Przed meczem Polska - Ukraina

W Nałęczowie przebywa na zgrupowaniu reprezentacja Polski kobiet, która rozegra dwa mecze z Ukrainą. W jej składzie jest pięć zawodniczek Cisów.
Z nałęczowianek trener Jan Stępczak powołał do kadry bramkarkę Edytę Kanclerz oraz zawodniczki z pola: Annę Dąb, Annę Sznyrowską, Iwonę Osowską, Dorotę Jamróz. Powołanie otrzymała także Paulina Krawczak z AZS PWSZ Biała Podlaska.

Kadrowiczki już od soboty pilnie trenują na boisku Cisów. Jest to kolejny etap przygotowań naszej reprezentacji do meczów eliminacyjnych mistrzostw świata 2007, które odbędą się jesienią. Rywalkami Polski w grupie będą zespoły Danii, Finlandii, Hiszpanii i Belgii. Do finałów MŚ w Chinach zakwalifikuje się tylko pierwszy zespół. - Na zgrupowaniu przebywa 19 zawodniczek - informuje Marian Rapa, prezes LZPN. - Nie przyjechały piłkarki mistrza Polski AZS Wrocław, które przygotowują się do turnieju eliminacyjnego Pucharu UEFA, ale cztery z nich mają dołączyć przed drugim spotkaniem. Mecze z Ukrainą są jedną z form przygotowań do mistrzostw świata. Muszę dodać, że spotkanie w Łęcznej będzie w pewnym sensie historyczne dla naszych zawodniczek, gdyż zagrają one po raz pierwszy przy świetle elektrycznym. Przed meczami eliminacyjnymi do MŚ nasza reprezentacja rozegra jeszcze jeden mecz towarzyski - z Danią w Słupsku.

Pierwszy mecz z Ukrainą odbędzie się w piątek 22 lipca o godz. 19 w Łęcznej. Natomiast spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane 24 lipca o godz. 17 w Stężycy koło Dęblina. Wstęp na oba mecze jest wolny.