Komplikacje Milanu w Pucharze UEFA, asysta Krzynówka

Remis 2-2 z Wolfsburgiem komplikuje plany Milanu w Pucharze UEFA. Pierwsze miejsce w grupie zajęła niemiecka drużyna, a Włosi muszą się zadowolić drugim miejscem. Do sukcesu Wolfsburga przyczynił się Jacek Krzynówek. "W 81. minucie Saglik zmienił lot piłki po uderzeniu Krzynówka zza pola karnego" - pisze "La Gazzetta dello Sport"

HSV, Sevilla, Man City? Kto rywalem Lecha w P. UEFA?

Punktem zwrotnym meczu był manewr taktyczny Feliksa Magatha. Trener, który 25 lat temu pokonał bramkarza Juve w meczu Pucharu Mistrzów, teraz pogrążył Milan.

W 75. minucie trener Wolfsburga zaryzykował wszystko i wprowadził do gry kolejnego napastnika - Mahira Saglika. Właśnie on zagrał w sposób zupełnie nieprzewidywalny. Przy pierwszej okazji jeszcze się pomylił, ale w 81. minucie zdobył wyrównującą bramkę, zmieniając tor lotu piłki po uderzeniu Krzynówka zza pola karnego. Milan, mający do dyspozycji trzech napastników (Szewczenkę, Inzaghiego i Pato) nie miał siły, aby się podnieść i przyznaje, że przechodzi najgorszy okres w sezonie.

Niepokoi fakt, że Milan nie potrafił wykorzystać swoich sytuacji. Można to tłumaczyć brakiem kondycji Pirlo, Seedorfa, Kaładze, Jankulovskiego i innych. Zbyt wielu graczy spaceruje, zamiast biegać. Do tego dochodzą kontuzje - w 3. minucie Senderos doznał urazu pleców. Już wcześniej ulegał kontuzjom - bóle pleców, złamanie palca stopy. Ostatnio nieszczęścia dotykały także innych zawodników Milanu - kontuzje, złamania, przeziębienia i inne. Przerwa świąteczna i wyjazd do Dubaju mogą się więc okazać zbawienne - będzie to czas treningów i odzyskiwania formy. - Gdyby pojawił się u nas zawodnik środkowego pola, z pewnością wpłynęłoby to korzystnie na grę - mówi trener Ancelotti.

W niedzielę Milan przegrał z Juve 2:4 i powiększył stratę do prowadzącego Interu. - Nie jesteśmy jednak w kryzysie - tłumaczy Galliani - Jedynym naszym problemem jest zdrowie. Przeciw Juve brakowało Kaki, Gattuso, Bonery i Nesty - z powodu urazów. Dlatego właśnie moim życzeniem na 2009 rok jest zdrowie dla wszystkich - podkreśla wiceprezydent Milanu. Na pytanie o Kakę odpowiada: "Czuje się już lepiej, w niedzielę powinien już grać".

Na rok 2009 Galliani nie życzy tylko zdrowia. - walczymy o dwa trofea: mistrzostwo Włoch oraz Puchar UEFA. Mam nadzieję, że coś wygramy. W erze Berlusconiego zdobyliśmy dwa trofea. Chcemy kontynuować ten marsz. W styczniu przybędzie Beckham. Czego powinniśmy się spodziewać? "Operacja Beckham" ma limity czasowe. Zostanie z nami do 8 marca, potem wróci do Los Angeles. W tych dwóch miesiącach spróbuje nam pomóc - kończy Galliani.

Dziwne kontuzje w Milanie. Co dolega Kace?