Czy Marek Kubisz będzie nowym piłkarzem Arki?

Marek Kubisz, który grał ostatnio w Odrze Wodzisław, przebywa na testach w drużynie Prokomu Arka Gdynia. - To zawodnik, który może się nam przydać - mówi trener Mirosław Dragan
Kubisz (31 lat) ma bogatą pierwszoligową przeszłość. Pochodzi z Górnego Śląska i z klubami z tego regionu związał całą swoją karierę. Jest wychowankiem Stadionu Śląskiego Chorzów, potem grał w Szombierkach Bytom, GKS Katowice, Szczakowiance Jaworzno, a ostatnie półtora sezonu spędził w Odrze Wodzisław, gdzie rozegrał 36 meczów i strzelił 8 goli. - To doświadczony, zaprawiony w pierwszoligowych bojach zawodnik - mówi Dragan. - Może grać zarówno na prawej pomocy, jak i w ataku, a na te pozycje szukamy jeszcze zawodników - dodaje szkoleniowiec. Kubisz w 175 meczach, które rozegrał w polskiej ekstraklasie, strzelił 26 goli. To o czternaście bramek więcej niż wszyscy napastnicy Arki razem wzięci, znajdujący się obecnie w kadrze drużyny. - Jeżeli pod względem fizycznym będzie się prezentował dobrze, może być wzmocnieniem naszej drużyny. Zasięgnąłem opinii o tym zawodniku u jego trzech byłych trenerów. Wyrażali się o nim w samych superlatywach - zaznacza Dragan, który równocześnie dementuje plotki o rzekomym przywiązaniu piłkarza do wszelkiego rodzaju tytoniu, o czym głośno było przed kilkoma laty. - W tej chwili jest niepalący - twierdzi trener.

Kubisz po raz pierwszy trenował z drużyną wczoraj, a decyzja o jego ewentualnym zatrudnieniu ma zapaść w środę rano. Kubisz posiada własną kartę na ręku, tak więc za jego przyjście Arka nie będzie musiała zapłacić.