Sport.pl poleca książkę "Sekrety La Roja"

9 maja 2012 roku, nakładem wydawnictwa SQN, do księgarń trafiła wyjątkowa książka o reprezentacji Hiszpanii. W "Sekretach La Roja," Miguel Angel Diaz odkrywa tajemnice drużyny, która jest obecnym mistrzem świata i Europy w piłce nożnej.
La Roja pokazuje w książce swoją osobistą i nieznaną twarz. Sekrety, wspomnienia, anegdoty i odczucia drużyny, która jest paczką przyjaciół. Reprezentacja zaprasza nas do swojej szatni, aby wysłuchać pamiętnych odpraw Luisa Aragonésa i planów Vicente Del Bosque na podbój RPA oraz Polski i Ukrainy.

Możemy wejść "do pokojów piłkarzy, aby pośmiać" się z ich sprzeczek podczas gry w karty, z najzabawniejszych pseudonimów i wyników zakładów. Odkryć muzykę, jaka towarzyszyła im w najpiękniejszych momentach, dowcipy, jakie robią sobie na boisku i to, w jaki sposób przezwyciężyli trudności, by rozkochać "w sobie cały świat futbolu. Od środka, szczerze i z wielką chęcią, by dzielić" dumę wynikającą z przynależności do tej drużyny.

"Sekrety La Roja" to unikalne przedsięwzięcie Wydawnictwa SQN i dwóch odwiecznych rywali - nie tylko na boisku. Czym Fan Club Barça Polska jest dla kibiców Blaugrany, tym Aguila Blanca jest dla fanów Los Blancos. Tak jak piłkarze potrafią zapomnieć o klubowych waśniach dla wspólnego dobra hiszpańskiej piłki, tak kibice i przedstawiciele polskich fan clubów potrafią połączyć siły, kiedy gra toczy się o wyższy, mistrzowski cel.

O autorze:

Miguel Angel Diaz (Madryt, 1974), dziennikarz sportowy, absolwent Uniwersytetu Complutense w Madrycie. Zaczynał w Radio Las Águilas, w 1996 roku trafił do redakcji sportowej stacji radiowej Onda Cero, współpracował też z programem Carrusel Deportivo Madrid w Cadena SER. W 1998 roku przeszedł do dziennika Marca, a trzy lata później do Radio Marca, gdzie zajmował się Realem Madryt, a od 2003 roku także reprezentacją Hiszpanii. Był specjalnym wysłannikiem na mistrzostwa Europy w Portugalii 2004 oraz w Austrii i Szwajcarii 2008, na mundial w Niemczech 2006 i w RPA 2010, a także na Puchar Konfederacji 2009. Po triumfie La Roja w RPA przeszedł do stacji radiowej Cadena COPE.

Książkę można zamówić na stronie wydawnictwa »