Sport.pl poleca książkę "Droga do Justyny Kowalczyk" - Historia biegów narciarskich

Kulisy kariery Justyny Kowalczyk, największe polskie sukcesy, herosi wszech czasów, niezapomniane zawody. Fascynująca panorama 171 lat historii białego szaleństwa. Wszystkie tajemnice, kontrowersje i skandale biegów narciarskich w jednej książce!
"Panie trenerze, jeżeli tak ciężko trzeba trenować, żeby być w 40-tce Pucharu Świata, to dla mnie to jest bez sensu... Będę trenować wiele razy ciężej, ale po to, żeby wygrywać!".

I tak zrobiła.

Czy Justyna Kowalczyk jest najwybitniejszą biegaczką w historii tej dyscypliny? A może jednak astmatyczka Marit Bjorgen? Jelena Välbe ze słynną różową czapeczką czy maleńka Stefania Belmondo?

Justyna nie była pierwszą polską gwiazdą. Mistrz świata Józef Łuszczek sam przywiózł z Okęcia norweską kadrę na Puchar Świata do Zakopanego. Nie posiadał co prawda prawa jazdy, ale musiał przejąć kierownicę od zasypiającego taksówkarza. Nasze panie na olimpiadzie w Squaw Valley już miały zapewniony medal, ale uznały, że zdobyty z naruszeniem zasad fair play nigdy by ich nie cieszył.

Nakładem wydawnictwa SQN ukażą się wkrótce także inne pozycje poświęcone sportom zimowym:

- Bode Miller. Moje życie. Szybkość, wolność, zabawa (5 lutego 2014)

- Autobiografia Swena Hannawalda (5 marca 2014)

O autorze:

Daniel Ludwiński - jest absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Narciarstwem (alpejskim i klasycznym, w tym biegami) interesuje się od czasu igrzysk olimpijskich w Lillehammer. Od 2006 roku związany jest z redakcją portalu SportoweFakty.pl, gdzie pisze o sportach zimowych. Ponadto zajmuje się żużlem - od kilku lat pracuje jako korespondent "Tygodnika Żużlowego", największej i najstarszej polskiej gazety o czarnym sporcie, a w 2010 roku w cyklu "Asy żużlowych torów" ukazała się jego biografia Jana Ząbika, wieloletniego zawodnika toruńskiego klubu, obecnie cenionego trenera. Lubi chodzić po górach i podróżować, a jego pasją są szachy. W wolnych chwilach sporo czasu poświęca na liczne zamiłowana kolekcjonerskie. Jest przewodnikiem miejskim po zabytkowym Toruniu.

Tę oraz inne książki SQN - kupisz na oficjalnej stronie wydawnictwa »