Finał województwa podkarpackiego Coca-Cola Cup 2011

W zakończonym dziś dwudniowym finale wojewódzkim turnieju Coca-Cola Cup wyłoniono najlepsze drużyny w województwie podkarpackim. Tytuły Mistrzyń i Mistrzów Województwa wywalczyli: w kategorii dziewcząt reprezentantki Gimnazjum w Tryńczy a wśród chłopców zespół Gimnazjum Nr 5 w Stalowej Woli. Finał wojewódzki został zorganizowany na terenie klubu sportowego ?Kolbuszowianka?.
Gościem specjalnym finału był znakomity niegdyś lekkoatleta Robert Maćkowiak, który przyglądał się zmaganiom zawodniczek i zawodników biorących udział w turnieju oraz wręczył nagrody w konkursach organizowanych w Strefach Aktywnego Życia Coca-Cola Cup.

Turniej Coca-Cola Cup zawsze cieszył się w województwie podkarpackim dużym zainteresowaniem uczestników. Nie inaczej było i w tym roku - w finale wojewódzkim łącznie wystartowało 18 zespołów chłopców i 12 drużyn dziewcząt, natomiast w eliminacjach w całym województwie wzięło udział 117 zespołów dziewcząt i 250 chłopców.

Pierwszego dnia grali chłopcy. Po trudnym i bardzo wyrównanym meczu finałowym mistrzem województwa podkarpackiego w kategorii chłopców został zespół Gimnazjum nr 5 ze Stalowej Woli, który w meczu finałowym pokonał w rzutach karnych Gimnazjum Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Mielca 4:2. W meczu o trzecie miejsce drużyna Gimnazjum z w Błażowej pewnie pokonała konkurentów z Gimnazjum nr 1 w Nisku 6:3 i tym samym uplasowała się na najniższym stopniu podium podkarpackiego finału.

Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Pawła Domina z Gimnazjum w Błażowej, natomiast królem strzelców został zdobywca 12 bramek Damian Bożek z Gimnazjum SMS w Mielcu, głównie dzięki bramkom strzelonym w półfinałowym meczu z reprezentacją Gimnazjum nr 1 z Niska, w którym Mielczanie rozgromili rywali aż 16:1.

Zmagania dziewcząt rywalizujących drugiego dnia finałów były bardziej wyrównane. W pierwszym półfinale reprezentantki Gimnazjum w Tryńczy wygrały po zaciętym meczu z koleżankami z Pysznicy 3:1, natomiast drugi mecz półfinałowy przyniósł zwycięstwo gospodyniom turnieju z Kolbuszowej nad rywalkami z Kurzyny Środkowej, które powetowały sobie to niepowodzenie w meczu o 3. miejsce pokonując po dogrywce zawodniczki z Pysznicy 3:2. W meczu finałowym dziewcząt nie było już takich emocji - zawodniczki z Tryńczy pewnie pokonały rywalki z Kolbuszowej 3:0.

Zawodniczki z Gimnazjum w Tryńczy zdobyły także wyróżnienia indywidualne - najlepszą snajperką, z 8 bramkami, została Agata Ogryzek, natomiast najlepszą bramkarką wybrano Aleksandrę Czekierdę.

Podkarpacki finał wojewódzki wyłonił także kolejnych finalistów Akademii Futbolu Coca-Cola Cup, którzy podejmą współzawodnictwo z utalentowanymi młodymi piłkarzami z innych województw o wejście do finałowej dziesiątki i nagrodę główną Akademii - wyjazd na profesjonalny obóz szkoleniowy do Doniecka.

Finał przyniósł wiele emocji nie tylko zawodnikom ale także kibicom, którzy licznie odwiedzili Strefę Aktywnego Życia towarzyszącą turniejowi i wzięli udział w konkursie "Wnieś flagę na stadion podczas UEFA EURO 2012TM." 16 zwycięzców konkursu, po jednym z każdego województwa, wniesie flagę przed meczem grupowym Reprezentacji Polski podczas Mistrzostw.

Tegoroczną edycję turnieju Coca-Cola Cup śledź też na oficjalnej stronie »