Sport.pl poleca polską biografię: "LeBron James. Król jest tylko jeden?"

30 kwietnia do księgarń trafiła autobiografia czterokrotnego zdobywcy nagrody MVP oraz dwukrotnego mistrza NBA LeBrona Jamesa z Miami Heat. Autorem jest polski dziennikarz Marcin Harasimowicz mieszkający na stałe w Los Angeles. Patronat nad książką objął portal Sport.pl.

Zarobił 100 milionów dolarów, zanim zdążył oddać pierwszy rzut w NBA. Żadnemu debiutantowi w historii sportu nie towarzyszyły tak wyśrubowane oczekiwania. On jednak poradził sobie z tą nadludzką presją.

Dziś ma już na swoim koncie mistrzowskie pierścienie, poprawia kolejne rekordy nie do pobicia i jest w trójce najlepiej rozpoznawalnych sportowców globu. Ale jego droga na szczyt nie była usłana różami: dzieciństwo w slumsach, trudne lata w Cleveland, przegrane kluczowe mecze i zarzuty o brak genu wygrywania, nienawiść fanów po ogłoszeniu The Decision o przejściu do Miami

Wyjątkowa biografia autorstwa jedynego akredytowanego przy NBA polskiego dziennikarza - owoc wielu lat pracy oraz kilkudziesięciu ekskluzywnych wywiadów z samym LeBronem, z jego najbliższymi, przyjaciółmi, kolegami z parkietu i współpracownikami.

Marcin Harasimowicz - dziennikarz sportowy, pisarz komediowy, aktor i producent największego stand-up show w Południowej Kalifornii. Jego największą pasją jest jednak koszykówka - od wielu lat mieszka w Los Angeles i jest jedynym polskim dziennikarzem akredytowanym na mecze Lakers i Clippers. W ciągu 20 lat swojej dziennikarskiej kariery publikował m.in. w Przeglądzie Sportowym, Dzienniku, Wprost, MVP oraz mediach zagranicznych: Four Four Two, BBC Sport, Daily Mail.Marcin zawsze powtarzał, że LeBron James wejdzie na sam szczyt NBA - był o tym przekonany nawet we wczesnych stadiach jego kariery, kiedy tak wielu dziennikarzy zwątpiło w jego wielkość.
Eric Pincus "Los Angeles Times"


Marcin Harasimowicz to kopalnia wiedzy o NBA.
Zeno Pisani "La Gazetta dello Sport"

Marcin jest z nami na miejscu i stąd relacjonuje polskim kibicom rozgrywki NBA. Jego olbrzymią wiedzę najlepiej widać w tej właśnie książce.
Larry Coon, ESPNKsiążkę można kupić na stronie Wydawnictwa SQN >>