagrodę wyszedł dzisiaj w pierwszym składzie. Strzał mocny, ale minimalnie niecelny.

• 22. min Konczkowski obiega Kadara i po starciu z Węgrem pada w polu karnym Lecha. Sędzia nie przerywa gry i pewnie ma rację.

• 19. min Znowu gorąco pod chorzowską bramką. Bardzo aktywny na początku meczu Kownacki byłby w znakomitej sytuacji, gdyby tylko dobrze przyjął piłkę, a tak pilnujący go Koj wybił ją na róg.

• 15. min Kownacki - mając przed sobą tylko bramkarza Ruchu - strzela nad poprzeczką. Nawet gdyby trafił to gola by nie było, bo wcześniej faulował Grodzickiego.

• 9. min Futbolówka w siatce Lecha, ale gola dla Ruchu nie ma, bo Oleksy - po dośrodkowaniu Lipskiego z rzutu wolnego - strzelał głową ze spalonego.

• 7. min Po drugiej stronie boiska nieporozumienia Buricia z Arajuurim nie wykorzystuje Stępiński, który z bliska nie trafia do bramki gości.

• 6. min Pierwszą groźną akcję przeprowadzają goście. Jevtić dośrodkowuje z lewej strony przed pole bramkowe, ale Kownacki źle trafia w piłkę, która nawet nie wychodzi za linię końcową. Po chwili młody gracz Lecha uderza zza '16', Putnocky pewnie broni.

• 5. min Spokojny początek. Częściej przy piłce gospodarze.

• 1. min Pierwszy gwizdek sędziego Marciniaka - GRAMY!