Wielu Polaków nie radziło sobie w zagranicznych klubach. Pamiętasz ich przygody? [QUIZ]

1 / 12

Komu Grzegorz Rasiak strzelił słynnego (bo jedynego, a zarazem nieuznanego) gola w barwach Tottenhamu?

2 / 12

Ile meczów w barwach Birmingham rozegrał Piotr Świerczewski?

3 / 12

Euzebiusz Smolarek w barwach Boltonu Wanderers w sezonie 2008/09 zagrał 12 meczów ligowych. Ile goli strzelił?

4 / 12

Dlaczego Bartosz Karwan grając w Hercie Berlin nie wszedł w trakcie meczu z Bayerem Leverkusen, za co został później ukarany?

5 / 12

Kibice Wolverhampton nie najlepiej wspominają pobyt Tomasza Frankowskiego w klubie. Dlaczego?

6 / 12

Kamil Kosowski nie najlepiej radził sobie po odejściu z Wisły Kraków. W Kaiserslautern, Southampton, Chievo i Cadiz rozegrał łącznie 101 meczów ligowych. Ile goli strzelił?

7 / 12

Emmanuel Olisadebe był gwiazdą w Panathinaikosie, ale jego karierę zastopowały kontuzje kolana. Po odejściu z Aten grał w Portsmouth i Skodzie Xanthi, gdzie w ciągu roku...

8 / 12

Zanim Tomasz Kuszczak zaczął grać w Premier League - w West Bromwich oraz Manchesterze United - grał w rezerwach pewnego niemieckiego klubu. W pierwszej drużynie nawet nie zadebiutował i odszedł za darmo. Ten klub to...

9 / 12

Sebastian Mila był wielką nadzieją polskiego futbolu. Po odejściu z Groclinu grał w dwóch zagranicznych klubach, gdzie radził sobie słabo. Jakich?

10 / 12

Ireneusz Jeleń był gwiazdą w Auxerre. W 2011 roku przeszedł do Lille, ówczesnego mistrza Francji. Ile goli strzelił w 13 meczach ligowych w nowym klubie?

11 / 12

Podobnie jak i Jeleń, Artur Wichniarek był gwiazdą w mniejszym klubie (Arminia Bielefeld), ale nie poradził sobie w większym (Hertha Berlin). Z czego ''zasłynął'' Polak w Berlinie w sezonie 2009/10?

12 / 12

Ile meczów i goli uzbierali razem polscy napastnicy w Serie A - Kamil Wilczek i Radosław Matusiak?

Euzebiusz Smolarek i Tomasz Frankowski nie radzili sobie w Anglii, a Kamil Wilczek i Radosław Matusiak we Włoszech. Jak dobrze pamiętasz losy tych i Polaków w ligach zagranicznych?