Sport.pl poleca najlepszy symulator bolidu F1 na świecie! Graj po polsku na PC i konsolach

Pisk opon, ekstremalne szybkości i przeciążenia, ciasne zakręty, zawrotne dawki adrenaliny, ułamki sekund, które decydują o wygranej, wspaniałe bolidy i tory, rywalizacja, emocje - przedstawiamy F1 2012!
F1 2012 to kolejny tytuł z wielokrotnie nagradzanej serii gier wyścigowych od Codemasters, która sprzedała się w milionach egzemplarzy na całym świecie. Poprzednie części zdobyły wysokie oceny w branżowych mediach (F1 2010: Eurogamer: 8/10, Video Gamer: 9/10; F1 2011: Eurogamer: 8/10, G4: 4/5), a także zaskarbiły sobie uznanie i przychylność nie tylko fanów gier o tematyce samochodowej. Bez wątpienia tak dobre przyjęcie i popularność spowodowane są wykorzystaniem bardzo realistycznego modelu jazdy oraz znakomitym odwzorowaniem tras, modeli i całej atmosfery FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP.

F1 2012 stworzono w porozumieniu z profesjonalnymi kierowcami tak, by każdy - bez względu na umiejętności czy zaawansowanie - mógł poczuć adrenalinę ekstremalnych prędkości i przenieść się w samo serce sportowych wyścigów FORMULA ONE™. W trakcie rozgrywki mniej doświadczeni gracze będą mogli korzystać z ulepszonej kontroli pojazdów, a ponadto otrzymają cenne porady i wskazówki przed każdą trasą m.in. od Anthony'ego Davidsona, byłego zawodowego kierowcy FORMULA ONE i telewizyjnego eksperta. Dla tych, którzy z nieufnością podchodzą do gier wyścigowych, może być to pierwszy krok do wielkiej i emocjonującej pasji.

W F1 2012 gracze będą mogli poczuć niepowtarzalny dreszcz zostania kierowcą FORMULA ONE. Karierę mistrza czterech kółek zaczniemy od początkującego adepta, który ma szanse wykazania się na torze. Od naszych wyników zależeć będzie, czy wypatrzą nas headhunterzy z największych zespołów, oferując sławę, mocny bolid i lukratywny kontrakt. A może ze względu na słabszy czas zaczniemy w mniej istotnych stajniach, aby z każdym kolejnym wyścigiem udowadniać swoją wartość i w końcu zostać najlepszym kierowcą FORMULA ONE na świecie.

Szeroki wachlarz znanych i nowych elementów rozgrywki, a także duże możliwości technicznych modyfikacji przy zachowaniu niepodrabialnego klimatu zadowolą wymagających użytkowników, którzy z serią są nawet od samego początku. Tryb multiplayer pozwoli z kolei na wciągającą oraz dynamiczną rywalizację z kierowcami z całego świata.

W najnowszej odsłonie FORMULA ONE nie zabraknie aktualnych oficjalnych zespołów, kierowców, bolidów i tras z 2012 FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP™, w tym debiutujące 2012 FORMULA 1 UNITED STATES GRAND PRIX™ w Austin, stolicy stanu Teksas, oraz powracający do kalendarza wyścigów słynny niemiecki tor Hockenheim. Graczom przyjdzie więc usiąść za kółkiem np. Ferrari czy McLarena, by rywalizować o pierwsze miejsce z m.in. Jensonem Buttonem i Fernando Alonso.

Cechy gry:

- Tryb Mistrzowski. 2012 FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP to sześciu światowych mistrzów - Kimi Räikkönen, Lewis Hamilton, Jenson Button, Fernando Alonso, Sebastian Vettel oraz Michael Schumacher. Codemasters wykorzystało to jako inspirację do stworzenia nowego trybu w F1 2012 - Trybu Mistrzowskiego. Gracz zostaje rzucony w sam środek akcji,

- Wyzwanie Sezonowe. Gracze zaczynają swoją karierę w nisko rankingowej drużynie. Kiedy dzięki swoim umiejętnościom pokonają rywali w serii wyścigów, zdobędą miejsce za kółkiem lepszego pojazdu. To pozwali zawodnikom wywalczyć pozycję najlepszego kierowcy na świecie z lukratywnym kontraktem z topowymi drużynami.

- Test Młodego Kierowcy. Gracze zostaną wprowadzeni do świata FORMULA ONE i poznają niuanse prowadzenia bolidu FORMULA ONE dzięki trybowi Test Młodego Kierowcy na torze Yas Marina w Abu Dhabi. Podobnie jak w prawdziwych zawodach, młodzi kierowcy będą musieli wywalczyć swoją szansę startu w FORMULA ONE. Za kółkiem pojazdów Red Bulla, Ferrari czy McLarena gracze ukończą tutorial, podczas którego nauczą się, jak w 100% wykorzystać bolid oraz jak i kiedy używać KERS (Kinetic Energy Recovery System) and DRS (Drag Reduction System).

- Innowacyjny system pogody. Seria FORMULA ONE studia Codemasters ustanowiła nowe standardy aspektu pogody w grach wyścigowych. W F1 2012 gracze poczują, że poprzeczka została zawieszona jeszcze wyżej. System pogody zostaje połączony z Technologią Aktywnego Toru. Dzięki temu deszcz może padać tylko w niektórych częściach trasy, podczas gdy jej pozostała część jest sucha. To czyni wyścigi jeszcze bardziej nieprzewidywalnymi oraz emocjonującymi, kiedy gracze muszą dostosować odpowiednią strategię jazdy.

- Nowy tor w USA. FORMULA ONE powraca w 2012 do USA, do nowego toru Circuit of Americas, położonego w Austin, stolicy Teksasu. Gracze będą mogli ścigać się na dokładnie odwzorowanym cyfrowym torze już przed jego oficjalnym otwarciem w listopadzie. Niezwykle oczekiwany tor o długości 5,515 km z 20 zakrętami oraz dużymi zmianami wysokości (nawet do 40 metrów) czerpie inspiracje ze słynnych zakrętów na trasach FORMULA ONE takich jak Silverstone Becketts czy Turn 8 na Istanbul Park. F1 2012 dostępne będą wszystkie trasy z rozszerzonego kalendarza 2012, w tym powrót niemieckiego toru Hockenheimring.

- Tutoriale. W F1 2012 każde okrążenie zaprezentuje i objaśni kierowca testowy FORMULA ONE oraz konsultant techniczny studia Codemasters, Anthony Davidson. Poprowadzi on graczy przez każdy z 20 wyścigów kalendarza 2012, zaznaczając odpowiednie miejsca do hamowania i udzielając wskazówek, które pozwolą jeszcze lepiej przejechać kolejne okrążenia.

- F1 2012 Demo. Po raz pierwszy w grach z serii FORMULA ONE fani będą mogli wypróbować demo przed premierą pełnej wersji. Demo pozwoli graczom wziąć udział w pierwszym dniu Testu Młodego Kierowcy, przed tym jak ruszą w wyścigu numer jeden Wyzwania Sezonowego. Więcej informacji o zawartości i premierze wersji demonstracyjnej zostanie ujawnione na stronie www.formula1-game.com

F1 2012 pojawiło się w sklepach 21 września bieżącego roku w pełnej profesjonalnej polskiej wersji językowej na komputery PC (129,99 zł), konsole Xbox 360 (219,99 zł) i PlayStation3 (219,99 zł).