Sport.pl poleca: "Robin van Persie. Biografia"

Robin van Persie zmienił właśnie klub z Arsenalu na Manchester United. Jak przebiegała jego dotychczasowa kariera? Dowiecie się tego z oficjalnej biografii wydanej przed Euro 2012.
Od pierwszych szlifów piłkarskich zdobywanych w Feyenoordzie, aż do dnia, kiedy w finale Mistrzostw Świata w RPA w 2010 roku potwierdził swoją wartość jako gracza światowej klasy - Robin van Persie tworzy na naszych oczach fascynującą historię jednego z najbardziej utalentowanych zawodników swojego pokolenia.

Mądry rozgrywający i śmiertelnie niebezpieczny napastnik, wniósł kreatywność i inteligencję do poczynań linii ataku londyńskiego Arsenalu, a od jego nazwiska rozpoczyna się układanie wyjściowej jedenastki reprezentacji Holandii. Odkryty przez Arsene'a Wengera w 2004 roku, szybko wdarł się do pierwszego składu czołowej drużyny Premier League.

Grając z tak świetnymi piłkarzami jak Thierry Henry, Robert Pires i Patrick Vieira, van Persie rozwinął się od niezłego skrzydłowego do jednego z najbardziej kompletnych zawodników The Gunners. Wziął na siebie ciężar gry po odejściu Henry'ego, odziedziczył magiczny numer 10 po Bergkampie i stał się pierwszoplanową postacią zarówno w klubie, jak i reprezentacji.

W połowie sierpnia Robin van Persie zmienił klub i od nowego sezonu będzie reprezentował barwy Manchesteru United.

Nakładem wydawnictwa SQN, w pierwszym półroczu tego roku pojawiły się autobiografie Wayne'a Rooney'a, Zlatana Ibrahimovica, Cristiano Ronaldo oraz książka o reprezentacji Hiszpanii, pt.: "Sekrety La Roja."

Książkę można kupić na stronie wydawnictwa »