Jak dobrze znasz przepisy piłki nożnej? cz. 2 [QUIZ]

1 / 15

Piłka zmierza w kierunku bramki, a bramkarz postanowił ją zatrzymać rzucając swoim butem. Udało mu się to. Co robi sędzia?

2 / 15

Bramkarz doznaje kontuzji w trakcie serii rzutów karnych. Kto może go zastąpić?

3 / 15

W finale Euro 2016 Polska gra z Niemcami. 0-0, 120. minuta, za kilka sekund będą rzuty karne. Wtem! Kamil Grosicki przerzuca piłkę na lewe skrzydło, ale trafia ona sędziego w twarz i odbija się tak, że pokonuje bezradnego Manuela Neuera. Co teraz?

4 / 15

Trwa wielka awantura w 90. minucie. Piłkarze jednej z drużyn okazali się sprytni i na boisku został rezerwowy napastnik zamiast obrońcy. Po chwili strzela zwycięskiego gola. Co teraz?

5 / 15

Piłkarz podaje piłkę do kolegi znajdującego się na pozycji spalonej. Ale nim piłka do niego dotrze obrońca celowo zatrzyma ją ręką. Co teraz?

6 / 15

Bramkarz piąstkuje piłkę, a silny wiatr sprawił, że ta przeleciała przez całe boisko (nie odbijając się od ziemi) i wpadła do bramki rywala. Co teraz?

7 / 15

Decydująca seria jedenastek w finale Ligi Mistrzów. Strzelec stwierdza, że nie będzie wykonywał karnego, bo jest zbyt zdenerwowany. Co robi sędzia?

8 / 15

Zawodnik gra fatalnie i popełnia błąd za błędem. Menedżer wykorzystał już wszystkie zmiany ale stwierdził, że pomimo to chce zdjąć swojego podopiecznego. Pozwalasz mu na to?

9 / 15

Emocje przed bardzo ważnym meczem derbowym buzują. Jeden z zawodników gospodarzy używa nieodpowiedniego, obraźliwego języka w kierunku swoich rywali. Co teraz?

10 / 15

Gospodarze grają w 10 w końcówce spotkania. Ich gwiazda leży jednak poturbowana na ziemi i fizjoterapeuta chce mu pomóc. Menedżer zatrzymuje jednak lekarza i nie pozwala mu wejść na boisko, bo piłkarz będzie musiał na chwilę zejść. Co teraz?

11 / 15

Zawodnik przygotowuje się do wykonania rzutu karnego. Wychodzi jednak poza, by mieć miejsce na rozbieg i wtedy w pole karne wpada jego kolega i strzela gola. Co teraz?

12 / 15

Goście grają w 9 po otrzymaniu dwóch czerwonych kartek. Dochodzi do serii rzutów karnych (gospodarze grają w komplecie). Co teraz?

13 / 15

Obrońca stojący tuż za własnym polem karnym splunął na rywala stojącego w obrębie 16 metrów. Co teraz?

14 / 15

Niesamowicie wieje. Bramkarz wykonuje rzut wolny z kilku metrów od swojej bramki ale ku jego przerażeniu piłka po kopnięciu zawróciła i trafiła do jego bramki. Co teraz?

15 / 15

Zawodnik wykonujący aut celowo trafił w przeciwnika. Jaką decyzję powinien podjąć sędzia?

Nieuznany gol z rzutu karnego, którego (nie)strzelił Miroslav Radović skłonił nas, by Wam przypomnieć nasz quiz. Jak dobrze znasz przepisy piłki nożnej? Sprawdź się!